Як отримати допомогу на розвиток малого бізнесу

Бізнесмени шукають джерела грошей на розвиток свого бізнесу

Починати свою справу завжди непросто. А середній і малий бізнес практично завжди стикається з величезною конкуренцією і браком коштів на розвиток. Як же знайти допомогу малому бізнесу, який хоче «вижити» на величезному ринку серед великого числа конкурентів і не розоритися в перші ж місяці свого існування?

Зміст статті:

  • Допомога від держави
  • Гранти на розвиток
  • субсидії
  • Програми підтримки малого бізнесу
  • кредитування
  • краудфандінг
  • інвестори

Допомога від держави

Підприємці-початківці можуть розраховувати на державну допомогу. Цей варіант вигідно відрізняється від всіляких кредитів тим, що гроші в цьому випадку повертати не знадобиться.

Гранти на розвиток

Що потрібно для того, щоб отримати кошти на розвиток? По перше, підприємство повинно бути зареєстровано не більше ніж рік тому. По-друге, має значення сфера діяльності компанії. Якщо ви займаєтеся продажем алкоголю, тютюнової продукції, працюєте з нерухомістю або надаєте послуги з прокату обладнання, то в такому випадку на допомогу від держави годі й розраховувати.

також компанія, розраховує на фінансову допомогу, повинна рятувати в рік не більше 400 мільйонів гривень, але втім, таке підприємство і не потребує субсидування.

Природно, що отримані кошти потрібно грамотно витрачати - за цільовим призначенням, інакше їх доведеться повертати. Також кошти потрібно реалізувати протягом року і відзвітувати перед державою. Варто відзначити, що держава надає допомогу лише в певні межі, повністю оплачувати всі ваші витрати ніхто не стане, це означає, що і сам підприємець повинен мати у своєму розпорядженні певними засобами.

наприклад, держава може вкласти 40% в розвиток його бізнесу, але решту грошей мають бути у самого бізнесмена.

У різних регіонах розмір фінансової допомоги може відрізнятися. В середньому, від держави можна отримати допомогу в розмірі 100-400 тисяч гривень. Грант на розвиток видається фондами сприяння розвитку малого бізнесу, це ініціатива Міністерства економічного розвитку.

Субсидії

Також можна отримати державну субсидію безпосередньо на. Для цього потрібно зареєструватися як безробітний. Потім слід звернутися до місцевого центру зайнятості, де вам запропонують розробити бізнес-план свого проекту. Тут потрібно постаратися якомога детальніше описати всі ризики і вигоди свого бізнесу, довести, що він життєздатний.

Після цього цей бізнес-план потрібно буде захистити на засіданні комісії. І ось від її рішення і буде залежати, отримаєте ви субсидію чи ні. Деякі види бізнесу взагалі відмовляються фінансувати, а деякі бізнес-плани просто просять доопрацювати.

Програми підтримки малого бізнесу

Можна також пошукати всілякі програми, спрямовані на підтримку малого бізнесу, в різних регіонах вони можуть бути своїми, до того ж вони часто змінюються.

Це може бути допомога в оренді приміщення (певні пільги), безкоштовне професійне навчання співробітників фірми, допомога в придбанні обладнання в лізинг (довгостроковий кредит з правом викупу).

Кредитування

Це, мабуть, найпоширеніший варіант отримання грошей на розвиток малого бізнесу. Але також дуже непростий, тому як банки намагаються подбати про стовідсоткове повернення своїх коштів - допомагати без гарантій банк не стане.

наприклад, досить поширене так зване проектне фінансування. У цьому випадку, щоб отримати кошти, підприємець повинен надати чіткий бізнес-план, розглянувши який банк приймає рішення про видачу кредиту.

Щоб підприємцю видали кредит, він повинен не менше року бути зареєстрований як підприємець, а його фірма - працювати не менше трьох місяців. Обов'язково потрібна застава.

Краудфандінг

Зовсім нове явище в сфері бізнесу. Це так зване народне фінансування. На спеціальних інтернет-платформах по краудфандінгом ви розміщуєте докладний опис свого проекту, можливо, бізнес-план, різні промо-матеріали та чекаєте, коли зацікавлені користувачі почнуть пересилати кошти на ваш рахунок. Суми можуть бути абсолютно різними - від 50 гривень до сотень доларів.

І найцікавіше, що ця тактика «з миру по нитці» працює і з кожним роком все успішніше. Тут теж є кілька моментів: наприклад, важливо правильно оцінити потрібну суму, інакше годі й добрати в установлений термін потрібних коштів (зазвичай це 1-3 місяці), і тоді їх просто повернуть назад власникам.

Як і куди витрачаються отримані кошти, зазвичай також перевіряється краудфандінговой платформою. Наприклад, сума видається частинами при наданні чеків.

Інвестори

вкрай складно знайти інвестора, проте можна спробувати. Це людина, яка вкладе гроші в ваш бізнес в обмін на їх повернення з відсотками або певний відсоток від прибутку компанії. Найбільшого успіху в даному способі пошуку коштів домагаються різні інноваційні проекти, наукові і технічні розробки.

може надати безліч організацій і навіть приватних осіб, головне - з самого початку визначитися з джерелом фінансування і впевнено крокувати до своєї мети.