Як продавати товари через інтернет

Дівчина продає товари через інтернет

Багато починаючі підприємці замислюються про те, як продавати товари через інтернет. Ринок електронної торгівлі в Україні активно росте, і продаж товарів в інтернеті може стати дуже прибутковим бізнесом.

Зміст статті:

  • Інтернет магазин
  • Соціальні мережі
  • аукціонні майданчики
  • торгові майданчики
  • дошки оголошень
  • Форуми і блоги

Інтернет магазин

Перше, що спадає на думку, коли мова йде про торгівлю в інтернеті, це, звичайно, інтернет-магазини, що представляють собою самостійні окремі сайти. Продавати за допомогою інтернет-магазину можна все що завгодно, але його створення і просування потребуватиме певних і часто досить значних (у кілька сотень тисяч гривень) витрат, тому цей варіант можна порадити лише тим підприємцям, які мають у своєму розпорядженні великим початковим капіталом.

Втім, існують спеціальні сервіси, що дозволяють створити власний інтернет-магазин за шаблоном безкоштовно, але в цьому випадку доведеться відраховувати відсоток з продажів власнику платформи. Також є варіант реалізації своїх товарів через сторонній інтернет-магазин, який або зробить свою націнку, або буде отримувати відсоток з продажів. Подібний сервіс пропонує, наприклад, Ozon.

Варто враховувати, що продаж через інтернет-магазин має на увазі досить великий асортимент товарів. Якщо передбачаються невеликі продажу, краще розглянути інші варіанти.

Соціальні мережі

Торгівля через соціальні мережі, такі як «ВКонтакте» або Facebook, швидко набирає популярність: це вигідніше, зручніше і простіше, ніж створювати повноцінний інтернет-магазин, а головне, вкладення в цьому випадку будуть мінімальними - інвестувати потрібно тільки в рекламу. Для організації продажів через соціальні мережі потрібно створити паблік або групу, в якій буде розміщений каталог пропонованих товарів і докладні умови оплати і доставки.

Аукціонні майданчики

Продаж через аукціон часто дозволяє виручити за товар більше, ніж якби він був проданий за фіксованою ціною. Проте, продавати через аукціонні майданчики велику кількість товарів незручно, так що оптимальним цей варіант буде лише для реалізації невеликого числа дорогих речей. Багато аукціонні майданчики, такі як російський сервіс Molotok.ru або американський Ebay.com, пропонують користувачам продавати свої товари не тільки за принципом аукціону, але і за фіксованою ціною.

Торгові майданчики

В інтернет налічується безліч сервісів для торгівлі. Є такі, які дозволяють продавати будь-які товари, як нові, так і колишні у вживанні. А є специфічні майданчики, наприклад, livemaster.ru ( «Ярмарок Майстрів»), через яку можна продавати виключно хенд-мейд. Як і у випадку з аукціонними майданчиками, продавати через подібні сервіси можна лише штучний товар.

Дошки оголошень

Дошки оголошень, такі як avito.ru, olx.ru, slando.ru та інші, користуються великою популярністю: вони дозволяють продавцю знайти покупця навіть на найрідкісніший товар, а покупцеві - значно заощадити, оскільки більшість товарів, які пропонуються на дошках оголошень, продаються за нижчими цінами, ніж в інтернет-магазинах. Проте, організувати регулярну торгівлю через такі сервіси складно. Зате вони оптимально підходять для розпродажу складського залишку, який не вдається реалізувати іншим способом.

Форуми і блоги

За великим рахунком, продаж товарів через форум або блог виглядає так само, як і через дошку оголошень. І так само, як і через дошки оголошень, продати цим способом велику кількість різних товарів навряд чи вийде.

Найкраще організувати торгівлю на тематичних форумах. Також підходять міські форуми - вони дозволяють домовитися про особисту зустріч з покупцем, що має на увазі передачу товару з рук в руки і готівкову оплату. Що стосується особистих блогів, продавати через них можна все що завгодно. Якщо блог тематичний, то продавати через нього краще відповідний товар.

Загалом, варіантів реалізації товарів в інтернеті предостатньо. Важливо вибрати правильний, враховуючи особливості товару, передбачуваний обсяг продажів, очікуваний прибуток і можливі капіталовкладення.

Відео по темі: