Як і кому можна вигідно продати бізнес

Продавець і покупець тиснуть один одному руки після здійснення операції з купівлі-продажу бізнесу

Продаж бізнесу, як і будь-якого іншого активу, пов'язана з безліччю нюансів - потрібно знати, кому можна продати бізнес, як продати бізнес того чи іншого покупця, які особливості продажу в тому чи іншому випадку.

Знання цих нюансів допоможе не тільки прискорити і полегшити процес продажу, а й отримати максимальний прибуток.

Зрозуміло, якщо мова йде про продаж досить великого бізнесу, без допомоги кваліфікованих юристів не обійтися, але мале підприємство, будь то магазин, кафе, салон краси або, скажімо, невелике виробництво можна продати і самостійно. Головне - знайти підходящого покупця, і тому як це зробити і де шукати, ми розповімо нижче.

Зміст статті:

  • Як продати бізнес клієнта
  • Як продати бізнес промисловцеві
  • Як продати бізнес інвестиційної компанії
  • Як продати бізнес корпорації
  • Продаж бізнесу іноземним покупцям

Як продати бізнес клієнта

Продаж бізнесу клієнта - один з найпростіших варіантів швидко і вигідно продати бізнес. Причому клієнт обов'язково повинен бути саме вашим - бізнес цілком можна продати і клієнтові конкурента. Продаж бізнесу клієнта найкраще підійде компаніям, які є середньою ланкою між виробником і продавцем.

Наприклад, якщо ваша компанія спеціалізується на поставках м'яса, то її потенційними покупцями є великі м'ясні магазини - ваш бізнес допоможе їм розширитися і стати ще більш самодостатніми, закуповуючи продукт безпосередньо у виробника.

Як продати бізнес промисловцеві

Щоб зрозуміти, як продати бізнес промисловцеві, тобто покупцеві, якому ваше підприємство потрібно для замикання його власної технологічного ланцюжка, досить звернути увагу на підприємства, що працюють в тій же сфері, що і реалізується бізнес. Тобто ситуація зворотна продажу бізнесу клієнта.

Так, якщо продати планується м'ясний магазин, слід провести переговори з великими фермерськими господарствами та постачальниками.

Найчастіше бізнес вдається продати зацікавленим особам на цьому етапі, так що не поспішайте подавати оголошення про продаж.

Як продати бізнес інвестиційної компанії

Ще одним потенційним покупцем бізнесу є інвестиційні компанії. Такі компанії віддають перевагу або недооціненим активів, що дозволяє власнику завершити угоду щодо швидко, поступившись в ціні - цей варіант підходить тим власникам активів, яким терміново потрібні.

Крім того, інвесторів цікавить налагоджений, стійкий і повністю самодостатній бізнес, якому потрібно лише додатковий оборотний капітал, або бізнес, який має у власності будь-які унікальні технології і інші інновації.

Як продати бізнес корпорації

Продаж бізнесу корпорації, з одного боку, є одним з, а з іншого - пов'язана з різними труднощами, оскільки корпоративні покупці, як правило, не скупляться, але досконально перевіряють всю бухгалтерську звітність, вимагають довідки з банків про заборгованості, піднімають папери про оренду приміщень і так далі.

Іноді навіть корпорації воліють надіслати власних аудиторів, а про кількість юристів, які працюватимуть з угодою і зовсім можна промовчати.

У більшості випадків для продажу бізнесу корпорації рекламі теперь не потрібна - корпорації самі знаходять цікаві для себе підприємства, керуючись довгостроковими.

Продаж бізнесу іноземним покупцям

В останні роки іноземні покупці активно цікавляться різними бізнес-проектами в Україні, що дозволяє розглядати їх як потенційних покупців бізнесу.

Щоб продати бізнес іноземцям, досить слідувати тим же правилам, що і в інших випадках - в кінцевому підсумку це та ж продаж бізнесу корпорації,, промисловцеві і т. Д.

Варто пам'ятати лише, що багато хто може бути продані всім представленим типам покупців, але на різних умовах за різною ціною.