Підводні камені кредитного договору

Мило, мотузка і кредитний договір

Про основні підводні камені кредитного договору, ми розповімо в нашому матеріалі. Незалежно від умов надання позики, він видається тільки на підставі договору кредитування, який повинні підписати обидві сторони. Однак більшість позичальників не читають даний документ, але в ньому може ховатися безліч небезпек. Фінансова організація отримує можливість контролювати клієнта. Позичальник не зможе відмовитися від своїх зобов'язань перед кредитором після підписання документа, так як його складали досвідчені і професійні юристи.

Також неможливо внести поправки до договору кредитування. Тому позичальникові доводиться погоджуватися на умови, які не завжди бувають вигідними. Користуючись тим, що більшість позичальників не читають документ, банки вносять додаткові пункти, які дають більше влади над клієнтом.

Тому перед підписанням договору, необхідно уважно ознайомитися з усіма розділами.

Дострокове розірвання

Згідно з умовами договору, кредитна установа має право достроково розірвати документальну домовленість в односторонньому порядку. В даному випадку клієнт повинен буде погасити повністю весь борг, протягом певного часу, з усіма штрафами, комісіями і відсотками. Тому необхідно уважно ознайомитися з пунктом, в якому прописується використання даної можливості.

У більшості випадків, повідомлення про дострокове погашення заборгованості, приходить недобросовісним позичальникам, які тривалий час не вносять обов'язкові платежі. Однак в договорі можуть бути зазначені й інші причини:

1. Якщо клієнт не повідомляє про зміну розміру доходу, місця роботи.2. Якщо клієнт не повідомляє про зміну постійного місця проживання.3. Якщо клієнт не повідомляє про сімейні зміни.4. У разі прострочення страхового договору.5. І інші причини, на розсуд банку.

На такі заходи банки йдуть, щоб мінімізувати свої ризики, так як всі ці зміни можуть вплинути на щомісячні виплати. Також дострокове розірвання договору можливе при припиненні діяльності фінансової організації. В даному випадку клієнт банку може оскаржити дану ситуацію в судовому порядку. Щоб уникнути подібних проблем у майбутньому, не рекомендується підписувати, в якому є подібні пункти.

Банківські витрати

У кредитному договорі можуть бути прописані умови, за якими клієнт не тільки зобов'язаний покривати свої витрати, але і витрати фінансової організації, пов'язані з обслуговуванням позики. Так, наприклад, якщо позичальник вирішить подати позов до суду на кредитна установа, то він повинен буде сплатити всі юридичні витрати.

Також потрібно буде оплатити юридичні витрати, в тому випадку, якщо фінансова організація подасть в суд. Згідно з чинним законодавством, банк може внести в договір будь-яку суму витрат. Якщо в договорі є такий пункт, і документ підписаний позичальником, то оскаржити дану ситуацію неможливо.

Напис нотаріуса

Якщо банк надає кредит, тільки із забезпеченням заставного майна, то від таких умов краще відмовитися, так як кредитор може стягнути майно, в разі невиконання зобов'язань з боку клієнта, на підставі напису нотаріуса. В даному випадку, кредитор може стягнути повну суму заборгованості без судового розгляду. Тому рекомендується відмовитися від підписання договору з таким пунктом, так як напис нотаріуса оскаржити практично неможливо.

У можуть бути і інші небезпечні пункти, тому перед його підписанням слід уважно ознайомитися з усіма розділами. А найкраще звернутися до професійного юриста, який допоможе розібратися в документі.

Відео по темі: