як правильно розводити цесарок в домашніх умовах

Цесарка на вигулі

У цій статті розглянемо такий бізнес, як розведення цесарок в домашніх умовах для початківців. Цесарки відрізняються смачним дієтичним м'ясом і несуть багато яєць. Так що на них можна заробити відразу декількома способами - на м'ясі, яйцях і розведенні пташенят.

Зміст статті:

 • породи
 • Купівля курчат цесарок, вимоги до ділянки
 • Приміщення для утримання цесарок
  • Вирощування цесарок в клітинах
 • Догляд за цесарки
  • Світло і температура
  • дезінфекція
  • годування цесарок
 • Особливості догляду за цесарки
 • витрати
 • прибуток

Породи

З кількох десятків порід цесарок найвідоміші:

 • білогруда Загорська;
 • сибірська біла;
 • волзький біла;
 • звичайна (Серокрапчатая, блакитна і біла).

Останній вид - найкращий для розведення. Якщо ви хочете отримувати багато яєць, то вибирати слід білу породу, вони самі яйценоскі: здатні приносити близько 120 яєць на рік.

Купівля курчат цесарок, вимоги до ділянки

Отже, з чого почати будувати такий бізнес? Всі розрахунки виробляємо, виходячи з того, що вирощуватися буде 50 цесарок. Купити курчат можна на будь-який птахофермі.

Добові цесарята коштують близько 2-х доларів за штуку, місячні - вже близько 6-ти доларів.

Щоб облаштувати на своїй ділянці пташник і місце для вигулу, знадобиться 15-20 соток землі. Цесарки люблять світло і простір, тому в тісноті рости не будуть.

Приміщення для утримання цесарок

Особливі умови для вирощування цесарок не потрібні. . Формувати простір випливає з розрахунку 1 квадратний метр на 2-3 птиці. Взимку цесарки містяться в пташниках, оскільки їм потрібно багато тепла.

В середині весни їх вже можна випускати на вигул. Для цього у дворі потрібно виділити місце площею близько 10 соток і обгородити його дротяною сіткою. Висота сітки - не менше півтора метрів.

Необхідно, щоб на ділянці був природний чагарник, невеликий будиночок з сідала, годівниці.

Увечері цесарок заганяють в будиночки на сідала, а в 6 ранку випускають на вигул і годують.

Вирощування цесарок в клітинах

прибирає необхідність постійно спостерігати за птахами і трохи спрощує догляд за ними. На 20-25 голів потрібна блок-клітина розміром 1800х450х450 мм.

Вона виготовляється з металевої сітки і ділиться на чотири відділи. Місце для годівниць - на передній стінці клітини, а для поїлок - у верхній частині дверцят. Під кліткою розміщуються піддони, в які збирається послід.

Догляд за цесарки

Світло і температура

Зміст цесарок має на увазі не тільки правильне годування птахів, а й створення для них певних умов. Для молодих цесарок світловий день повинен тривати близько 20-ї години, потім його можна скоротити до 16-ти. У зимовий час для пташника вам знадобиться світлодіодна лампа.

При цьому в вольєрі для цесарок потрібно залишити і тінисті місця, щоб птахи могли самі для себе регулювати температуру тіла.

Пташенятам необхідна температура в +30 градусів, дорослим цесарка - близько + 18-ти. Навіть в заморозки в пташнику не повинно бути холодніше + 15-ти градусів.

Дезінфекція

Чим більше ви цесарок, тим більш ретельний їм потрібен догляд. Проводити дезінфекцію пташника слід кожні 3-4 тижні. І по можливості - чим частіше, тим лучше.Не варто думати, що пташенятам потрібно менше уваги в цьому плані, тому що вони займають менше місця. Якраз навпаки. Щоб птахи виросли здоровими, їх потрібно захищати від бруду і паразитів.

Годування цесарок

Кращий корм для цесарок - це зернові (кукурудза, овес, ячмінь), морква, зелень, конюшинове сіно, подрібнена хвоя, рибне борошно. Годування цесарок потрібно проводити три рази на день (в 6 ранку, о 12 годині і о шостій вечора). Вранці та в обід найкраще годувати птахів вологою мішанки з дріжджами і соковитими кормами (овочі, трава), а ввечері - зерном. За рік дорослий птах з'їдає близько 33 кг зернових кормів.

У добу на одну цесарку потрібно 76 г зернових кормів і 4 г - тварин. У період яйцекладки птахам потрібно трохи більше харчування (близько 100 г зернових і вже 15-20 г - тварин).

Маленьких цесарят найкраще годувати подрібненими вареними яйцями, змішаними з хлібними крихтами. Можна намочити хліб в молоці. Уже в 3-4 місяці можна починати їх відгодівлю за схемою, приведеною вище.

Особливості догляду за цесарки

Для того щоб трохи спростити вирощування цесарок, варто провести їм підрізування крил, інакше птахи можуть перелітати через загородження. Для цього пташенятам обрізають фалангу на одному крилі, а дорослим цесарка - махові пера.

Якщо у вас , і ви розводите курей, то цесарки відмінно з ними уживуться. При цьому кури можуть висиджувати цесаріние яйця. Адже самі цесарки нерідко залишають своє потомство напризволяще.

Витрати

Так як на добових цесарят ціни менше, то вигідніше буде купити пташенят для подальшого відгодівлі. На 50 голів необхідно 100 доларів. У рік на всіх птахів піде близько 600 доларів на корми.

Ще близько 500 доларів знадобиться для облаштування пташника (годівниці, поїлки і т. Д.) І місця для вигулу. Разом початкові вкладення складуть приблизно 1200 доларів.

Прибуток

Є кілька способів цесарок. Розберемо докладно кожен з них.

Продаж пташенят. З 50-ти голів зазвичай близько 30-ти - самки. Кожна з них в рік приносить приблизно 20 курчат. Так, на продажу добових цесарят можна заробити близько 1200 доларів.

М'ясо. В середньому, одна особина важить 1,5-2 кг. А вартість м'яса цесарки - 6-9 доларів за кілограм. Можна залишити 4-5 цесарок, на м'ясі інших заробити 600-700 доларів. При цьому до забою вони встигнуть знести чимало яєць. Кожна самка - приблизно по 50-60 штук.

З огляду на, що цесаріние яйце коштує в кілька разів дорожче курячого, це ще близько 500-600 доларів на продажу яєць.

Ви можете самі продавати м'ясо і яйця, а можете домовитися з оптовими базами або ж спробувати поставляти продукцію в кафе, ресторани, на бази відпочинку.

Один раз вивчивши, цесарок, ви вже зможете побудувати на цьому повноцінний бізнес. Все-таки це своєрідна екзотика, а значить, стабільний попит вам забезпечений!

Відео по темі: