Куди інвестувати гроші, щоб заробити

Долари в пачках і злитки золота

Сьогоднішній стан економіки характеризується як вкрай нестабільне, тому багатьох з нас турбує питання: «куди інвестувати гроші щоб заробити?». Значні коливання валютних ринків, зниження рівня виробництва, військові конфлікти, застійні або кризові явища в економіці країни негативно відбиваються і на фінансовому становищі населення. Тому питання інвестування особистого капіталу є одним з найактуальніших як для підприємців, так і для широких верств населення.

Отже, все-таки куди інвестувати, щоб отримати максимальну для себе вигоду? Провівши невелике аналітичне дослідження, потенційний інвестор може віддати перевагу або надійним, або високоприбутковим інвестиціям.

Прихильникам стабільності слід розглядати такі інструменти інвестування:

1. Банківський вклад - найпопулярніший спосіб отримання пасивного доходу. Депозити оберігаються від інфляції і підпадають під дію гарантій держави. Відсоток річних за депозитом в Україні коливається від 7 до 12%.

2. Іноземна валюта - високо-фінансовий інструмент. Досвідченому підприємцю допоможе заробити на різниці курсів, а простій людині уникнути від дії інфляції. В основному, це вклади в євро і американських доларах. Відсоток виплат по таких депозитах залежить від суми і терміну розміщених коштів.

3. Облігації - щодо надійний актив, в якому ризики практично відсутні, а й дохід не такий великий. Варто врахувати, що надійність боргових зобов'язань прямо пропорційна надійності суб'єкта господарювання, в який ви будете інвестувати. В такому випадку куди вкласти свої гроші щоб заробити? Кращим партнером в цій ситуації буде держава, великі компанії або корпорації.

4. Нерухомість - досить надійний актив, але з застереженнями. Вкладаючи в нерухомість, потрібно враховувати економіко-політичну ситуацію в регіоні, адекватність цін і перспективність отримання пасивного доходу. Крім того, потрібно бути готовим до можливих збитків (об'єкт необхідно утримувати, він може простоювати, не приносячи власнику ніякого доходу, або впасти в ціні).

5. Банківське золото або інші драг. метали.

У разі якщо перевага віддається прибутковим інвестиціям з високим ризиком, інвестору варто розглядати перераховані нижче варіанти вкладення коштів:

1. Інвестуючи в цінні папери, варто звернути увагу на їх вигляд (прості, привілейовані акції і т.д) і емітента.

2. Мікрофінансовий організації - фінансові інститути та організації, які беруть кошти вкладників і дають їх в позику приватним особам або суб'єктам господарювання. Такі інвестиції мають більшу прибутковість, ніж аналогічні банківські вклади, але не мають ніяких гарантій.

3. Бізнес.

4. Біржова спекуляція. Іншими словами, гра на валютних і фінансових ринках, інвестування в ПАММ-рахунки може принести неймовірно високий дохід навіть при мінімальних вкладеннях. Але разом з цим, в силу своєї слабкої прогнозованості, спричинити за собою повну втрату особистих грошових коштів. Плюс до всього гравець повинен досконало вміти аналізувати ринок.

5. Довірче управління - передача вкладених коштів в управління іншій організації або приватній особі. Платою за подібні послуги буде відсоток від прибутку, який дуже часто буває досить високий. Крім того, існує ризик, що носить не тільки інвестиційний, а й шахрайський характер.

Дана публікація передбачає розгляд основних критеріїв вибору найбільш оптимального інструменту інвестування коштів з позиції приватного інвестора. При виникненні сумнівів куди вкласти гроші, щоб заробляти, варто звертати увагу на три ключові чинники: економічний прогноз; обсяг інвестованого капіталу; особистісні якості і пріоритети інвестора.

Відео по темі: