Як почати свою справу з нуля

Зелена кнопка старт

Кожен день у всьому світі починають свою справу сотні підприємливих людей, яким хочеться працювати на себе. Відкриття свого бізнесу вимагає серйозного підходу і уважності. Отже, як почати свою справу з нуля?

Зміст статті:

  • Бізнес ідея
  • Треба скласти грамотний бізнес-план
  • Потрібно знайти джерело фінансування
  • Потрібно вибрати форму підприємництва
  • Види діяльності
  • система оподаткування
  • Державна реєстрація бізнесу і податкова

Бізнес ідея

В принципі, тут все зрозуміло. Ви повинні вирішити, чим саме ви будете займатися. З найпоширеніших варіантів виділяються групи бізнесу, в яких можна використовувати свої знання і навички, виступати в якості посередника в процесі продажу товарів чужого виробництва, перетворити в своє хобі, скористатися франшизою і т.д.

Треба скласти грамотний бізнес-план

Перший камінчик фундаменту вашого бізнесу. За допомогою бізнес-плану ви зможете не тільки оцінити свої можливості і перспективи, поставити цілі і терміни їх реалізації, а й вигідно презентувати свій проект інвесторам. Найчастіше бізнес-план складають на термін два-три роки.

резюме (опису проекту), опису стратегії свого бізнесу, маркетингового плану, виробничого, юридичного, організаційного та фінансового плану, оцінки ефективності вашого проекту.

Потрібно знайти джерело фінансування

Після складання бізнес-плану ви вже будете мати відомості про те, скільки вам потрібно коштів для того, щоб.

Тепер необхідно знайти джерело фінансування. Залучити кошти можна за допомогою різних способів.

Це може бути кредит, лізинг, різні конкурси і держзамовлення, участь в роботі бізнес-інкубаторів, і гранти, франчайзинг (хоча в цьому випадку і самому доведеться вкласти чимало коштів).

Потрібно вибрати форму підприємництва

Ті хто думають над тим як відкрити свій бізнес, також задаються питанням яку форму ведення бізнесу вибрати. Вибір форми ведення бізнесу - досить складний етап, якому потрібно приділити багато уваги.

Головна проблема, з якою стикаються підприємці, які починають свій бізнес (особливо і середнього бізнесу), - це вибір форми реєстрації.

Перелічимо основні. Ви можете зареєструвати ІП (і стати індивідуальним підприємцем), ТОВ (реєстрація товариства з обмеженою відповідальністю), а також ВАТ або ЗАТ (відповідно, відкрите чи закрите акціонерне товариство). Знову ж перші дві форми переважають на ринку малого та середнього бізнесу.

Тому зупинимося на питанні «ІП або ТОВ»? Засновувати ТОВ можуть не тільки фізичні особи, а й юридичні.

Для ІП реєструвати юр. особа не потрібно. Але скрізь є свої переваги і недоліки.наприклад, індивідуальний підприємець несе відповідальність у вигляді всього свого майна, тоді як учасники ТОВ ризикують лише своїми вкладами і статутним капіталом.

Однак статутний капітал не потрібен зовсім, а ось для ТОВ мінімум становить десять тисяч гривень. До того ж ІП (ПП) зареєструвати в кілька разів дешевше. Робота індивідуального підприємця максимально спрощена. Йому, на відміну від ТОВ, не потрібно дотримуватися касову дисципліну, він може безперешкодно розпоряджатися своїм прибутком.

Зате ТОВ може отримати будь-яку назву, тоді як ІП доводиться носити ім'я свого власника.

Види діяльності

Далі вибираємо коди економічної діяльність (так звані КВЕД), їх потрібно буде вказати при подачі заяви про реєстрацію ІП або ТОВ.

Не варто робити вибір навмання, постарайтеся чесно і чітко сформулювати свої види діяльності, адже це може вплинути навіть на систему оподаткування. Кількість кодів необмежено.

Вибрати коди можна, скориставшись загальноросійським класифікатором видів економічної діяльності.

Система оподаткування

Податковий режим визначає вид вашої бухгалтерської звітності і то,. Ви можете вибрати для себе або традиційну (основну) систему оподаткування (ОСН), або спрощену (ССО).

Державна реєстрація бізнесу і податкова

І тепер ми підійшли до самої реєстрації вашої справи, без якої будь-яка ваша підприємницька діяльність буде незаконною.

Вам необхідно зареєструватися у Федеральній податковій службі, після чого ви будете записані в Єдиний державний реєстр юридичних осіб або індивідуальних підприємців. Одночасно з реєстрацією ви стаєте на податковий облік.

Вам належить ще один важливий момент перед тим,. Це відкриття розрахункового рахунку в банку. Хоча для індивідуальних підприємців це не обов'язкова процедура. Далі при необхідності вам належить сертифікація або ліцензування вашої діяльності.

Не забудьте про замовлення друку, без якої всі ваші документи будуть недійсними. Ну от і все. Залишилося та Небоян невдач.