Як виплачувати кредит якщо втратив роботу

Хлопець шукає роботу

Сьогодні ми докладно розповімо як виплачувати кредит якщо втратив роботу. Під час оформлення кредиту, практично ніхто не думає, що в один прекрасний момент він не зможе виплачувати обов'язкові платежі через втрату постійного доходу. Ніхто не застрахований від втрати роботи, що призводить до численних проблем. Щоб не зіпсувати свою кредитну історію і відносини з кредитною установою, необхідно знати,.

Повідомити в банк

Позичальник,, в першу чергу, повинен повідомити кредитна установа про ситуації, що склалася. При оформленні позики на тривалий термін, фінансова організація розписує бюджет і сподівається, що кошти будуть надходити на регулярній основі від позичальника. Тому в разі втрати доходу клієнта, банк несе певні витрати, які не покривають штрафи.

У такій ситуації необхідно повідомити банку, що фінансовий стан погіршився. Актуальна і достовірна інформація викликає довіру у кредиторів.

Деякі позичальники воліють ховатися, не відповідати на дзвінки, і не повідомляти банку, про те, що він не зможе найближчим часом виплачувати обов'язкові платежі.

Такі клієнти вважають, що з часом про них забудуть, і борг буде списаний. Але це ні до чого доброго не приведе. Краще звернутися до найближчого представництва фінансової організації або зв'язатися з банківськими співробітниками по телефону і повідомити про ситуацію, що склалася.

Що робити далі?

Після повідомлення банку про втрату постійного доходу, слід звернутися до нього з проханням, про надання, так званих, кредитних канікул, тобто відстрочки. У разі схвалення, позичальник може виплачувати протягом одного року одні відсотки. Це дає можливість не турбуватися про регулярні платежі і, що відновити колишній графік виплат. Цей спосіб підходить тільки в тому випадку, якщо клієнт впевнений, що знайде нове джерело доходу.

Також можна звернутися до кредитора про реструктуризацію позики. Тобто в даному випадку складається новий договір і графік платежів. Також можуть бути змінені деякі умови і термін кредитування.

Найчастіше, реструктуризація доцільна в тому випадку, коли потрібно об'єднати кілька позик. При втраті роботи, кредитна установа може піти на такі умови і зробити реструктуризацію боргу. Це дозволить уникнути наявності негативних оцінок в історії кредитування. Слід зазначити, що з таким проханням слід звернутися негайно.

Іпотечний кредит

Якщо у клієнта, що загубив, оформлена іпотека, то вихід також є. В першу чергу, слід розглянути варіант продажу житла, а на виручені гроші погасити свій борг. Але такий спосіб не всіх влаштовує, тому нерухомість можна здавати в оренду, оплата якої піде на погашення заборгованості. Однак оренду необхідно узгодити з кредитною установою, так як житла перебуває в заставі.

У будь-якому випадку, при втраті постійного доходу, необхідно негайно звернутися до кредитора. У більшості випадків, банки йдуть назустріч клієнтам, які потрапили в скрутну фінансову ситуацію.

Відео по темі: