Як починаючому репетитора знайти перших учнів

Дівчина репетитор займається з учнем

Професія репетитора приваблива тим, що дозволяє працювати на себе, займатися творчістю собі на втіху і одночасно приносити користь суспільству. А низькі ставки податків і простота їх сплати стимулюють до того, щоб займатися цією діяльністю легально.

Репетиторство є підходящою професією для тих, хто володіє неабияким розумом і вмінням спілкуватися з різними людьми.

Зміст статті:

 • Де шукати перших учнів?
 • Безкоштовні способи пошуку учнів
  • 1. Розміщення оголошень на безкоштовних майданчиках в інтернеті
  • 2. Розклеювання оголошень на під'їздах, стовпах і в інших місцях
  • 3. Звернення за допомогою до своїх вчителів і просто близьким людям
 • Платні способи пошуку учнів
  • 1. Співпраця з сайтами репетиторів
  • 2. Подача оголошень в газету
 • Цікавий спосіб пошуку учнів

Де шукати перших учнів?

Найлегше це зробити тим, хто кілька років відпрацював в школі чи університеті і має хорошу репутацію. Тоді батьки дітей, як правило, самі звертаються за допомогою. Сарафанне радіо працює на повну котушку.

Однак багато початківці репетитори не тільки не працювали в школі, але навіть не мають вищої педагогічної освіти. При цьому вони можуть готувати дітей і підлітків до іспитів не гірше, ніж шкільні вчителі.

Але як таким репетиторів шукати перших клієнтів? Розглянемо безкоштовні і платні способи.

Безкоштовні способи пошуку учнів

1. Розміщення оголошень на безкоштовних майданчиках в інтернеті

Існують сайти, де люди можуть вільно розміщувати оголошення про продаж будь-яких речей, наданні послуг. Там можуть жити ваші потенційні клієнти.

Щоб дістати перших учнів, ви повинні грамотно продумати текст оголошення.

По перше, обов'язково розмістіть фотографію. Такі анкети викликають більше довіри.

По-друге, перерахуйте всі свої досягнення, які можуть мати відношення до вашої здатності навчати. Звичайно, у вас поки немає досвіду, тому просто опустіть цей момент.

Можете написати про наявність у вас золотої медалі або червоного диплома, сертифіката переможця олімпіади, високих результатах на якомусь іспиті.

Тільки не треба щось вигадувати. Правда все одно спливе на поверхню рано чи пізно, і це зашкодить вашій репутації.

Чим може зацікавити учнів і їх батьків початківець репетитор?

По-перше, більш низькою ціною в порівнянні з пропозиціями колег. Тільки не опускайте планку занадто низько. Це відлякує клієнтів і каже їм про те, що ви не впевнені в собі, а значить і в успіхах майбутнього учня.

По-друге, ви можете зацікавити інших креативним підходом до справи і ентузіазмом. По-третє, пропозицією проводити заняття з виїздом до учня. Адже не всі хочуть витрачати час і гроші на дорогу до репетиторів.

Рано чи пізно все репетитори знаходять учнів. Так що нічого не бійтеся і продовжуйте розміщувати оголошення.

2. Розклеювання оголошень на під'їздах, стовпах і в інших місцях

Необхідно заздалегідь підготувати на комп'ютері короткий, але привабливий текст оголошення із зазначенням ваших контактних даних, а потім роздрукувати.

Чим більше листівок ви розклеїти, тим вище ймовірність того, що хоча б один з батьків зверне на них увагу і подзвонить.Перевагою цього способу є можливість знайти учнів, які проживають недалеко від вашого будинку. А це економія часу на майбутнє.

3. Звернення за допомогою до своїх вчителів і просто близьким людям

Якщо в школі чи університеті ви були відмінником і підтримували хороші стосунки з викладачами, не бійтеся звернутися до них.

Можливо, в класі одного з вчителів є діти, яким потрібна допомога в освоєнні шкільної програми або підготовці до іспиту.

Учитель може звести вас з майбутнім клієнтом безпосередньо і порекомендувати як хорошого репетитора або просто передати вам контактні дані батьків.

Також у вас можуть бути знайомі, які мають дітей. Розкажіть їм, що мають намір займатися репетиторством. Якщо конкретна людина вам довіряє, він із задоволенням віддасть під час вашої ведення своєї дитини.

До мінусів такого способу пошуку учнів відноситься те, що близькі люди можуть зловживати вашим розташуванням, наприклад, попросити знижку, а то і взагалі парочку безкоштовних занять.

Платні способи пошуку учнів

1. Співпраця з сайтами репетиторів

Це найшвидший спосіб знайти учнів. Можливо, вже протягом перших двох тижнів ви зможете сформувати свій робочий графік. Істотний мінус - це необхідність оплати послуг.

Одні сайти стягують плату за розміщення оголошення, інші забирають якийсь відсоток від доходу або приймають фіксовану оплату за кожне проведене заняття. Не полінуйтеся вивчити договори публічної оферти на кожному ресурсі. Виберіть найбільш вигідні пропозиції.

Якщо подивитися на репетиторів з позитивного боку, то виявиться, що вони ідеально підходять початківцям викладачам.

Звичайно, перший час доведеться розщедритися або навіть попрацювати в нуль. Але коли у вас з'явиться хоча б кілька клієнтів, то заробить сарафанне радіо. І тоді від послуг платних сайтів можна буде повністю відмовитися.

2. Подача оголошень в газету

Краще вибирати такі видання, які користуються найбільшою популярністю в конкретному регіоні. Плюсом цього способу пошуку учнів є його дешевизна. Але давайте говорити відверто. Як багато людей сьогодні читають газети? Народ уже давно перекочував на простори інтернету. І ви не відставайте.

Цікавий спосіб пошуку учнів

Якщо ви плануєте довго і професійно займатися репетиторством, а не просто, рекомендуємо вам створити свій сайт або хоча б окрему групу в соціальній мережі.

Так у вас з'явиться майданчик, завдяки якій учні будуть приходити до вас самі. Рекламуйте на сайті (сторінці) свої послуги, пишіть цікаві статті про освіту і різних дисциплінах, давайте людям безкоштовні.

Цей спосіб пошуку учнів можна віднести як до платних, так і безкоштовним. Можливо, вам доведеться витратити частину своїх на оплату послуг хостингу або рекламу в тематичних паблік.

Однак можна зайнятися і за допомогою якісного контенту. Але тоді доведеться вкласти в цю справу чимало часу і зусиль. Як правильніше вчинити, вирішувати тільки вам.

Не опускайте руки завчасно. Учні обов'язково знайдуть вас. А поки ви не завантажені уроками, удосконалюйтеся самі.

Читайте підручники і посібники, вирішуйте завдання і тести, розробляйте авторські методики. Настане момент, коли ви зможете реалізувати свої знання і навички на практиці.