Бізнес-план виробництва тротуарної плитки з розрахунками

Доріжка з тротуарної плитки

Вибираючи нішу і варіант власної справи, варто оцінити різні плани бізнесу, наприклад, з виробництва плиток для тротуару.

Адже на сьогоднішній день ця галузь ще не перенасичена, навпаки, йде активний розвиток за рахунок появи все нових технологій.

І як прибуткового бізнесу ми розглянемо саму доступну по вкладеннях. Отже, розглянемо виготовлення плитки методом вібролиття.

Зміст статті:

 • приміщення
 • устаткування
 • матеріал
 • Прибуток і окупність виробництва тротуарної плитки
 • робочі
 • Що ще?

Приміщення

Обидва способи виготовлення вуличного покриття пред'являють однакові вимоги до приміщення. Це площа не менше 80 кв.м. і наявність всіх комунікацій. Оренда обійдеться не дорожче 30 тисяч гривень, причому в деяких регіонах ціна може бути ще менше.

Тут варто відразу ж привести приблизну суму комунальних послуг: 3 тисячі гривень за електрику і стільки ж за прибирання території, утримання житлового фонду, воду і так далі.

Устаткування

Природно, що це найбільш витратний пункт нашого плану. Отже, нам буде потрібно:

 • Вібростіл (візьмемо модель ВС-1500): 34,5 тисячі гривень
 • Бетономішалки: 20 тисяч гривень за 2 штуки
 • Форми для плитки: від 70 гривень за 1 штуку
 • Ємність для розпалубки форм: 10 тисяч гривень

При розширенні виробництва можна взяти більш продуктивну модель вібростола, а так само замінити бетономішалки на змішувач примусової дії. Крім перерахованого вище будуть потрібні:

 • Ванна для миття форм
 • Стелажі для розстоювання і зберігання плитки
 • Шафа, стіл і стільці для робітників

Матеріал

Для приготування суміші будуть потрібні:

 • Цемент: 4,5 тисячі гривень за 1 тонну
 • Пісок: 650 гривень за 1 тонну
 • Пластифікатор: від 220 гривень за 1 літр

Для економії на матеріалах варто при замовленні звертати увагу на умови доставки, а так само знижки оптовикам. Але і про якість забувати не слід, перевагу краще віддавати постачальникам з позитивною репутацією.

Прибуток і окупність виробництва тротуарної плитки

Цей пункт важливий не тільки для плану бізнесу з виробництва плиток для тротуару, а й для будь-якої іншої діяльності. Тому уважно оцінюємо дані, які будуть зараз приведені.

Отже, при вищевказаних цінах собівартість квадратного метра готової плитки становить приблизно 210 гривень (з урахуванням електроенергії і праці робітників). При цьому середня ринкова ціна дорівнює 350 гривень за метр квадратний. Разом з 1 кв.м. прибуток становитиме 140 гривень. Якщо за робочу зміну випускати по 30 кв. м. плитки, витрати окупляться за місяць.

Природно, окупність розрахована з урахуванням своєчасної реалізації готової продукції.

До речі, до витрат додатково можна включити пакувальний матеріал і пакувальне обладнання. На перших порах розвитку бізнесу підійде плівка армована. Її ціна становить близько 45 гривень за 1 кв.м.

Робочі

Взагалі цей пункт в подібному плані повинен йти ще до підрахунку прибутку, проте ми зробили по-іншому. Чому? Все просто. Для того, що забезпечити своїх співробітників нормальною зарплатою, а так само не залишитися в мінусі, варто запропонувати оплату відрядну. В даних раніше розрахунках вона становила 45 гривень з одного метра квадратного.

Якщо в зміну бригада з 2-х чоловік виробляє 30 кв.м., то її заробіток складає: 30 * 45 = 1350 гривень. Відповідно, кожен і робочих за зміну отримує 675 гривень. За місяць у кожного з працівників виходить середня зарплата в даній галузі. Так само для економії спочатку можна самостійно виконувати операції виробництва, просто найнявши напарника.

Що стосується бухгалтерії, то можна скористатися послугами відповідних фірм, які не набираючи свій штаб співробітників. Це обійдеться дешевше в рази.

Що ще?

В останню чергу в бізнес-плані варто відзначити сертифікацію. Для нашої продукції вона абсолютно не обов'язкова. Але покупці вірять, що чим більше товар пройшов перевірок, тим він надійніший. Тому можна і скористатися послугами фахівців. В середньому цей останній пункт витрат становить від 3-х до 10-ти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.