Готовий приклад бізнес-плану м'ясного магазину з розрахунками

Нарізане м'ясо на обробній дошці

Як на хліб завжди буде в магазині попит, так і на м'ясо. Кризи м'ясної торгівлі не перешкода, якщо у покупця немає грошей на дорогу телятину, то на більш дешеву свинину або курятину кошти знайдуться. А це означає, що в будь-які часи бізнес-план м'ясного магазину буде рентабельним, якщо є бажання, то відкрити м'ясний магазин завжди вигідно.

Зміст статті:

 • Оренда приміщення під м'ясний магазин
 • Необхідне обладнання для м'ясного магазину
 • сировина
 • персонал
 • Підведемо підсумок

Оренда приміщення під м'ясний магазин

На вулиці м'ясо продавати не станеш, потрібно приміщення. Ви можете піти двома шляхами: або ж реалізувати товар на ринку.

У другому випадку м'ясні магазини і бізнес-плани не потрібні, адже тут зовсім інша система, навіть оренда приміщення не буде потрібно. Тільки прилавок на ринку, та й все, інше вам, скоріше за все, нададуть.

Ну а тим, хто збирається орендувати площу, то шукайте приміщення метрів в 8 квадратних. 2 з них будуть призначені для рубки м'яса, 6 для холодильників, вітрин і робочого місця касира. Ніяких складів вам не буде потрібно, адже м'ясо - продукт швидкопсувний, його потрібно купувати і реалізувати відразу.

Отже, приміщення в 8 квадратних метрів на місяць обходитиметься 5000 гривень.

Однак тут варто враховувати і витрати на електроенергію, яка необхідна холодильників і вітрин. Приблизно оцінимо її у 2000 тисячі в місяць.

Необхідне обладнання для м'ясного магазину

Так як магазин у нас маленький, обладнання будемо брати тільки основне. Так само тут варто зробити застереження: м'ясо, для економії, ми закуповуємо тушами. Тому варто враховувати й устаткування для рубки.

 • Касовий апарат 10 тисяч гривень;
 • Колода для рубки м'яса 12 тисяч гривень;
 • Ножі і сокири для рубки і різання м'яса 15 тисяч гривень;
 • Холодильна вітрина 30 тисяч гривень;
 • Холодильник для зберігання і заморозки 25 тисяч гривень.

Не обов'язково брати нове обладнання, що було в експлуатації, так само, прекрасно підійде. Що стосується холодильника, то на першу пору не обов'язково брати спеціальний, можна скористатися і звичайними, які стоять у наших співвітчизників на кухні.

Це мінімум обладнання, тому в процесі роботи може знадобитися і додаткові предмети. Їх ми віднесемо до інших витрат, і виділимо на них ще 15 тисяч гривень.

Сировина

магазин з нуля, не варто відразу мріяти про неймовірну прибутку і фантастичному асортименті. Навіть якщо ви плануєте продавати не тільки м'ясо, але і продукти його переробки, відкладіть це на потім.краще уявіть покупцеві «стандартний» вибір: курятину, свинину і яловичину / телятину, а так само субпродукти. М'ясо, природно, буде пропонуватися в досить широкому анатомічному асортименті: грудки, лопатки, крила, стейки і так далі. Сировина, як ми пам'ятаємо, закуповується тушами.

Закупівлю краще проводити щодня, щоб завжди мати можливість пропонувати своїм клієнтам свіжий продукт. Правда, щоденна покупка стосується тільки свинини, курятину варто закуповувати раз в два дні, яловичину раз в два-три дня. Телятину закуповуйте в міру попиту на неї, так як в нинішню кризу це не всім доступний продукт.

Однак щоденна закупівля на перших порах може здатися незручною, тому ми її розподілимо трохи по-іншому, про це нижче. Вартість м'яса приблизно така:

 • Свинина 150 гривень за кг. (Середня вага 100 кг);
 • Яловичина напівтуша 150 гривень (середня вага 100 кг);
 • Курятина 70 гривень за кг.

Отже, в середньому у нас виходить, що закупівля свинини буде проводитися кожні два дні. Тобто 15 днів в місяць * 15 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян = 225 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Яловичина закуповується раз в три дні. Тобто 10 днів в місяць * 15 тисяч гривень = 150 тисяч гривень.

Курятину закуповуємо так само раз в два дні, беремо по 30 кг. Тобто 15 днів * 2100 = 31,5 тисячі гривень.

Персонал

На перших порах досить одного продавця, якого в міру необхідності ви будете замінювати на вихідних самі. Зарплата рубщика становитиме близько 100 гривень за тушу, тому запропонуйте фахівця на перших порах 10 тисяч гривень.

До речі, саме від його кваліфікації буде залежати результат - чим вище досвід, тим менше відходів залишається.

Підведемо підсумок

100 тисяч гривень буде потрібно на оренду і обладнання, зарплата персоналу 25 тисяч гривень і сировину в місяць 406,5 тисяч гривень. Однак м'ясного магазину може обійтися і дешевше, якщо закупівлю сировини виробляти на гроші, отримані від прибутку.

У будь-якому випадку, магазин при середньому потоці покупців окупається протягом року. Цей період можна і зменшити, вибравши правильну рекламну кампанію. Сподіваюся ми досить-таки повно відповіли на питання -?