Найкращі книги по маркетингу: ТОП 10

Філіп Котлер

У цьому огляді зібрані кращі книги по маркетингу. Ми наводимо десять кращих книг з порадами і методами продажів, в тому числі для бізнесменів-початківців.

Зміст статті:

  • 1. Філіп Котлер. "Основи маркетингу"
  • 2. Джон Янч. «Маркетинг без диплома»
  • 3. Гаррі Беквіт. «Продаючи незрима»
  • 4. Роберт Чалдини, Ноа Гольдштейн, Стів Мартін. «Психологія переконання»
  • 5. Філ Барден. «Злом маркетингу»
  • 6. Сет Годін. «Фіолетова корова»
  • 7. Девід Льюіс. «Нейромаркетинг»
  • 8. Еммануїл Розен. «Анатомія сарафанного радіо»
  • 9. Халід Салех, айятах Шукайрі. «Підвищення конверсії сайту»
  • 10. Сет Годін. «Довірчий маркетинг»

1. Філіп Котлер. "Основи маркетингу"

Класичне посібник з основ просування. Починати самоосвіта в цій сфері варто саме з неї. Тут наводяться основні терміни і поняття, маркетингові стратегії - вичерпна база для новачка в просуванні. Теорія підкріплюється конкретними прикладами з життя корпорацій. Незважаючи на те, що багато прикладів застаріли, і в ті роки автор ще не брав до уваги інтернет-технології, посібник постійно перевидається. Рекомендується читати перевидання, починаючи з четвертого і пізніше.

2. Джон Янч. «Маркетинг без диплома»

Справжній скарб для тих, хто не має часу на теорію, працює в малому бізнесі і з обмеженим бюджетом. На простих прикладах і самих недорогих варіантах просування автор окреслює шляхи розвитку компанії. Для особливо старанних наводяться практичні завдання і вправи для вироблення «продає» мислення.

3. Гаррі Беквіт. «Продаючи незрима»

Видання для підприємців, які будують бізнес в сфері послуг. Продати послугу буває складніше, ніж матеріальну цінність. Ваше завдання - пояснити споживачеві, за що він платить, і чому ваша пропозиція краще, ніж у конкурентів. Ім'я за плечима кілька десятків років досвіду роботи в даній сфері, Беквіт призводить прості, доступні і легко здійсненні зразки, ділиться власним досвідом і перевіреними прийомами. Бонус - корисні поради щодо зміни мислення і приємний гумор в подачі інформації.

4. Роберт Чалдини, Ноа Гольдштейн, Стів Мартін. «Психологія переконання»

Продажі - це мистецтво переконання покупця. У своїй роботі автори наводять найефективніші способи, як правильно запропонувати споживачеві свій товар, отримати зворотній зв'язок, побудувати довірчі відносини і зробити людину постійним клієнтом. До багатьох прикладів і твердженнями наводяться викладки з наукових досліджень. Книга заснована на глибоких знаннях в галузі психології та етики спілкування.

5. Філ Барден. «Злом маркетингу»

Керівництво по вивченню мислення аудиторії. Щоб навчитися продавати, слід поставити себе на місце клієнта і усвідомити, що спонукає нас зробити придбання. Своєрідний підручник про те, чому ми купуємо, що є вирішальним фактором для придбання, і як використовувати ці знання в бізнесі.

Барден йде від глобальних маркетингових стратегій в дрібниці, здатні принести мільйони: зовнішній вигляд упаковки товару, колір цінників в магазині, підбір акторів для рекламного ролика тощо. Для підтвердження слів наводяться реально працюють прийоми і приклади.

6. Сет Годін. «Фіолетова корова»

Книга про маркетинг з нуля. А саме - як побудувати просування нової компанії або нового продукту на ринку. Назва видання - це уособлення нестандартного підходу до реклами. Сет Годін вчить читачів не боятися ризикувати, пробувати нові оригінальні ідеї та створювати пропозицію, повз якого неможливо пройти.

7. Девід Льюіс. «Нейромаркетинг»

Практичний посібник про використання емоцій, психології та поведінкових реакцій для стимуляції попиту і збуту. Фактично це видання про те, як проникнути в мозок споживача і мотивувати його купити більше. Наводиться безліч простих прийомів, які не потребують від компанії великих витрат.

Наприклад, запропонуйте покупцеві торгуватися, і він, вступаючи в переговори, автоматично прийме рішення про покупку. А потім піде з товаром, будучи впевненим у своїй ощадливості. Використання простого шрифту в назві продукту сигналізує клієнту про чесність компанії і викликає довіру. Давайте аудиторії бонуси і подарунки за зворотній зв'язок, і вона стане вашою назавжди.

8. Еммануїл Розен. «Анатомія сарафанного радіо»

Спеціаліст з просування і рекламу ділиться знаннями в галузі використання Buzz-ефекту. Як без значних витрат змусити говорити про компанії, поширювати інформацію про новинки і збільшувати продажі? Автор розглядає інструменти сарафанного радіо: активне використання Інтернету, проведення акцій, бонуси за залучення друзів до покупки тощо.

9. Халід Салех, айятах Шукайрі. «Підвищення конверсії сайту»

Одне з небагатьох видань, присвячене інтернет-маркетингу та продажу через сайт. Основні питання, розглянуті в публікації: як привернути увагу аудиторії і продати продукцію без психологічного та інформаційного тиску на замовника, як правильно використовувати оформлення, юзабіліті сайту і аналітичні дані, створити хороший сервіс та налагодити зворотній зв'язок. Керівництво універсально як для малого, так і для великого бізнесу.

10. Сет Годін. «Довірчий маркетинг»

відкидає класичні та агресивні методи промоції (холодні дзвінки, рекламні ролики і т. д.), пропонуючи будувати зі споживачем довірчі відносини і ненав'язливо пропонувати свої послуги. Публікація заснована на вивченні психології сприйняття споживачів і наукових дослідженнях.

Починаючи власний бізнес і плануючи рекламну стратегію, варто вивчити хороші книги для початківців, щоб ефективно використовувати досвід та інновації успішних людей.