Як і де купити акції Газпрому

Як купити акції Газпрому

ВАТ «Газпром» є найбільшою в Україні енергетичною компанією - на її частку припадає близько 73-ох відсотків російської і 13 відсотків світового видобутку газу. При цьому потенціал компанії сильно недооцінюється, що робить придбання її акцій вкрай вигідним. У цій статті ми розглянемо, як купити акції Газпрому, скільки вони коштують і на які дивіденди можна розраховувати.

Зміст статті:

  • Де купити акції «Газпрому»
  • Купівля акцій «Газпрому» у брокера
  • Купити акції «Газпрому» в «Газпромбанку»
  • Скільки грошей потрібно для покупки акцій «Газпрому»
  • Дивіденди і доходи
  • ризики

Де купити акції «Газпрому»

Чинне законодавство Російської Федерації не дозволяє приватним особам самостійно здійснювати операції з цінними паперами, так що купити їх можна лише через посередника. При цьому на відміну від цінних паперів багатьох інших компаній придбати цінні папери російського газового гіганта можна не тільки звичайним способом - через брокера. Завдяки колосальним розмірам корпорації і її діяльності поза видобутку газу, стати власником акцій «Газпрому» можна також і самостійно - купивши акції в «Газпромбанку».

Купівля акцій «Газпрому» у брокера

І придбати, і продати акції «Газпрому» можна у брокера, тобто у професійного учасника ринку цінних паперів. Це може бути як невелика компанія, так і велика корпорація. Наприклад, брокерські послуги пропонує Ощадбанк Україні. Щоб купити акції Газпрому досить укласти з брокером відповідний договір - це дозволить купувати і продавати будь-які акції, що перебувають в обігу на російському ринку, включаючи і цінні папери ВАТ «Газпром». Цей спосіб можна рекомендувати людям, зацікавленим у подальшому розвитку свого інвестиційного портфеля.

Купити акції «Газпрому» в «Газпромбанку»

Цей спосіб є кращим, оскільки дозволяє уникнути брокерської комісії, в той час як сама процедура придбання цінних паперів буде значно простіше. Негативним моментом можна вважати те, що банк має свій внутрішній курс продажу і викупу акцій, який може істотно відрізнятися від вартості цінних паперів на біржі.

Скільки грошей потрібно для покупки акцій «Газпрому»

Оскільки постійною величиною вартість акції не є, вказати її в статті неможливо. Поточну вартість однієї акції «Газпрому» можна дізнатися на офіційному сайті корпорації або, наприклад, на Московській біржі. Ознайомитися з потенційною прибутковістю перед покупкою акцій Газпрому також можна у брокера. На початковому етапі, щоб зрозуміти, як працює система, і забезпечити нехай невеликий, але стабільний дохід, цілком достатньо вкласти 100-200 тисяч гривень.

Дивіденди і доходи

Акції «Газпрому» - не тільки стабільний, але і високоприбутковий актив, тому вони завжди користуються попитом і який рік поспіль ростуть в ціні. При цьому ВАТ «Газпром», як і більшість інших російських підприємств нафтогазової галузі, виплачує власникам своїх акцій досить скромні дивіденди, які не перевищують двох відсотків на акцію в рік. Доходи ж формуються за рахунок зростання корпорації, збільшення її капіталізації та зростання вартості акцій. Тільки в період з 1998-го по 2010-ий рік ціна акцій «Газпрому» зросла більш ніж в 30 разів. На сьогоднішній день більшість брокерів обіцяють дохід на рівні 20-23 відсотків на рік.

Ризики

Мабуть, єдиним ризиком при роботі з таким стабільним активом, як акції «Газпрому», є шахрайство. З розвитком інтернету біржова торгівля багато в чому перемістилася в мережу - купити і продати акції можна в спеціальних інтернет-магазинах. Проте, ставитися до таких оборудок слід з обережністю, довіряючи свої кошти виключно великим і перевіреним брокерським компаніям.

Тепер, коли ви знаєте, як купити акції Газпрому, і як уникнути пов'язаних з купівлею ризиків, саме час перенести свої знання в практичну область. Пам'ятайте, що торги на біржі - один з найприбутковіших видів бізнесу.

Як купити акції приватній особі. Відео: