Як отримати субсидію на відкриття малого бізнесу

Чоловік дає гроші на відкриття бізнесу

Ви знайшли ідеальний варіант для відкриття власної справи, ви впевнені в його успіху, але потрібно початковий капітал? З цією ситуацією можуть зіткнутися багато.

Часом насправді геніальні задуми пропадають тільки тому, що немає коштів. Прикро? Більш ніж. Але завжди є вихід. Потрібну суму можна взяти в кредит, набрати в борг або ж звернути увагу на субсидування малого бізнесу. Що це?

Зміст статті:

  • Що таке субсидування
  • Крок перший: створення бізнес-плану
  • Крок другий: збір та подача документів
  • Крок третій: проходимо комісію
  • Крок четвертий: отримання грошових коштів

Що таке субсидування

Субсидування є ні чим іншим, як ведучий підприємцю. При цьому субсидії не належать ні до кредитів, ні до позик - бізнесмен просто отримує певну суму.

Природно, кожному першому бюджетні кошти просто так віддавати не будуть, для цього необхідно виконувати 4 важливі кроки. Отже, докладніше про це.

Крок перший: створення бізнес-плану

Взагалі, для отримання субсидії необхідно попередньо подати заяву. Але ми цей крок поставимо на друге місце. Адже оформлення має сенс бути тільки в тому випадку, якщо. До нього вимоги жорсткіші: мета, вартість, окупність і економічна доцільність повинні бути представлені в повному вигляді.

Необхідно також вказати суму, яку ви маєте намір витратити з особистих коштів і скільки хочете отримати.

Не забудьте згадати і про те, чи будуть створені додаткові робочі місця - за їх рахунок сума субсидії може бути збільшена. Загалом, план повинен бути максимально реалістичним і докладним.

Врахуйте, що субсидується малий бізнес, пов'язаний з алкогольною / тютюновою продукцією, з прокатом обладнання, а так само зі сферою нерухомості.

Крок другий: збір та подача документів

Документи подаються в ЦЗН вашого міста. Цей орган попередньо повинен визнати вас безробітним. Тобто ви не повинні бути зареєстровані в якості індивідуального підприємця / юридичної особи і не мати місця роботи (офіційного).

Для цього будуть потрібні:

  • паспорт;
  • ІПН;
  • СНІЛС;
  • Атестат / диплом;
  • Довідка про доходи з попереднього місця роботи.

Якщо ви не були працевлаштовані, то, природно, довідка не буде потрібно. так само необхідно завести рахунок в Ощадбанку, на який будуть відбуватися виплати. Про всі додаткових довідках при необхідності розкажуть на місці.

Крок третій: проходимо комісію

Для того щоб прийняти рішення про видачу субсидії, створюється спеціальна комісія. Саме тут важлива точність бізнес-плану, так як на його основі і приймається рішення.

Підготуйтеся з ретельністю, ви повинні знати відповіді на всі питання стосовно своєї ідеї. Після того, як ви представите свій план, буде винесено рішення.

Можливо, що вам відмовлять. Однак це не привід для розладу, так як в такому випадку дають рекомендації щодо вдосконалення проекту і просять прийти ще раз. Якщо прийняте рішення виявилося позитивним, переходите до останнього, завершального етапу.

Крок четвертий: отримання грошових коштів

Отже, комісія вашу схвалила і призначила до отримання певну суму. Звичайно, прямо там на руки вам її не видадуть, потрібно буде виконати ще кілька дій. По перше, ви повинні зареєструватися як ІП. Робити це треба саме після схвалення плану, а не заздалегідь. Чому? Прочитайте перший пункт заново.

Реєстрація в цілому займає п'ять-сім днів. Після цього вам на руки видадуть документи, їх слід віднести знову в Центр зайнятості населення, де ви вставали на облік по безробіттю і проходили комісію.

На цьому все: дочекайтеся грошового переказу на свій рахунок і можете приступати до втілення задуманого.

Врахуйте, що субсидовані кошти необхідно направити строго на те, що було зазначено в бізнес-плані. Інакше потім з'являться проблеми з податковою. Але це вже інша історія.