Вирощування полуниці у відкритому грунті як бізнес

Ягоди полуниці на білому тлі

Навіть якщо у власності немає земельної ділянки, все одно вирощування полуниці у відкритому грунті - тема цікава для багатьох. Це може стати відмінним високоприбутковим бізнесом.

У цій статті ми розглянемо весь процес культивування (агротехніку), включаючи посадку, догляд і збір урожаю, оцінимо витрати і потенційний прибуток, і розповімо як правильно вирощувати полуницю.

Зміст статті:

 • З чого почати вирощування полуниці
 • Ділянка під вирощування полуниці
 • Вирощування розсади полуниці
  • Посадка розсади полуниці
  • Догляд і висадка в грунт
 • Технологія вирощування полуниці у відкритому грунті
  • Як збільшити розмір ягід і оновити рослина
 • Догляд за полуницею
 • зимівля полуниці
 • Кращі сорти
 • Витрати і прибуток

З чого почати вирощування полуниці

Насамперед слід визначитися з площею ділянки, на якому планується посадити полуницю, підібрати оптимальну землю, якщо у власності ділянки немає.

Наступним кроком є ​​вибір сорту ремонтантной полуниці - кожен з них має свої специфічні особливості, так що підійти до цієї справи потрібно відповідально.

Потім потрібно вивчити спосіб, технологію вирощування полуниці з урахуванням специфічних вимог сорти. І лише після цього слід приступати до висадки.

Ділянка під вирощування полуниці

Зрозуміло, якщо земля є у власності, шукати іншу ділянку великого сенсу не має. Але якщо ділянки немає і його потрібно орендувати, в першу чергу варто звернути увагу на наділи з рівною поверхнею або невеликим ухилом на північний захід.

При цьому варто пам'ятати, що найкращим ґрунтом, щоб посадити полуницю, є чорнозем з невеликим додаванням золи. Найгіршим - торф'яна грунт. Для підприємців-початківців цілком достатньо буде 100 квадратних метрів.

Вирощування розсади полуниці

При придбанні розсади дуже часто можна зіткнутися з ситуацією, коли заявлений сорт не відповідає сорту фактичному.

Уберегтися від таких непорозумінь можна або закуповуючи розсаду в великих господарствах з хорошою репутацією, або вирощувати її будинку з насіння.

Посадка розсади полуниці

Великий складності полуниці з насіння в домашніх умовах не представляє. Насіння висаджуються в середині зими. Спочатку слід насипати на дно ящика для розсади дренажний шар - 2 сантиметри керамзиту або дрібного гравію.

Потім потрібно покрити дренаж шаром грунту заввишки в 12-15 сантиметрів з вузькими грядками глибиною близько 5 міліметрів. Перед тим як садити насіння, ці «грядки» потрібно рясно полити, після посадки насіння слід прикрити зверху сантиметровим шаром грунту.

Догляд і висадка в грунт

Догляд за розсадою полуниці вимагає великої уважності. Грунт завжди повинна бути трохи вологою, в приміщенні, де вирощується розсада, має бути тепло. Коли з'являються перші паростки (приблизно через 3 тижні після посадки), ящик з розсадою слід забезпечити гарним освітленням.

температура на цьому етапі повинна бути в межах 20-25 градусів за Цельсієм. Коли з'являються перші справжні листки, розсада пересідає в горщики. Також можна використовувати інший ящик, висаджуючи розсаду таким чином, щоб між рослинами була відстань в два-три сантиметри.

У відкритий грунт розсада висаджується приблизно через три-чотири місяці після посадки - в кінці весни або на початку літа. Під час висадки слід вкоротити коріння, щоб їх довжина не перевищувала десяти сантиметрів.

Технологія вирощування полуниці у відкритому грунті

Як правильно садити полуницю? Коли садити? Посадку вирощеної розсади в грунт настійно рекомендується здійснювати у вечірній час, що дозволить рослинам акліматизуватися і уникнути теплового шоку, в результаті якого розсада може загинути.

На грядку, в грунт розсаду слід занурювати неглибоко, але так, щоб сердечко кущика знаходилося в грунті. Після посадки землю слід рясно полити.

Прискорити процес вирощування полуниці допоможуть азотні і комплексні добрива - на початку росту вони застосовуються у великих кількостях.

Коли з'явиться перша зав'язь, необхідно вистелити землю під рослинами тирсою або ж соломою, що дозволить уникнути гниття падаючих ягід.

Як збільшити розмір ягід і оновити рослина

Незалежно від вибраного сорту, розмір ягід полуниці можна збільшити, обриваючи протягом усього часу цвітіння і плодоношення «вуса».

Якщо потрібно оновити рослина, що робиться в середньому раз в три роки, до кінця плодоношення слід залишити всього один «вус», зростаючий у маточного рослини. За літо з нього сформується новий кущ, за рахунок якого і оновлюється рослина.

Догляд за полуницею

Ремонтантна полуниця взагалі дуже любить вологість, і рясний полив сприяє вирощуванню полуниці найкращим чином.

поливати полуницю на початковому етапі слід щодня, надалі полив можна скоротити до одного-двох разів на тиждень, залежно від кліматичних умов.

Варто також пам'ятати, що ця ягода досить вибаглива до землі, тому ділянку слід регулярно очищати від бур'янів і обробляти від шкідників.

Зимівля полуниці

Щоб не виробляти повноцінну висадку полуниці щороку, слід ретельно підготувати рослини до зимівлі.

Для цього потрібно видалити всі бур'яни, а землю засіяна гілками, тріскою, тирсою і різним рослинним сміттям. Самі кущі слід вкривати на зиму соломою.

Кращі сорти

 • спокуса: Сорт відрізняється великими ягодами (близько 30 грам), смак має мускатний відтінок, головна особливість - вирощувати даний сорт можна цілий рік;
 • Королева Єлизавета 2: Ягоди дуже великі (від 45 до 100 грам), але при вирощуванні суниці цього сорту слід врахувати, що оновлювати рослина слід не раз в три роки, а щорічно, в іншому випадку ягоди будуть дрібніти;
 • Діамант: Порівняно невеликий розмір ягід (від 20 грам) компенсуються високою стійкістю даного сорту до шкідників і різних захворювань;
 • Альбіон: Сорт відрізняється невеликим розміром ягід (від 25 грам), але має найкращу транспортабельностью, що робить його досить цікавим для комерційного використання. Крім того, він є оптимальним для посушливого клімату;
 • Московський Делікатес: Ягоди середнього розміру (15-35 грам), смак з нотками черешні, плодоносить цей сорт аж до самих морозів, відрізняється стійкістю до заморозків і різних хвороб;
 • Еві 2: Чи не дуже великі ягоди (в середньому близько 20 грам), що володіють яскравим смаком, плодоношення рясне - до 5,5 кілограм ягід з квадратного метра.

Витрати і прибуток

Витрати будуть включати в себе оренду ділянки (4-20 тисяч гривень на місяць в залежності від регіону), оренду приміщення для вирощування розсади (5-10 тис. гривень на місяць), насіння і інструмент (до 10 тис. гривень).

В середньому урожай полуниці становить близько 30-40 кілограм на рік з квадратного метра. Чистий прибуток з 100 квадратних метрів складе 450-550 тисяч рулів в рік.

Як бачите, в домашніх умовах -, який, втім, вимагає постійного контролю, тому рекомендувати його можна лише виключно дисциплінованим людям.

HD відео по темі: