Як отримати кредит на створення бізнесу з нуля

Чоловік тримає в руці порожній гаманець для грошей

На відкриття власної справи завжди потрібні кошти, але кредити малому бізнесу з нуля отримати непросто, а зайняти у друзів / знайомих потрібну суму не так-то просто. Адже зазвичай мова йде про досить солідних цифрах з багатьма нулями. Як бути?

По-перше, не варто опускати руки і відмовлятися від своєї ідеї стати бізнесменом. Позитивний настрой якщо не в цілому, то вже наполовину то зумовлює успіх. По-друге, пора починати діяти.

Зміст статті:

 • Крок перший: перегляд пропозицій
 • Крок другий: пошук відповідності вимогам
  • За якими параметрами оцінюють позичальника
 • Крок третій: складіть бізнес-план своєї справи
 • Крок четвертий: вирушаємо в банк
 • Що робити в разі відмови

Крок перший: перегляд пропозицій

Думаєте, якщо бізнес існує ще тільки в голові у підприємця і на листку паперу, йому не готові допомагати? Нічого подібного, якщо поглянути на всі боки, реклама просто переповнена подібними пропозиціями. Здавалося б: чого тоді тут складного, є пропозиції - йди і бери. Але такий підхід може тільки зруйнувати тільки ще зароджується справу.

Так як ризики неповернення досить великі, банки можуть запросити просто космічний відсоток. І весь прибуток буде йти на виплати кредиторам, на розвиток нічого залишатися не буде. А без постійної модернізації і фінансових вливань може зруйнуватися навіть велика компанія зі значною історією.

Тому обов'язково варто дивитися на відсоток і умови. Можливо, на вас, вони не проти нажитися і передбачили приховані комісії і відсотки. уважно вивчайте пропозиції, а потім оцінюйте себе.

Крок другий: пошук відповідності вимогам

Переглядаючи кредитні пропозиції, ви навряд чи звернули увагу на ті вимоги, які банк висуває до позичальника. Між іншим, це не менш важливий пункт.

наприклад, ви побачили прекрасне пропозицію, яке заощадить вам масу коштів, але менеджер після перших же п'яти хвилин прощається з вами, повторюючи, що дуже шкода, що нічим не можемо допомогти. Але чому так?

Як тільки зараз був сказано, кредит на видається лише тоді, коли позичальник підходить під вимоги банку.

За якими параметрами оцінюють позичальника

 • Природно, вік. У багатьох банків він не може бути менше 21 року;
 • Сімейний стан (до подружжя довіру вище);
 • Реєстрація (прописка / проживання повинні бути в тому районі, де видається кредит);
 • Витрати (враховуються абсолютно всі, аж до оплати до / у і навчання);
 • Доходи (якщо кредит оформляється на підприємця).

При заповненні анкети, до речі, зажадають не тільки мобільний номер, але і стаціонарний. Останніх варто вказувати якомога більше, чомусь банки більш прихильні до таких звернень.

Ще одним важливим моментом, який варто вказати саме на цьому етапі, є поручителі. Банки в своїх пропозиціях вказують цю вимогу.

Так само поряд з поручителями можуть попросити і заставу. Оцінили себе? Тепер дивіться, яким з обраних пропозицій ви відповідаєте як позичальник.

Крок третій: складіть бізнес-план своєї справи

Банки пропонують безліч версій отримання коштів. І в цих списках значаться і кредити підприємцям, в тому числі і тим, які тільки.

Для цього потрібно буде надати бізнес-план, в якому все буде прописано до дрібниць.

Особливу увагу варто приділити розрахунку прибутку і рентабельності виробництва. Складання плану найкраще довірити професіоналам, які всі ці дрібниці і прорахують.

Крок четвертий: вирушаємо в банк

Перші три кроки були лише підготовкою до головного: отримання коштів. Тепер, коли всі документи зібрані, план готовий, пора вирушати в обраний банк. Краще відвідати відразу кілька установ, щоб збільшити свої шанси.

У банку знайдіть потрібного менеджера, який займається саме підприємцями. Він зможе і пропозиції розповісти, і заяву прийняти.

Заповніть анкету, пункти про які було сказано вище, надайте довідки, якщо в вашому випадку потрібно план, поручителі або заставу, не забудьте надати і їх.

Все, з цього моменту ви зробили все, що в ваших силах. Залишається дочекатися вердикту банку, який або схвалить заявку, або ж її відхилить.

Що робити в разі відмови

Не думайте, що якщо ваша заявка була відхилена, то можна прощатися с. Існують і інші місця, де видають гроші молодим підприємцям.

Так часто рятує звернення в так звані Центри кредитування підприємців. Ці організації створені як раз для того, щоб допомогти бізнесменам. Тут план буде потрібно обов'язково, так як такі центри власних коштів не мають, вони так само беруть кредити. Тому і відсотка скромного очікувати не доводиться.

Допомогти можуть і приватні інвестори. Однак з ними бути слід обережніше, так як шахраї в цій сфері не рідкість. Їм так само буде потрібно надати план свого бізнесу.

Останнім варіантом, де може отримати кредит, стануть місцеві і регіональні влади. Зараз для підприємців створюються різні конкурси, спрямовані на вибір гідного кандидата для видачі грошових коштів. Чому б не спробувати щастя тут?