Як правильно розводити фазанів в домашніх умовах

Самець і самка фазана на лузі

Для тих, хто хочеться зайнятися бізнесом «на своїй території», відмінно підійде розведення фазанів в домашніх умовах. М'ясо цих птахів відноситься до делікатесних, тому знайти клієнтів не складе труднощів. А детально про те, як організувати таку справу і правильно доглядати за птахами, читайте нижче.

Зміст статті:

  • приміщення
  • Як правильно облаштувати вольєр
  • зміст фазанів
    • Висаджування
    • чим годувати
  • витрати
  • Реалізація та дохід

Приміщення

Фазани - дуже полохливі, досить неспокійні, а іноді і агресивні птиці, тому утримувати їх потрібно в закритих вольєрах, щоб вони не могли втекти. Тобто він повинен бути накритий навіть зверху. Розташувати вольєр можна в саду, взимку його потрібно буде поставити під навіс, а всередині спорудити для птахів теплі укриття.

Варіант для початківців - розведення приблизно 50-ти фазанів. Для цього необхідно 100-150 квадратних метрів. Причому для утримання сімей і груп птахів потрібні окремі вольєри. Для виведення пташенят знадобиться ще розплідник 12-15 кв. м площею.

Як правильно облаштувати вольєр

Вольєр робиться з зварної металевої сітки, зверху накритою рибальської мережею. Щоб не довелося встановлювати спеціальні ванночки для купання птахів, підлогу в вольєрі можна засипати піском. До речі, так його буде дуже легко чистити. Якщо ж покриття підлоги буде глинистим, то необхідні ванни, заповнені сумішшю із золи і піску. У вольєрі повинні перебувати добре зафіксовані поїлка і годівниця. Сідала (2-3 штуки) повинні розміщуватися на висоті один-два метри над землею. Навесні, коли почнеться період гніздування, в вольєрі потрібно спорудити невеликий курінь з очерету або очерету, покласти там гілочки, мох, сіно, щоб птахи могли облаштувати собі гніздо.

Зміст фазанів

Висаджування

Спосіб розсадження багато в чому залежить від виду фазанів. Наприклад, алмазних фазанів рекомендується селити парами, а золоті фазани можуть створювати сім'ю, що складається з пари самок і одного самця. Також є такі схеми рассадок, де на одного самця припадає 4-7 самок. Але варто враховувати такий факт: чим більше самок, тим менше їх несучість і число запліднених яєць. Крім того, фазани - не дуже сумлінні «мами» і можуть запросто забути про свої яйцях. Їх потрібно знаходити і підкладати до птаха або, якщо є можливість, до інших птахів. В іншому випадку необхідний інкубатор.

Чим годувати

Фазанів годують сумішшю з трав подорожника, кульбаби, конюшини та ін. Зелений корм можна поєднувати із залишками їжі з вашого столу. На «ура» йдуть різні каші, овочі, хлібні крихти, сир і навіть м'ясо. Не забувайте додавати в корм суміш із зерен - кукурудзи, пшона, неодмінно - соняшнику. Як ласощі можна давати комах, не відмовляться фазани від фруктів і ягід. Також їм до душі равлики і черви. Фазанам дають тільки холодну воду, а взимку - чистий сніг.

Витрати

Для організації невеликої ферми на 50 голів знадобиться близько 70 тисяч гривень на будівництво і облаштування вольєрів і покупку пташенят для розведення. Додамо сюди ще ветеринарне обслуговування (вакцинацію), а також реєстрацію ферми і отримання дозволів на реалізацію м'яса. Це обійдеться вам ще приблизно в 20 тисяч гривень. В середньому, на утримання одного птаха йде близько 200-300 гривень, а на ринку вона коштує 1000-1500 гривень.

Реалізація та дохід

Продавати тушки можна ресторанам і магазинам. При наявності всіх потрібних документів можна спробувати домовитися про постачання з супермаркетами. Є ще варіант продажів живих птахів мисливцям. Можна продавати також яйця і пір'я фазанів. Приблизно через півроку-рік ви зможете повністю окупити свій бізнес і вийти на прибуток від 40 тисяч в місяць.

Міні-ферма з вирощування фазанів за вельми короткий термін зможе принести вам стабільний дохід. Особливо хороша ця ідея для жителів сільської місцевості, де забезпечити необхідні умови найпростіше.

Відео по темі: