Вирощування дині у відкритому грунті як бізнес

Стигла диня лежить на столі

Якщо у вас є власна ділянка, бажання щось творити своїми руками та ще й прагнення заробити на цьому, зверніть увагу на вирощування дині у відкритому грунті.

Це дуже популярна культура і улюблене літньо-осіннє ласощі. А щоб отримати хороший урожай і прибуток, дотримуйтесь парочці рад для початківців.

Зміст статті:

  • Грунт під вирощування дині
  • Кращі сорти динь
  • Технологія вирощування дині у відкритому грунті
    • посів дині
    • Догляд за динею
  • Профілактика захворювань динь
  • Збір врожаю динь
  • Витрати і прибуток

Грунт під вирощування дині

Диню найкраще садити там, де досить тепла і світла. Їй «подобається» нейтральна або слаболужна, повітропроникна грунт. Ідеально вона себе буде почувати в помірно вологому грунті. Чи не до душі цієї культури холодна погода і холодна вода (тобто нижче температури в 20-22 градуси).

Кращі сорти динь

Серед усього розмаїття сортів особливо відомі Алушта, Десертна 5, Золотиста і колгоспниця. сорт «Алушта» дозріває всього за 70 днів і дає дуже хороший урожай: 145-175 центнера з гектара. «Десертна 5", крім високої врожайності, відома відмінною лежкості.

сорт «Золотиста» відмінно підійде для вирощування в домашніх умовах, оскільки має вражаючу стійкістю до хвороб.

А «Колгоспниця» - один з найбільш солодких і поширених в середній смузі сортів. Для посіву краще всього вибирати 2- і 3-річне насіння.

Технологія вирощування дині у відкритому грунті

Для того щоб зібрати хороший урожай, потрібно знати певні особливості і хитрощі вирощування цієї культури.

Посів дині

Кращі попередники для дині - озима пшениця, кукурудза, ячмінь. Більше двох років її на одному місці немає сенсу, врожайність різко падає.

Засівають диню на початку червня, після того, як зникне загроза несподіваних нічних заморозків. Це істотно полегшить догляд за рослинами. Висаджувати насіння потрібно на глибину 3 сантиметри.

Якщо хочете зібрати урожай раніше (на 2-3 тижні), то можна спочатку зробити розсаду. За 30-35 днів до посадки в диню потрібно засіяти в горщики.

Ще одна невелика хитрість. Для того щоб насіння зійшли швидше, перед посівом їх замочують, а висівають тоді, коли вони вже «проклюнулися».

Догляд за динею

Перші два рази розпушування міжрядь проводиться на глибині 10-15 см, не більше. Потім - не глибше 10-ти сантиметрів, при цьому не можна розпушувати грунт прямо поруч зі стеблом. Як тільки з'являться перші бічні батоги, диню можна підгортати.Поливати диню потрібно помірно. Якщо вранці бачите на траві росу, в цей день полив можна скасувати зовсім. Полив проводиться між рядами, вода не повинна потрапляти на батоги і листя.

Важлива частина догляду за динею - її підживлення. Через два тижні після висадки можна починати вносити селітру, курячий гній, коров'як або спеціальні мінеральні добрива. Після цього підгодовувати рослина необхідно кожні 10 днів. Коли плоди почнуть дозрівати, підгодівля припиняється.

Прополювати грядки потрібно тільки в разі потреби. Слідкуйте за тим, щоб плітки не потрапляли в міжряддя.

якщо ви покладете під уже зав'язалася диньки шматочок дошки, то уникнете її загнивання від контакту з вологою землею.

Профілактика захворювань динь

Для того щоб врятувати диню від шкідників і різних хвороб (борошниста роса, фузаріоз, антракноз), рекомендується обприскувати рослини спеціальними препаратами, такими як «цитов», «Циркон», «Фітоспорін», «Епін-екстра». Від шкідників диню можуть захистити «Фітоферм» і «Іскра - біо».

Збір врожаю динь

Плоди потрібно збирати у міру їх дозрівання разом із плодоніжкою і укладати на солом'яну підстилку в один шар, а потім вже транспортувати в місце зберігання.

На ділянці в 100 кв. м можна зібрати урожай близько 12-17 ц., або 1200-1700 кілограмів.

Витрати і прибуток

На засів 100 кв. м знадобиться 200-300 грамів насіння дині, в грошовому вираженні це складе близько 800 гривень залежно від сорту. Для того щоб посадити і виростити диню, доведеться витратитися на інструменти для розпушування, добрива, організацію поливу рослин. Тому додаємо до витрат ще 1-1,5 т. Р.

Реалізуючи свій урожай оптом, ви можете розраховувати на дохід приблизно в 20-40 т. Р. зі 100 квадратних метрів.

Для того щоб дині принесло прибуток, важливо обов'язково дотримуватися технологію і вибирати лежкие сорти. Особливо, якщо поки що у вас немає досвіду реалізації подібного товару. Так, ви зможете для себе і в той же час зайнятися невеликим бізнесом.

HD відео по темі: