Як самостійно зареєструвати ТОВ в Україні

Чоловіки підписують статут ТОВ і тиснуть один одному руки

Сьогодні розповімо як зареєструвати ТОВ самостійно. Відкриття бізнесу неможливо без його легалізації, а тому однією з перших завдань буде державна реєстрація вашого підприємства.

Якщо ваш бізнес має на увазі роботу з партнерами, широку рекламну кампанію і потребує солідному назві, то варто задуматися про відкриття ТОВ. Ця організаційно-правова форма підходить для цього якнайкраще.

Зміст статті:

  • Особливості
  • Підготовка даних для документів
  • вибір КВЕД
  • система оподаткування
  • Установчі документи
  • Реєстрація в ИФНС

Особливості

Заснувати суспільство з обмеженою відповідальністю можуть відразу кілька фізичних або юридичних осіб. Серед основних переваг даної форми - то, що фінансовий ризик учасників товариства мінімальний, а також в можливості часткового розподілу інвестицій і прибутку серед засновників.

Учасників ТОВ повинно бути не більше 50 осіб. Для цей варіант вважається одним з найкращих.

Підготовка даних для документів

В першу чергу, необхідно, і її юридичною адресою. Таким вважається місце знаходження керівника організації.

Дуже важливо, щоб юридична та фактична адреси збігалися, тому вам знадобиться надати в податкову службу гарантійний лист (обов'язково - оригінал), видане власником приміщення, в якому фірма буде функціонувати.

Якщо ви самі - і керівник, і засновник, то реєструвати ТОВ можна за місцем своєї прописки.

Крім цього, потрібно знати число засновників (для реєстрації знадобляться їх паспортні дані), вирішити питання про розмір статутного капіталу (мінімальний - 10 тисяч гривень) І розподілити частки статутного капіталу між засновниками організації.

Вибір КВЕД

Наступний пункт - вибір кодів діяльності. Цікавлячись тим, як правильно зареєструвати ТОВ, не забудьте приділити цього етапу пильну увагу.

У Загальноросійському класифікаторі видів економічної діяльності ви зможете знайти коди, які точно охарактеризує рід занять вашого підприємства, і вказати їх потім в заяві на реєстрацію ТОВ.

Кількість цих кодів не обмежена, але оптимальний варіант - до 20-ти.

Система оподаткування

Товариство з обмеженою відповідальністю може виплачувати податки за загальною схемою (ОСН), А може скористатися і спрощеної (ССО), Яка зводить всі податки в один і не вимагає ведення бухгалтерського обліку в повному обсязі (тільки книгу обліку доходів і витрат).

Спрощена система оподаткування зобов'язує організацію виплачувати або 6% від своїх доходів, або від 5 до 15% від різниці доходів і витрат. Ще один доступний варіант оподаткування, якщо ви хочете зареєструвати ТОВ, це ЕНВД (Єдиний податок на поставлений дохід), що представляє собою чітку суму (визначається індивідуально), яку організація повинна виплачувати незалежно від доходів і витрат.

Але скористатися цією системою можуть не всі і не в кожному регіоні.

Установчі документи

Міжрайонна Інспекція Федеральної податкової служби (ИФНС) вимагає від ТОВ наступні документи.

Статут організації (в двох примірниках), документ про рішення засновника про створення ТОВ або ж Протокол зборів учасників організації. Якщо учасників більше одного, то необхідний договір щодо створення ТОВ (2 примірника), а також обов'язковий наказ про вступ генерального директора на посаду.

Необхідно заяву про реєстрацію ТОВ, заповнене за формою P11001, і документи, які підтверджують юридичну адресу фірми (договір про оренду, гарантійний лист).

І, нарешті, потрібно буде надати квитанцію про сплату державного мита. При реєстрації ТОВ вона становить 4 тисячі гривень, а оплатити її повинен генеральний директор по паспорту. Підпис заявника повинна бути завірена у нотаріуса.

Реєстрація в ИФНС

Документи разом із заявою на реєстрацію повинен подавати генеральний директор товариства разом зі своїми паспортними даними.

Заява розглядається п'ять днів, а потім в Єдиному центрі реєстрації вам видадуть свідоцтва про держ. реєстрації юр. особи і про те, що ви поставлені на облік в податковому органі, а також виписку з Єдиного держ. реєстру юридичних осіб.

Як правило, вас автоматично ставлять на облік ще й в Пенсійному фонді, Фонді соц. страхування та ряді інших державних органів. Якщо ж цього не сталося, про це обов'язково потрібно подбати самостійно.

Скільки коштує реєстрація ТОВ? Від 15 тисяч гривень. Сюди потрібно віднести витрати на оплату статутного капіталу, держ. мита, виготовлення печатки (500-1000 гривень) і відкриття розрахункового рахунку в банку (до 2 т. р.), послуги нотаріуса (близько тисячі гривень).

Враховуйте, що іноді необхідно витратитися ще й на юридичної адреси (5-20 тисяч гривень).

Основна складність при реєстрації ТОВ, це правильне оформлення і підбір всіх документів, адже в разі відмови в реєстрації доведеться все робити заново. Тому будьте уважні!