Як самостійно зареєструвати ЗАТ в Україні

Акціонери ЗАТ, чоловічки сидять навколо круглого столу

Закрите акціонерне товариство стає оптимальним вибором для середнього бізнесу, адже ЗАТ не так складно зареєструвати самостійно, як ВАТ, крім того, при зміні акціонерів у ЗАТ установча документація не зазнавав ніяких змін.

З цих та інших причин питання про те, як зареєструвати ЗАТ,.

Зміст статті:

 • установчий склад
 • Назва
 • договір засновників
 • Як вибрати адресу реєстрації ЗАТ
 • Документаційний пакет для реєстрації ЗАТ
  • Список обов'язкової документації
 • подача документації

Установчий склад

Для відкриття ЗАТ спершу слід визначитися з установчим складом. Цей склад законодавчо обмежений.

По перше, кількість акціонерів не повинно перевищувати 50 осіб.

По-друге, юридична особа за все з одним учасником не може ставати єдиним акціонерним засновником.

І, по-третє, в складі засновників неприпустимо присутність фізичної особи, якій законодавчо заборонено займатися підприємництвом на термін реєстрації ЗАТ.

Також забороняється участь інвесторів-іноземців в галузях, що мають важливість для держбезпеки і оборони країни. І перед тим, як зареєструвати ЗАТ, обов'язково потрібно скласти договір засновників.

Назва

Звичайно ж, ЗАТ необхідно так, щоб виділитися у натовпі конкурентів, але вільно експериментувати вийде, так як існують обмеження.

Так, назва не повинна бути приводом для расової або релігійної ненависті і тероризму. Використання абревіатури «РФ», а також слів і словосполучень «Москва», «Російська Федерація» і їх форм можливо тільки тоді, коли частка держави в ЗАТ - не менше 70%.

У найменуванні не повинно бути назв рухів громадськості та організацій міжнародного рівня. Тому перш ніж думати про реєстрацію ЗАТ, слід серйозно задуматися над його назвою.

Договір засновників

Всі обов'язки, що пов'язані з проходженням реєстрації і збором потрібного обсягу документів, обумовлюються в установчому договорі. Саме він регулює взаємини засновників і діє аж до викупу всіх акцій ЗАТ.

Тому цей договір повинен обов'язково включати в себе всі необхідні для реєстрації та регулювання взаємовідносин положення.

І як би добре не ставилися один до одного засновники, в договорі обов'язково повинні бути прописані способи для вирішення спірних питань.

Також перед складанням договору і реєстрацією ЗАТ всі нюанси роботи засновників слід прописати в статуті, адже після процесу реєстрації та оплати акцій договір засновників виконаний і втрачає силу.

Як вибрати адресу реєстрації ЗАТ

Зазвичай реєстраційним адресою ЗАТ стає місце розташування основного офісу юридичної особи.

Але в тих випадках, коли у ЗАТ відсутня постійно діючий орган, реєстраційним адресою може стати руководительских адреса проживання - даний факт обов'язково повинен знайти відображення в заяві, і слід приготуватися до того, щоб пред'явити це підтвердження.

Але в тому випадку, якщо адреса для реєстрації ЗАТ буде значитися в списку так званих «масових» адрес, які вже вказані в реєстрації більш ніж 10 підприємств і одноденних фірм, інспекція, швидше за все, відмовить в реєстрації. тому адреса слід завжди перевіряти на наявність в чорних списках.

Документаційний пакет для реєстрації ЗАТ

Для того щоб закрите акціонерне товариство було зареєстроване, слід зібрати об'ємний пакет документів і ретельно їх перевірити.

Список обов'язкової документації

 • Складений статут ЗАТ;
 • Реєстраційна заява за формою р-110001, підписує при реєстрації ЗАТ або засновниками, або уповноваженими особами з обов'язковим зазначенням своїх повноважень;
 • Установчий договір, у випадку з одним засновником - установчі рішення;
 • Лист про гарантії, надане власником приміщення (приймається і договір оренди);
 • Квитанції, що підтверджують повну сплату держмита (4 тисячі гривень);
 • Рішення про призначення керівництва з додатком свідоцтва ІІН і ксерокопії паспорта, а також копії паспортів всіх фізосіб-засновників і їх свідчень ІІН.

Подача документації

Зібраний документаційного пакет подається керівником в податкову інспекцію по тому місцю, де знаходиться реєстраційна адреса ЗАТ.

Рішення про схвалення реєстрації ЗАТ буде розглядатися й ухвалюватися в середньому п'ять днів, і якщо відмова буде викликаний порушеннями в документах, то можна подати заяву повторно, виправивши або добрав відсутні паперу.

До того, як зареєструвати ЗАТ, потрібно ретельно підібрати і перевірити ще раз необхідний документаційного пакет - тоді проблем з реєстрацією не виникне, і процес реєстрації не займе більше трьох-чотирьох тижнів.