Як правильно розводити індоуток в домашніх умовах

Індоутка з каченятами на лузі

Хороший і прибутковий бізнес - розведення індоуток в домашніх умовах. У статті ми детально розповімо, як їх утримувати, правильно розводити і скільки на цьому можна заробляти.

Зміст статті:

 • Купівля молодняку
 • пташник
  • Вимоги до приміщення:
  • гнізда
 • Догляд за індоуткі
  • годування
  • розмноження
 • Витрати і прибуток

Купівля молодняку

Невеликому господарству достатньо придбати 20 каченят для вирощування: 5 селезнів і 15 качок. За 2-3 тижневих особин потрібно заплатити близько 140 $. Через пару місяців вони почнуть розмножуватися, а ростуть індоуткі дуже швидко: 2-3-місячна птиця готова до продажу.

Пташник

Вирощування індоуток вимагає приміщення площею 15-20 квадратних метрів (підійде сарай у дворі). Розрахунок площі: 3 качки і 6-7 каченят на квадратний метр. Підріс молодняк планується відразу реалізовувати, тому додаткове місце не вимагається. Великий плюс - наявність вікон для природного денного освітлення.

Вимоги до приміщення:

 • Хороша вентиляція (слід уникати вогкості);
 • Підстилка з тирси і соломи;
 • Температура повітря від +15 градусів.

У дворі обладнайте вигул - невеликий загін на 15-20 кв. м, обнесений дрібною сіткою на висоту 1,5-2 метра. У стінах пташника проробляються спеціальні лази в загін розміром 50х50 см і на висоті 25-30 см від рівня підлоги. По двох сторонах від лазу потрібні похилі дощечки-трапи, щоб вихованці не травмувалися.

Влітку в загоні обов'язкові невеликі канави з водою для купання.

Гнізда

Для кожної качечки, залишеної для розмноження, потрібно облаштувати гніздо в пташнику, інакше вони спробують знайти його за межами «дому». Підійдуть дерев'яні ящики з невисокими стінками або один довгий ящик з перегородками.

Дуже важливо відгородити кожне гніздо, щоб птах не кинула своє потомство заради чужого. Дно встеляється соломою або натуральною тканиною (мішковиною, наприклад). Біля гнізд потрібні великі поїлки, в яких качки можуть також скупатися.

Догляд за індоуткі

Навесні і влітку слід відкривати вигул після ранкової годівлі на весь день, в період розмноження - після кладки яєць (10-11 ранку). Поїлки і годівниці встановлюються і в пташнику, і в загоні на вулиці.

На землі насипте пісочний купки. Качки люблять їсти пісок, це допомагає нормальному травленню.

Заганяти вихованців в «будиночок» слід за годину-дві до заходу сонця. Щоб птахи не полетіли за огорожу, їм підрізають крила.

Годування

Раціон складається з сухих зернових кормів і вологих мешанок. З зернових підійдуть просо, овес, кукурудза, пшениця, ячмінь, зернові відходи, м'ясо-кісткове борошно. З соковитих - варену картоплю, турнепс, буряк, каші.

обов'язково додавайте в годівницю свіжу зелень і мінерали: крейда, яєчну шкаралупу, сіль.

індоуток вимагає 300-350 грам корму і 0,5-1 л води в день на дорослу особину. При наявності на вигулі зростаючої зелені влітку реально скоротити кількість їжі на 40-50%. Плюс в траві вони знаходять комах і черв'яків.

Зразковий склад добового раціону дорослої качки: по 30 грам ячменю і пшениці, 10 грам пшеничних висівок, по 15 грам картоплі і м'ясо-кісткового борошна, 20 гр. вівса, 30 гр. буряка, 50 гр. свіжої зелені. Решта - мінеральні добавки і пісок.

Добових каченят годують подрібненими вареними круто яйцями. З другого дня - мешанкой з відварених яєць, висівок і молока. З четвертого - сиром, шпинатом, подрібненим зерном, подрібненою цибулею. Потроху додавайте в їжу відварені м'ясні відходи і картопля. На десятий день пташенят переводять на «дорослий» корм.

Розмноження

Ці тварини надзвичайно плідні і здатні вирощувати близько 40-50 пташенят в рік. Як розводити індоуток, щоб отримувати максимум потомства? Несуться вони двічі на рік: навесні та восени. Висиджують яйця приблизно місяць. Перед кладкою обов'язково обладнайте для них зручні гнізда. Якщо птах сама знайшла собі місце (ящик, коробка, будка), перенесіть обраний об'єкт в пташник.

Через два-три місяці після вилуплення кількох пташенят відбирають на розведення, а інших продають на м'ясо, поки вони не оперилися. Частина знесених яєць відразу продають.

Витрати і прибуток

Витрати на організацію справи для початківців складуть приблизно 250-300 $. Сюди входять самостійне облаштування пташника і вигулу, покупка годівниць і поїлок, придбання каченят для вирощування. Щомісячні витрати на корм - 90-100 $.

Від 15 самочок можна отримати близько 650 пташенят за рік. Три сотні яєць відразу продаємо (100 $), інші 350 голів - вирощуємо. Дво-, тримісячна особина коштує 15-17 $. На їх продажу можна виручити приблизно 5500 $ с. На реалізації пуху - ще близько 50 $. Разом розведення мускусною качки приносить 4500 доларів чистого прибутку на рік, або 380 $ в місяць.

Щоб розведення індоуток як бізнес було вигідним, після вилуплення пташенят залишайте кілька здорових качечок і селезнів на подальше. Це дозволить збільшити масштаби вашої ферми і обсяги продажів.