Як і де можна отримати кредит на відкриття бізнесу

Гроші, тисячні і п'ятитисячний купюри лежать на столі

Наш сьогоднішній матеріал про кредитування малого бізнесу, а точніше, про те де малий бізнес може отримати стартовий капітал. Ну хто зараз не мріє про власний бізнес? В голові кожного другого періодично виникають думки про те, як здорово було б змінити свою роботу на крісло начальника.

Але мало хто йде зі своєї роботи, вважаючи за краще залишити все як є. І причиною стає відсутність стартового капіталу, адже кредитують малий бізнес зовсім неохоче. Так як же отримати кредит малому бізнесу? Насправді є кілька варіантів кредитування. Розглянемо їх.

Зміст статті:

 • Беремо в борг
 • Йдемо в банк
 • центри кредитування
 • Якщо кредит не дають ніде

Беремо в борг

Якщо у вас є родичі / знайомі, що володіють великими грошовими сумами, можна звернутися до них за допомогою. Можна, і навіть потрібно домовитися про відсоток, з яким буде повернуто взяті в борг кошти.

Тільки, ось мало у кого знайдуться знайомі, готові надати велику суму під чесне слово, або навіть під розписку. Але варіант ми цей розглядаємо, адже в даному випадку відсоток буде найменшим з того, що може бути.

Йдемо в банк

Багато банків нині готові дати кредит бізнесу на самих різних умовах і з різними відсотками.

Створюються навіть спеціальні програми , що дозволяють вибрати найбільш вигідний варіант для кожної справи.

Правда, доведеться зібрати масу документів:

 • паспорт
 • Дозвіл на підприємницьку діяльність / ліцензія / патент
 • Виписку з ЄДР
 • Довідку з податкової
 • Довідка про доходи
 • Бізнес план

Є банки, які видають позику тільки під заставу. У цьому випадку знадобиться:

 • Документи про право власності (на нерухомість, транспортний засіб і т. Д.)
 • Документ про згоду подружжя на передачу майна під заставу

Якщо кредит вимагає поручителів, необхідно надати їх. Можливо, що бізнес-план і не буде потрібно.

Але тут варто враховувати, що чим менше документів з вас вимагає організація, тим більший відсоток по кредиту буде встановлено.

Таким чином, банк страхує себе від можливих ризиків неповернення коштів. Так само потрібно буде заповнити анкету. Повний список документів повідомить співробітник банку, який займається оформленням позики.маленький секрет - набагато простіше отримати кредит, мета якого не буде вказана. Це так звані споживчі кредити. Якщо ви зумієте переконати банк у своїй платоспроможності, надати вагомий заставу і поручителів, можна отримати досить велику суму. Якщо ви побували у всіх банках, але кредит так вам і не видали, не впадайте у відчай. Банки - не остання інстанція, готова надати потрібну суму під відсоток.

Центри кредитування

Як тільки з'явилися різні можливості, почали з'являтися і центри, з великим задоволенням кредитують цей малий бізнес.

Природно, вони створили і свої вимоги, відповідність яким буде приводом для видачі кредитів.

Документи потрібно надати приблизно ті ж, що і банк, але тут особлива увага приділяється бізнес-плану. Його оцінять з усіх боків, приділяючи особливу увагу рентабельності.

До речі, в подібних центрах завжди є фахівці, готові допомогти з бізнес-планом. Вони вкажуть на недоліки і розкажуть, як їх виправити. Чи варто слухати їхні поради? Так, адже ви вже не перший, хто звертається з подібною метою. І, природно, ринок вивчений і всі підводні камені відомі.

Так як основний прибутком подібних організацій є отримання відсотків по кредитах, очікувати скромних ставок не варто. Так, ви отримаєте необхідний стартовий капітал, але за його користування доведеться заплатити значну суму.

Перш, ніж дати відповідь на це питання, оцініть рентабельність. Беріть кредит тільки тоді, коли ви впевнені в успіху.

Втім, це стосується і тих випадків, коли ви позичаєте гроші у знайомих або берете кредит в банку. Особливо, якщо ви брали позику під заставу або з поручителями. У першому випадку ви позбудетеся предмета застави, у другому виплачувати кредит будуть поручителі.

Якщо кредит не дають ніде

Можливо, раніше ви вже брали маленькі суми в кредит і маєте погану кредитну історію, в чому і полягає причина відмови в банках і центрах позик. Що робити?

Спробуйте звернутися не за кредитом, а за субсидіями. Їх видає держава, процентів не бере, та й повернення назад не вимагає. Позику малому бізнесу і субсидії нічого спільного не мають, тому варто спробувати.

Детально про всі варіанти можна дізнатися в адміністрації вашого міста або в центрі зайнятості населення за місцем проживання. І не забудьте про бізнес-план: в цьому випадку він відіграє вирішальну роль.