Як заробити на чужих відео в Ютубі

Напис YouTube і кадри роликів

Є чимало різних способів, як заробити на чужих відео в ютубі, якщо ви не плануєте створити власний контент. Трохи уваги до деталей, прорахунок ризиків - і можна сміливо монетизувати канал! Нижче ми детально опишемо найкращі способи такого заробітку, і обхід прикрих правил ютуба.

Зміст статті:

 • Як це працює?
 • способи заробітку
  • Переклад і озвучка відеороликів
  • Фільми та серіали онлайн
  • Створення торрент-трекера
 • Як зробити відео авторським і не заробити страйк?
 • ризики
 • Скільки можна заробити на цьому

Як це працює?

Ви шукаєте різні ролики (варто створити акаунт певної тематики), в ідеалі змінюєте їх, завантажуєте до себе і включаєте монетизацію. Кожні 1000 переглядів приносять дохід.

Способи заробітку

Розміщення матеріалів з ліцензією Creative Commons

Згідно з ліцензією, автор контенту дозволяє використовувати його всім іншим, і ви не ризикуєте отримати бан. На основі цього контенту можна створювати власні роботи. При розміщенні вказуйте, що контент опублікований за ліцензією Creative Commons CC BY. Майте на увазі, що за умовами системи Креатив Коммонс ваші роботи теж можуть використовуватися іншими в комерційних цілях.

Важливий нюанс. Простежте за тим, щоб обраний відео не мало значка «CC NC» (не призначене для комерційного використання).

Розміщення роликів з соціальних мереж і популярних сайтів

Це найпростіший спосіб. Від вас вимагається знайти підходяще відео і розмістити у себе. Рекомендується завантажувати матеріал не з самого ютуба: з ВКонтакте, VIMEO, RuTube. Є шанс, що на youtube немає аналога, або він чимось відрізняється.

Переклад і озвучка відеороликів

Практичний безпрограшний варіант - перевести (переозвучити) закордонний ролик. Це істотно знизить ризик бути викритим в порушенні авторських прав. Ще варіант - брати побутові, жартівливі матеріали без звукового супроводу і начитувати для них власний текст. Тут потрібна творча жилка і неабияка частка дотепності, добре поставлений голос і простенький мікрофон і програма для звукозапису.

Фільми та серіали онлайн

Щоб уникнути неприємностей з авторськими правами можна викладати трейлери. Хороший варіант - укласти угоду з партнеркою ютуба I-Kino і вже тоді поширювати трейлери до фільмів, на які будуть даватися посилання. Викладаєте трейлер, а до нього робите опис і вставляєте посилання на сам фільм. на залученні відвідувачів на сайт з фільмом.

Створення торрент-трекера

Завантажені фільми викладаєте на свій торрент-трекер. на розміщенні реклами. Можна просувати торрент-клієнтів, пропонуючи відвідувачам скачати разом з фільмом спеціальну програму. За кожне скачування ви отримуєте комісійні. Один з найпопулярніших сервісів для такого заробітку - Mgshare.

Як зробити відео авторським і не заробити страйк?

Щоб не втратити свій канал, необхідно мати хоча б номінально унікальний контент і дотримуватися нескладних правил.

Будь відеоролик можна переробити за допомогою редактора відео (Adobe Premier, Sony Vegas, Camtasia Studio). Найпоширеніші варіанти:

 • Змінити розмір вікна, іншими словами, зробити відео більшого плану;
 • Змінити ширину і висоту кадру;
 • Додати рамку, водяний знак;
 • Зробити нарізку, в ідеалі - під нове музичний супровід;
 • Змінити музику або озвучити ролик самостійно, перевести з іноземної мови;
 • Варіант для тих, хто розбирається в музичному редагуванні. Замість заміни музики її можна трохи відредагувати - зменшити або збільшити шум, рівень гучності і т. Д.

Не спокушайтеся розкрученими комерційними матеріалами. Звичайно, випуски передач з величезними рейтингами (на кшталт КВНу, ток-шоу, Камеді і т. Д.), Кліпи та інтерв'ю популярних груп здатні приносити сотні тисяч переглядів і більший прибуток. Але правовласники дуже уважно за цим стежать, і ви можете отримати скаргу буквально через день-два після публікації. Через це монетизація стане неможлива.

Працювати варто не безпосередньо з ютуба, а через партнерські медіа мережі. Доведеться відраховувати їм за це відсотки, зате все автоматичні повідомлення про порушення авторських прав обійдуть вас стороною. Мереж абсолютно все одно, який у вас контент, якщо він приносить прибуток. Неприємні наслідки настануть, тільки якщо сам правовласник подасть скаргу. Створювати свій канал під своєрідною опікою набагато надійніше.

Якщо все ж висвітилося порушення авторства або збіг з чужим матеріалом, краще без коливань видаляти такий контент. Чекати скарг і санкцій не варто. Як мінімум, потрібно видалити збіглася музику.

Ризики

Перш ніж починати таку справу, варто оцінити ризики, щоб знати, що вам загрожує.

 • Якщо правовласник користується системою Content ID, то з її допомогою скопійований ролик швидко ідентифікується, і ви отримаєте скаргу. Одна скарга загрожує повним баном каналу, але монетизація буде відключена на півроку.
 • Теоретично правовласник може поскаржитися до суду. А це загрожує великими штрафами, а в деяких випадках тягне за собою кримінальну відповідальність. Тому не варто ризикувати і використовувати розкручені передачі, за якими стоять великі компанії. А ось матеріали, які належать звичайним людям, такої небезпеки зазвичай не несуть.
 • Скільки можна заробити на цьому

  Монетизація відбувається в такий спосіб: ви вбудовуєте в ролик рекламу, наприклад від Гугл Адсенс, і за умови, якщо людина натиснула на рекламний блок, вам відраховується певна сума. Зазвичай це 6-20 центів за клік. В середньому від 1000 переглядів виходить 2-4 долара доходу. Крім адсенс можна вбудовувати і рекламу інших партнерських програм, але Гугл платить більше всіх.

  Серед, робота з відеороликами - один з найцікавіших. До того ж маса контенту на вашому каналі приносить прибуток постійно, по суті це пасивний дохід. А ви в цей час займаєтеся новими проектами!

  Відео по темі: