Що потрібно для отримання кредиту для сільського господарства

Соняшники

Нижче ми розповімо як отримати кредит на сільське господарство, і про види сільськогосподарських кредитів. Останнім часом ставлення уряду Україні до ситуації в сільському господарстві стало змінюватися на краще.

Результатом урбанізації стало те, що в сільській місцевості залишилося мало молоді, працездатного населення. Життя в селі завмирає. Державою довгий час дана проблема ігнорувалася.

І ось тепер уряд вирішив виправити ситуацію і повернути людей до села. Розробляються заходи щодо стимулювання росіян до переїзду в сільську місцевість і ведення там трудової діяльності.

Сприяє цьому і програма з пільгового кредитування сільського господарства.

Види сільськогосподарського або «сільського» кредиту

Для виконання сезонних сільськогосподарських робіт або для задоволення поточних потреб фермерів пропонується пільговий сільськогосподарський позику, видатний на 2 роки.

Такий сільський кредит можна використовувати для покупки посівного матеріалу (виключно вітчизняного), запчастин і матеріалів для сільгосптехніки, паливно-мастильних матеріалів, добрив, корми для худоби, молодняку ​​домашніх тварин.

Інший варіант кредиту на сільський бізнес - це інвестиційний кредит. Його видають тільки початківцям фермерам.

Призначення такого кредиту - це придбання сільськогосподарської техніки (теж тільки у російських виробників), транспортних засобів і поголів'я елітного худоби. Видається він на 3-5 років.

Як отримати кредит на (під) сільське господарство

Сільський кредит надається виключно підприємствам, що працюють у відповідній сфері, а також споживчим кооперативам. Такі установи обов'язково повинні мати будівлю адміністрації, яке обладнано засобами зв'язку. Чисельність колективу не повинна бути менше 5 осіб, при чому 2 з них повинні мати статус юросіб.Обов'язкова умова - це наявність у працівників таких підприємств освіти, відповідного профілю діяльності. Природно, одержувачі кредиту повинні мати працездатний вік.

Якщо підприємство планує отримання інвестиційного кредиту, то йому потрібно створити резервний фонд, що складає не менше 10% від загального фонду пайовиків.

А фонд пайовиків повинен бути сформований виключно з їх особистих коштів. Розмір фонду не може перевищувати розмірів чистих активів кооперативу.

Для оформлення кредиту представнику підприємства необхідно особисто з'явитися в банк, де потрібно буде заповнити розроблену банком анкету. Після цього буде потрібно зібрати і подати в банк пакет документів, необхідних для отримання позики.

Ставка по сільському кредиту зазвичай коливається в межах 14-17%. Розмір кредиту узгоджується з банком в залежності від цілей, мінімум - 300 тисяч гривень.

Також банк може зажадати від фермерів наявності бізнес-плану. Тому про його складанні потрібно буде потурбуватися заздалегідь. Бізнес-план повинен підтверджувати, що підприємство буде прибутковим. Також для успішного отримання кредиту потрібно подбати і про наявність у підприємства власних коштів. Вони повинні становити не менше чверті вартості всього проекту.

Якщо мова йде про велику суму сільськогосподарського кредиту, то банк може зажадати передачу в заставу нерухомого майна або обладнання, а також наявність поручителів. Потрібно буде подати клопотання місцевої адміністрації і надати виписку з господарської книги.

необхідно врахувати, що банк може обмежити термін використання кредитних коштів (зазвичай це 3 місяці). За його закінчення необхідно буде надати кредитору документи, що підтверджують цільове використання коштів.

Дивіться також наш детальний матеріал про те,, а також інші статті розділу -.