Як створити міні ферму з розведення форелі

Райдужна форель

Щоб запустити такий високоприбутковий бізнес, як розведення форелі, міні-ферма підходить якнайкраще. У даній статті ми докладно розповімо, як вирощувати форель, і який прибуток приносить цю справу.

Зміст статті:

 • що потрібно
 • закуповуємо малька
 • Кращі породи
 • Де краще розводити
  • У ставку
  • У садках
  • В УЗВ
 • чим годувати
 • як розводити
 • рентабельність

Що потрібно

Розведення форелі в домашніх умовах є не дуже складним, але прибутковою справою - форель вкрай затребувана, тому рибна ферма гарантовано принесе вам відмінну прибуток.

Ось перелік того, що буде необхідно в першу чергу:

 • водойма або УЗВ;
 • мальок;
 • контрольне обладнання;
 • кормові суміші та добавки.
 • Закуповуємо малька

  Оскільки виростити малька самостійно складно, не кажучи вже про те, що для цього буде потрібно дорогі інкубаційні апарати, малька простіше купити. Найкраще місце для покупки - велике риболовецьке господарство.

  Оптимальна вага малька - від 2 до 50 грам. В середньому вартість посадкового матеріалу становить від 4 до 7 доларів за кілограм, і чим дрібніше посадковий матеріал, тим він дорожчий, оскільки в цьому випадку можна виростити більше дорослих особин.

  Кращі породи

  Найбільш популярними є такі породи:

  • «Камлоопс»: Велика, з яскраво вираженою райдужної забарвленням, оптимально підходить для відкритих резервуарів з холодною (не більше +10 градусів) водою;
  • «Адлер»: Має ранній термін дозрівання в нерестовий сезоні і відмінно приживається в будь-яких водоймах;
  • «Форель Доналдсона»: Відрізняється швидким ростом, раннім дозріванням і плодовитістю, однаково добре приживається в теплих і холодних ставках.

  Де краще розводити

  Рибу можна утримувати в ставку, в встановлених в опалювальному приміщенні резервуарах УЗВ, в басейнах, або в садках.

  У ставку

  Ставок, підживлює холодним струмком або ключами, може стати ідеальним місцем. Але підходить цей спосіб не для всіх регіонів: риба не переносить високу температуру, і якщо водойма охолоджується недостатньо, вона може загинути.

  Для повного циклу необхідно кілька окремих водойм: підсобний, кілька виробничих (для молодняка, що підросли особин, маткові, нагульні і для зимівлі), а також карантинний.

  Вирощування в басейнах здійснюється аналогічним способом, відрізняючись лише нюансами. Так, в басейні простіше контролювати якість і температуру води.

  У садках

  Садки використовуються для вирощування риби у великих водоймах, наприклад, на озерах. Вони являють собою замкнуту платформу з розташованої усередині мережею. Садки бувають стаціонарними, понтонними (плавучими) і секційними.

  Найбільшою популярністю користуються понтонні. Вони можуть бути віддалені від берега, забезпечуючи найкращі умови розведення форелі за рахунок контролю температури - чим ближче до берега, тим тепліше.

  В УЗВ

  УЗВ або установки замкнутого водопостачання представляють собою спеціальні технологічні комплекси для промислового рибництва. УЗВ є найкращим варіантом: дозволяючи ретельно контролювати середу, вони забезпечують оптимальні умови для росту риби.

  Комплекс УЗВ включає в себе резервуари, фільтри, генератор кисню, озонатор, автоматичні годівниці, а також насоси, за допомогою яких здійснюється циркуляція і очищення води від продуктів життєдіяльності і сторонніх субстанцій.

  Єдиним значущим недоліком УЗВ є висока ціна обладнання, але воно швидко окупається.

  Чим годувати

  Оскільки годування помітно позначається на якості м'яса і його смакових характеристиках, економити на кормах не варто. Харчування має бути збалансованим, з переважанням протеїнів.

  Найкраще купувати якісні екструдовані кормові суміші. Якщо ви будете використовувати дешевий комбікорм, її м'ясо буде білим, тоді як червоний колір йому надають картіноіди - спеціальні добавки на основі криля. І оскільки споживач звик до червоного м'яса, форель з білим м'ясом буде проблематично збути.

  Добовий раціон форелі становить 5-10% від маси тіла в залежності від породи та умов утримання. Перевищувати цю норму не слід: через перегодовування зростання і розвиток риби можуть сповільнитися. Молодняк годують по 6-7 разів на добу, а дорослих особин - не більше 4 разів.

  Як розводити

  В першу чергу потрібно дотримуватися температурного режиму. Найкраще форель почуває себе при 17-18 градусах тепла. При +20 градусах риба перестає рости, а при температурі від 24 градусів і вище - гине.

  Також потрібно стежити за рівнем кисню: якщо він виявиться занадто низьким, риба стане малорухомої, буде менше їсти, а це також негативно позначиться на її розвитку.

  Цикл вирощування форелі - від 2,5 до 3 років в залежності від породи і умов. Дво- трирічну форель, яка важить в середньому від 1 кілограма, вже виловлюють на продаж. Якщо ви не поспішайте, то цілком можете дати їй дорости і до 2 кілограм - цього ваги форель досягає до чотирьох років.

  Рентабельність

  Витрати на облаштування ферми складуть від 20 до 50-ти тисяч євро залежно від того, який варіант розведення ви виберете. Близько $ 7 тис. Складуть витрати на корм і малька, і ще $ 5 тисяч - на оплату праці (буде потрібно два-три людини). Чистий прибуток з продажу 1 тонни риби - не менше 2,5 тис. Доларів.

  Щоб підвищити рентабельність, можна закуповувати не малька, а однорічну рибу, вага якої становить від 250-ти грам.

  Як бачите, приносить відмінний дохід, хоча і вимагає значних капітальних витрат. А якщо справи підуть добре, ви зможете швидко розширити своє підприємство і збільшити оборот.

  Відео по темі: