Як знайти інвестора для малого бізнесу з нуля

Підприємець показує бізнес-план інвестору

Якщо ви вирішили відкрити свою справу, вкрай важливо знати, як знайти інвестора для малого бізнесу з нуля. Часом для старту, власних заощаджень може бути мало, тому, необхідно звернутися до інвесторів, готових вкласти кошти для розвитку бізнес-ідеї. Де ж шукати цих добрих людей?

Зміст статті:

  • Знайомі і друзі
  • Заможні люди міста
  • Краудфандінговие платформи
  • Банки і державні гарантії
  • гранти
  • Виставки та ярмарки

Знайомі і друзі

Природно, саме близькі люди - це можливість отримати стартовий капітал з найбільш підходящими для вас умовами. Друзі не будуть вимагати високих відсотків, не будуть надто прискіпливими до ідеї. Більш того, вони можуть стати партнерами або частково допомагати вам розвивати бізнес.

Заможні люди міста

Наступний крок для пошуків - звернення до заможних людей міста, в якому ви плануєте відкрити свій бізнес. Часто великі підприємці зацікавлені в додатковому заробітку і саме ваша ідея може зацікавити одного з них. Однак не варто звертатися відразу до всіх кандидатів - побудуйте логічний список з найбільш вірогідних кандидатур.

Краудфандінговие платформи

Сьогодні високу популярність набрали краудфандінговие сервіси, що дозволяють зібрати стартовий капітал навіть для екзотичних і ризикованих проектів. Головною особливістю платформ є те, що інвесторами виступають прості люди, які спільно збирають необхідну суму для фінансування проекту.

Підприємцю також вигідно використовувати дані сервіси, так як він автоматично знаходить не тільки стартовий капітал, але і потенційних клієнтів. Однак варто заздалегідь підготуватися до того, що кампанія може провалитися, не набравши і невеликої частини коштів у разі, якщо ідея буде не цікава публіці.

Банки і державні гарантії

Метод фінансування бізнесу банком досить банальний. У разі, якщо для відкриття малого бізнесу з нуля потрібно невеликий внесок, допомогти може банківський кредит. В даному випадку інвестором виступаєте ви, вкладаючи власні гроші, які зобов'язуєтеся повернути банку з відсотками. Використовувати цей метод рекомендується лише в тому випадку, якщо ви впевнені в успішності розвитку ідеї.У разі, якщо суми, яку банк може виділити вам недостатньо, існує можливість звернутися до методу державних гарантій. Певні державні організації стануть поручителями по кредиту і дозволять збільшити його ліміт практично в два рази.

Гранти

Залежно від специфіки вашого бізнесу для певного регіону, ви зможете отримати грант від держави. Грантом є виділення коштів на розвиток будь-яких інноваційних або затребуваних проектів. Наприклад, в регіоні з проблемами забруднення сміттям може бути виділений грант на будівництво виробництва для переробки або утилізації даного сміття або проекту по його зменшенню.

Для пошуку грантів необхідно стежити за фондами відповідної галузі, а також за великими університетами або науковими інститутами. Часом в конкурсі на отримання гранту виступає тільки один кандидат і автоматично отримує фінансування.

Виставки та ярмарки

Нарівні з іншими методами ярмарки і виставки можуть стати прекрасним місцем пошуку інвесторів. Регулярно подібні заходи відвідують великі інвестори для пошуку цікавих і перспективних ідей. Більш того, виставки є прекрасним місцем для наочної демонстрації вашої майбутньої продукції або послуг. Однак подібні заходи часто збирають велику кількість конкурентів, і щоб завоювати увагу інвестора, потрібно докласти чимало зусиль.

Способів пошуку інвесторів для малого бізнесу досить багато. Важливо, щоб майбутній проект був якісно представлений і показував всі можливі перспективи розвитку.

Відео по темі: