Як відкрити свій банк в Україні

будівля банку

Банківська сфера є вкрай привабливою в силу своєї високої прибутковості. Незважаючи на те, що відкриття банку являє собою досить складний процес, а обсяг інвестицій навіть в невелику кредитну організацію дуже великий, багато власників великих капіталів замислюються про відкриття власного банку.

У цій статті ми детально розглянемо, як відкрити свій банк в Україні, які для цього будуть потрібні документи і скільки буде потрібно грошей.

Зміст статті:

 • Як відкрити банк - з чого почати
 • Відкриття банку - вибираємо вид банку
  • Розрахункові банки
  • роздрібні банки
  • Кредитні банки
  • ринкові банки
  • міжбанківські структури
 • Як відкрити банк - необхідні документи
 • Відкриваємо банк - послуги
 • приміщення
 • Витрати і окупність

Як відкрити банк - з чого почати

Перш ніж починати підготовку до відкриття свого банку, слід провести повний аналіз ринку на предмет можливості відкриття нової фінансової установи в конкретному регіоні, визначити тип майбутнього банку і оцінити конкуренцію.

Варто зауважити, що, незважаючи на те, що конкуренція в банківському секторі традиційно дуже висока, банківські послуги користуються колосальним попитом.

Таким чином, відкриваючи банк, слід визначити, які саме послуги користуються найбільшим попитом, і який тип банківських послуг є найбільш дефіцитним.

Відкриття банку - вибираємо вид банку

Всього на сьогоднішній день існує п'ять форматів банків. Кожен з цих типів має свою специфіку, свої переваги і недоліки. Крім того, всі вони вимагають трохи різного підходу до організації роботи, різних інвестицій.

Розрахункові банки

Розрахунковий банк - це установа, в якому основний акцент робиться на розрахунково-касові операції.

Роздрібні банки

Роздрібний банк - це фінансова організація широкого профілю, яка пропонує клієнтам максимально широкий асортимент послуг.

Кредитні банки

Кредитний банк - банк, який спеціалізується на кредитуванні. Активи банку - видані кредити, а пасиви - власні кошти.

Ринкові банки

Ринковий банк - організація, що спеціалізується на цінні папери. Активи банку даного формату - цінні послуги, пасиви - власний капітал.

Міжбанківські структури

Міжбанківська структура - це спеціальний банк, що спеціалізується на проведенні міжбанківських операцій, і який отримує прибуток у вигляді комісійних від таких транзакцій.

Як відкрити банк - необхідні документи

Для відкриття банку будь-якого з вищезазначених типів будуть потрібні наступні документи:

 • Ліцензія Центробанку РФ на здійснення банківської діяльності (Генеральна ліцензія ЦБ РФ);
 • Ліцензія Центробанку Україні на здійснення операцій з дорогоцінними металами;
 • Ліцензія комісії з ринку цінних паперів РФ;
 • Дозвіл Митного Держкомітету РФ;
 • Посвідчення держ. інспекції пробірного контролю РФ про реєстрацію банківської організації.

Відкриваємо банк - послуги

Коли тип майбутньої обраний, а необхідні документи отримані, слід скласти план по спектру послуг, що надаються, орієнтуючись на обраний формат і капітал банку.

Варто зауважити, що хоча роздрібний банк і вимагає найбільших вкладень, він є найкращим варіантом з точки зору привабливості для клієнтів, які зможуть отримати всі послуги в одному місці.

Приміщення

Варто мати на увазі, що до приміщень, в яких розташовуються банки, пред'являються особливі вимоги, як щодо конфігурації, так і по відношенню до матеріалів стін, перегородок, дверей та іншого. має бути розташоване в місці з хорошою прохідністю і володіти площею в не менше ніж 100 кв. метрів.

Витрати і окупність

Сумарний обсяг витрат на відкриття невеликого регіонального банку оцінюється фахівцями ринку в 500 млн. гривень (10 мільйонів доларів). Якщо банк буде мати 2-3 філії, цю суму слід подвоїти. Середній термін окупності банківської організації в Україні становить від п'яти до десяти років.

Сподіваємося, що наша стаття допомогла вам отримати уявлення про те, як відкрити банк з нуля. І хоча ризики в банківській справі надзвичайно великі, жоден інший не може похвалитися порівнянними за обсягами прибутками.