Як отримати субсидію від держави на відкриття малого бізнесу

П'ятитисячні купюри лежать на столі

Скільки прекрасних ідей бізнесу щодня народжується в голові наших співвітчизників! І успішна затія, і корисна - але в життя втілюють свої задуми лише одиниці.

Причина цього досить банальна: проста нестача грошових коштів. Звичайно, приймаються спроби зібрати грошову суму шляхом позики у знайомих або оформлення кредиту в банку, та тільки і таким способом рідко вдається зібрати необхідний стартовий капітал. У цьому випадку на допомогу можуть прийти субсидії від держави, сума яких індивідуальна в кожному регіоні.

Зміст статті:

  • Що таке субсидія від держави
  • Які документи потрібні для отримання субсидії від держави
  • Куди подавати заяву для отримання субсидії від держави
  • Яким повинен бути бізнес-план для отримання субсидії від держави
  • А що потім?

Що таке субсидія від держави

Не варто думати, що субсидія від держави аналогічна кредиту. Ні, це допомога з бюджету абсолютно безоплатна. Створена вона для того, щоб підприємець міг не тільки відкрити власну справу, а й створити нові робочі місця. В умовах безробіття вони цінуються дуже високо.

До речі, якщо у вашому випадку будуть створені дійсно хороші пропозиції для нових співробітників, це підвищить шанс отримання субсидії від держави.

Але давайте розберемося, як взагалі відбувається процес отримання.

Які документи потрібні для отримання субсидії від держави

Звичайно, для отримання субсидії потрібно подати заяву. Куди і кому - розповімо трохи пізніше, а поки про документах. Отже, отримати субсидію може лише безробітний підприємець.

І то, IP бажано стати після того, як буде подано заяву. Якщо ж ви вже маєте статус індивідуального підприємця, то з моменту реєстрації вас як цієї особи має пройти не більше року. Інакше в субсидуванні буде відмовлено.

Безробітним визнають в службі зайнятості. Там вас попросять надати документи з останнього місця роботи, якщо таке було. Про додаткові довідках сповістять співробітники ЦЗН, але зазвичай особистих документів (паспорт, СНІЛС) і вищезгаданої довідки досить. Після процедури визнання безробітним варто подавати заяву. Куди?

Куди подавати заяву для отримання субсидії від держави

Видається субсидія державою в декількох органах. Але, звичайно, отримати можна її тільки один раз і в одному з місць. Першим випадком є ​​отримання грошових коштів безпосередньо від Центру зайнятості населення.Сума зазвичай дорівнює суму допомоги по безробіттю за 12 місяців. Це близько 80 тисяч гривень. Все буде залежати від розміру допомоги саме в вашому регіоні.

Конкуренція для отримання субсидії в ЦЗН не найбільша, тому є реальний шанс отримати кошти на підприємницькі потреби.

Другим варіантом є звернення до місцевих органів самоврядування. Тут сума куди значніше, перевищує сотню тисяч гривень. Все буде залежати, по якій саме програмі вас будуть фінансувати, адже з кожним роком держава пропонує малому бізнесу все нові програми. Конкуренція, звичайно, тут вище. Однак вимоги до бізнес-плану однакові і в тому, і в іншому випадку.

Яким повинен бути бізнес-план для отримання субсидії від держави

Чи видадуть вам грошову допомогу чи ні визначить ваш бізнес-план. Цей документ повинен бути максимально детальним. Ретельно прописати всі витрати і окупність недостатньо. В обов'язковому порядку варто вказати економічну доцільність, кількість робочих місць. Ваша затія повинна бути реальною, всі цифри мати своє підтвердження.

Так само обов'язково вкажіть, скільки готові витратити ви на втілення плану в життя. Повну суму на здійснення плану отримати практично неможливо, держава готова лише додати кошти, яких бракує.

А що потім?

Після того, як ви подали заяву і продумали свій бізнес-план до найдрібніших деталей, вас попросять представити його на комісії. Її члени будуть оцінювати економічну вигоду, доцільність та інші нюанси, названі раніше.

Лише після розгляду плану вам оголосять про рішення видачі субсидій. Якщо відповідь позитивна, залишиться отримати реєстрацію ІП (якщо такий не є) надати рахунок і чекати отримання коштів. І після перерахування суми можете втілювати в життя свій бізнес.

врахуйте, що за отриману субсидію від держави доведеться відзвітувати через рік. Якщо до цього моменту вся сума витрачена не буде, решту коштів доведеться повернути.

Якщо ж субсидія була використана не на ту мету, яка була вказана в плані, повернути доведеться весь розмір.