Історія успіху і біографія Стіва Джобса

Стів Джобс

Знаменитий американський підприємець, Стів Джобс, біографія якого надихнула почати свій бізнес сотні тисяч людей по всьому світу, одного разу сказав, що краще винайти завтрашній день, ніж переживати про те, що вчорашній був недостатньо хороший. І цього підходу Джобс дотримувався завжди і у всьому - кожне його починання було інновацією, назавжди змінила світ.

Зміст статті:

 • Коротка біографічна довідка
 • дитинство
 • бунтарський дух
 • Робота в Atari
 • Створення Apple Computer
 • перший успіх
 • перші невдачі
 • випуск Macintosh
 • криза
 • нові проекти
 • Повернення в Apple
 • час тріумфу
 • захід

Коротка біографічна довідка

 • Стів Джобс (Steve Jobs), народився 24. 02.1955, помер 05. 10. 2011 року; співзасновник корп. Apple, співзасновник кінокомпанії Pixar;
 • Дружина: Лорен Пауелл (з 1991-го року);
 • діти: Ліза Бреннан-Джобс (1978 р.н..), Рід Джобс (1991 р.н..), Ерін Джобс (1995 р.н..), Ів Джобс (1998 р.н..);
 • Стан на момент смерті: більше 7-ми млрд. Доларів.

Дитинство

Незважаючи на те, що рідна мати відмовилася від нього, дитинство майбутнього новатора було щасливим: Пол і Клара Джобс, які взяли малюка в сім'ю і назвали його Стівеном, любили дитини і дбали про нього.

Хлопчик ріс допитливим і розумним. Прийомний батько навчив його азам електроніки, так що Стівен змалку розумів основні принципи роботи багатьох електронних схем. Коли йому було тринадцять, він спробував зібрати цифровий частотомір, але з'ясував, що для цього потрібні запчастини, яких не купити в звичайному магазині.

Недовго думаючи, Стів зателефонував голові корпорації Hewlett-Packard Вільяму Х'юлетту, щоб попросити необхідні деталі у нього. Проговорили з хлопчиком без малого півгодини Хьюлетт був настільки вражений юним Джобсом, що не просто забезпечив його всім необхідним для збірки для приладу, але і запропонував йому роботу.

У той же час Стівен познайомився з молодим інженером Стівом Возняком, який в той час був студентом Коледжу де Анса, і ця зустріч стала для обох доленосною.

Бунтарський дух

В юності Джобс захопився культурою хіппі: почав слухати популярну в цьому середовищі музику, брав ЛСД і час від часу покурював марихуану. І навіть з надходженням до престижного Рід-коледж від своїх звичок Стів не відмовився.

Провчившись всього півроку, молода людина вирішила кинути коледж через те, що не бачив цінності в освіті, але з дозволу адміністрації навчального закладу ще рік після цього відвідував творчі курси, включаючи заняття з каліграфії, які допомогли йому в подальшій роботі над Mac OS. Весь цей час Джобс жив у своїх друзів, а щоб заробити на їжу, змушений був збирати пляшки. Раз на тиждень він пішки ходив в розташований в десяти кілометрах від гуртожитку храм кришнаїтів, де можна було безкоштовно пообідати.

Робота в Atari

У 1974-му році Стів влаштовується на роботу в Atari, де йому платять по $ 5 на годину за доопрацювання відеоігор. І хоча з колективом відносини у майбутнього мільярдера не склалися, глава компанії Нолан Бушнелл оцінив ідеї молодого техніка, так що той вирішив не звільняти Джобса, а перевести його на нічну роботу.

Створення Apple Computer

На початку весни 1975 року Возняк демонструє Джобсу свою нову розробку - комп'ютер, здатний виводити на екран знаки, що набираються на клавіатурі. Стів побачив в цьому блискучі комерційні перспективи і запропонував приятелеві продавати ентузіастам з «Клубу саморобних комп'ютерів», в якому тоді перебували і самі Джобс з Возняком, друковані плати.

Возняк до ідеї поставився зі скепсисом, оскільки для запуску цього бізнесу потрібні були гроші - близько тисячі доларів. Проте, Джобс знайшов до одного підхід, і той погодився з його доводами. Щоб набрати необхідну суму, Возняку довелося продати програмований калькулятор, а Джобсу машину. Близько 600 доларів з стартового капіталу пішло на створення необхідної для серійного виробництва принципової схеми друкованої плати.

Першого квітня 1976 року, взявши третім компаньйоном Рона Вейна, знайомого Джобса по Atari, приятелі реєструють компанію Apple Computer. Через 12 днів після цього Уейн виходить з компанії і забирає свою частку в розмірі 800 доларів. Пізніше партнери виплатили йому ще 1500 доларів за повну відмову від претензій.

Перший успіх

Незабаром Apple Computer отримала перше замовлення на 50 повністю укомплектованих комп'ютерів - друковані плати замовника не цікавили. Джобс негайно погодився. Ця угода принесла компанії близько 25-ти тисяч доларів, а комп'ютери отримали назву Apple I. Надалі партнери продали ще близько 150-ти таких пристроїв.

У серпні 1976 го приятелі закінчили роботу над платою Apple II, яка отримала можливості роботи зі звуком і кольором, і дозволяла підключати периферійні пристрої і обробляла дані набагато ефективніше Apple I. Щоб налагодити виробництво нових комп'ютерів, потрібні були гроші, і Джобс вирішив знайти інвестора .

Цим інвестором виявився Майк Марккула - він погодився профінансувати виробництво на 250 тис. Доларів, натомість попросивши третину акцій компанії. Партнери погодилися.

Через кілька місяців Apple Computer була реорганізована в корпорацію Apple, а кожен з трьох її співзасновників отримав по 26 відсотків її акцій. Акції, що залишилися вирішено було виставити на продаж, і вони швидко виросли в ціні: протягом наступних років було реалізовано більше шести млн. Apple II.

Перші невдачі

Випущений на ринок Apple III не зміг повторити успіху попередника, через що в 1983-му році IBM обійшла Apple з продажу. Ще два роки по тому проект Apple III був закритий, але від негативного впливу на репутацію корпорація оговталася не відразу. При цьому наступний комп'ютер, Apple Lisa, розробкою якого керував безпосередньо Джобс, також не приніс очікуваного прибутку - він коштував близько 10 тис. Доларів і виявився занадто дорогим для рядового споживача.

Випуск Macintosh

Повністю реабілітуватися компанії вдалося лише в 1984-му році з випуском комп'ютера Macintosh - першого для Епл комп'ютера з графічним призначеним для користувача інтерфейсом. Якщо говорити коротко, то можна відзначити, що проект виявився вкрай вдалим: навіть сьогодні комп'ютери цього модельного ряду користуються величезним успіхом у всьому світі.

Криза

Після цілої низки невдач і маркетингових помилок Джобс був звільнений з займаної ним посади голови відділу по розробці Macintosh, залишаючись при цьому на посаді голови ради директорів, але не маючи будь-яких реальних повноважень. Через кілька місяців вимушеного неробства Стів прийняв рішення покинути Apple. Пізніше Джобс не раз говорив про те, що звільнення стало кращим, що могло статися з ним на той момент.

Нові проекти

Створена Джобсом після відходу з Apple компанія NeXT Computer повинна була випускати комп'ютери для потреб освіти і науки. На жаль, через високу вартість, продати вдалося лише 50 тисяч пристроїв, і в 1993-му році компанія змушена була відмовитися від апаратного бізнесу і зосередитися на розробці ПЗ. І лише рік тому компанія принесла першу прибуток в розмірі 1,03 млн. Доларів.

Через рік після заснування NeXT Computer Джобс викуповує у Джорджа Лукаса кінокомпанію Pixar, що розробляє програмно-апаратні засоби для роботи з 3D-графікою і анімацією і знімає «комп'ютерні» мультфільми. У 2006-му році Стів вирішив продати Pixar компанії Disney і виручив за студію 7,4 мільярда доларів.

Повернення в Apple

В кінці 1996-го року Стів повернувся в Apple, викуп NeXT заради прав на розроблені їй технології, в якості консультанта глави компанії. Але вже через півроку Джобс зробив у компанії переворот, в результаті якого багато членів ради директорів позбулися крісел, а ближче до кінця 1997-го і зовсім очолив Apple, нехай і неофіційно.

У 1998-му році Стів приступив до реструктуризації компанії - за рік було звільнено більше трьох тисяч чоловік, багато проектів виявилися закриті, а отримали в роки відсутності Джобса права на використання ПЗ компанії Apple виробники комп'ютерів позбулися відповідних ліцензій.

Асортимент товарів був скорочений до чотирьох найменувань - путівку в життя отримали лише два пристрої для професійного використання і два для широкого споживача. Одним з цих пристроїв був iMac G3, що швидко став неймовірно популярним і поклав початок новому підходу компанії до маркетинговому просуванню.

Час тріумфу

Джобс нерідко виявляв невдоволення умовами реалізації продукції Apple, що привело його до простого висновку: компанії потрібні свої магазини. Перший Apple Store був відкритий в 2001-му році. Це виявилося великим успіхом, і число магазинів за останні роки зросла до майже 500.

Наступним кроком Джобса стало створення цифрового медіаплеєра iPod. Зручний плеєр з якісним звуком і великим об'ємом пам'яті швидко завойовував визнання меломанів з усього світу, підстьобнувши продажу комп'ютерів, що принесло Apple подвійну вигоду. А двома роками пізніше був відкритий цифровий музичний магазин iTunes Store. Сьогодні через нього продається не тільки музика, а й аудіокниги, кінофільми, телешоу та інший контент.

Але справжнім тріумфом Джобса став iPhone - перший на ринку пристрій, що об'єднав телефон, медіаплеєр, камеру і портативний комп'ютер в одному корпусі. Стильний і високопродуктивний, iPhone досі залишається самим продаваним смартфоном в світі.

Проте, як показала практика, смартфон є не надто комфортним для повноцінної роботи з інтернетом і читання, в той час як ноутбук не завжди зручно носити з собою. Це послужило відправною точкою для створення планшета, який отримав найменування iPad.

Захід

Останні кілька років свого життя Стів сильно хворів, і в кінці серпня 2011-го року змушений був відмовитися від поста CEO корпорації Apple. Вартість акцій компанії відразу впала більш ніж на 5 відсотків.

А ще через два місяці Стіва Джобса не стало. Він помер в оточенні близьких у власному будинку. Щоб вшанувати пам'ять видатного новатора компанії Apple, Disney і Microsoft приспустили прапори на всіх своїх об'єктах.

Сьогодні всі знають Стівена Пола Джобса як видатного інженера і підприємця, з нуля побудував найбільшу в світі корпорацію. Про нього написано сотні книг, знято кілька художніх і десятки документальних фільмів, і, мабуть, не знайдеться у всьому світі людини, яка б не знала, хто такий Стів Джобс. Його імперія продовжує рости і розвиватися, а пам'ять про нього назавжди залишиться в серцях мільйонів людей.

Відео по темі:

1. Геніальна мова Стіва Джобса перед випускниками Стенфорда (На російській):

2. Невідомий Джобс. Документальний фільм.

3. Художній фільм «Джобс: Імперія спокуси» (Якість HD-1080p)