Вирощування грибів в домашніх умовах як бізнес

Гриби гливи ростуть з мішків

Бізнес, основою якого є вирощування грибів в домашніх умовах, на сьогоднішній день є досить популярним. І тому є цілий ряд досить простих пояснень.

Нижче, ми розповімо як правильно вирощувати гриби і скільки на цьому можна заробити. Також, в даній статті, там де назва гриба виділено синім кольором, ви можете натиснути на назву і перейти до статті щодо даного гриба і дізнатися, як правильно вирощувати саме цей гриб.

Зміст статті:

 • Переваги вирощування грибів
 • Які гриби краще вирощувати
  • глива
  • печериці
  • шиітаке
  • зимові опеньки
 • Умови і технологія вирощування грибів
  • Грунт
  • клімат
  • Яке потрібно приміщення для вирощування грибів
 • видаткова частина
 • Дохідна частина, рентабельність бізнесу
 • Реалізація грибів

Переваги вирощування грибів

 • Вирощування грибів не прив'язане до певного сезону року, для них не потрібно будувати спеціальних теплиць, можна скористатися наявними в будинку підвалом.
 • Попит на гриби залишається стабільно високим незалежно від пори року.
 • Для початку бізнесу з вирощування грибів вам не знадобиться мати спеціальних знань і навичок, вони швидко купуються в міру розвитку виробництва.
 • Грибами не доводиться займатися цілий день, постійно перебуваючи біля них.

Які гриби краще вирощувати

Перед тим, як розпочати вирощування грибів, варто визначитися, а якими власне грибами ви будете займатися.

Вирощування цих грибів вважаються найбільш економічно вигідним. Вони мають високу харчову цінність і досить невибагливі.

Печериці

Вважається одним з найбільш поширених, відомих і купуються видів. Вирощувати його трохи складніше, ніж гливу, однак висока популярність і затребуваність нівелюють ці складності.

Це не тільки смачний, але і цілющий вид грибів. Відноситься до одних з найдорожчих, але для того, щоб виростити гриб з цілющими властивостями, грибницю потрібно купувати в східних країнах.

устричні гриби

Цей вид грибів має ніжний смак і м'який тонкий аромат. При цьому їх вирощуванням займаються досить рідко, а, отже, конкуренція буде невеликою.

Зимові

Гриби цього виду вважаються одними з найбільш холодостійких, вони можуть рости при температурі 1 - 2 градуси. Мають чудовим смаком і поживністю.

Умови і технологія вирощування грибів

Для того, щоб вирощувати гриби, необхідно створити для них певний клімат.

Грунт

Грунт, в якій вирощуються гриби, називається субстратом. Найчастіше для його створення використовують різну солому, тирсу, висівки, лушпиння соняшнику та інші відходи. Технологія виробництва субстрату для різних грибів несильно відрізняється.

наприклад, для гливи досить залити солому гарячою водою, витримати цей склад протягом декількох годин і перемішати його з посівним матеріалом. Після цього субстрат можна закладати в поліетиленовий мішок.

З печерицями справа йде трохи складніше. Для їх вирощування слід використовувати компост, причому для надійності його краще виготовляти самостійно.

Для цього солому пшениці слід попередньо просушити і подрібнити спеціальною машиною. Потім вона заливається водою в пропорції 2-3: 1. У цю суміш додається гній або послід курки, після чого вона повинна простояти кілька тижнів в місці з вільним доступом повітря.

Клімат

Якщо ви вирішили грибів в домашніх умовах, то найкраще робити це в підвальному приміщенні або хоча б в сараї.

Жителям квартир можна скористатися балконами або навіть окремою кімнатою, проте варто пам'ятати про те, що усунути всі наслідки розведення грибів в цьому приміщенні буде дуже важко, а двері в цій кімнаті повинна герметично закриватися.

Яке потрібно приміщення для вирощування грибів

Гриби є породою, дуже вимогливою до рівня вологості. Її значення не повинно бути нижче 85%. При невеликих обсягах виробництва підвищити її рівень можна, зрошуючи мішки, в яких знаходиться субстрат.

Температура може коливатися в діапазоні від 12 до 25 градусів, однак за межі цього діапазону краще не виходити, оскільки це негативно позначиться на продуктивності грибниці.

Також потрібно подбати про те, щоб в приміщення безперебійно надходила вода, було підведено електрику, повинна бути забезпечена вентиляція, а також необхідний слив для видалення зайвої води.

Видаткова частина

Якщо у вас є приміщення, обладнане належним чином, то це істотно зменшить витратну частину. Основною статтею витрат буде придбання субстрату і міцелію.

Будемо розглядати гливу, як самий економічно вигідний варіант. Для скорочення витрат можна купувати відразу готовий блок вартістю близько 2,5 доларів.

У приміщенні розміром 10м2 можна розмістити близько 70 блоків (якщо укладати їх в кілька поверхів). Так як ви будете працювати самостійно, то витрати скоротяться на розмір оплати праці найманого робітника.

Таким чином, на те, щоб виростити гриби в домашніх умовах, знадобляться витрати близько 200 доларів.

До них слід додати оплату електроенергії, води і каналізації, покупку добавок і прискорювачів росту. На один сезон (1,5-2 місяці) ці витрати складуть близько 100 доларів.

Дохідна частина, рентабельність бізнесу

При розрахунку доходної частини варто виходити з того, що продуктивність блоку буде становити не менше трьох кілограм. Собівартість кілограма грибів при обліку дворазового зняття врожаю з одного блоку буде не вище одного долара. Після цього блок слід замінити на новий.

Вартість одного кілограма становить не менше 1,5 долара, якщо продавати гриби оптовим постачальникам, і від двох доларів, якщо реалізовувати їх безпосередньо.

Середня рентабельність грибного бізнесу становить 50%, проте в разі багатьом вдається домогтися і 100% рентабельності.

Реалізація грибів

При всій легкості грибного виробництва найскладнішою його частиною є пошук покупців. Для того, щоб продавати гриби ресторанам, продовольчим магазинам або кафе, потрібно оформляти індивідуального підприємця і мати сертифікат якості, а все це пов'язано з додатковими витратами.

Простіше і дешевше реалізовувати гриби приватно, поширивши рекламу про ваш виробництві серед друзів, знайомих, через оголошення або Інтернет. Але в будь-якому випадку вирощування грибів на дому, є дуже простою й при цьому .

HD відео по темі: