Як почати торгувати акціями на фондовому ринку

Красива дівчина на біржі торгує акціями

Існує стійка думка, що торгівля акціями для початківців трейдерів на фондових біржах без наставника - справа ризикована і свідомо збиткове. Таке трапляється, але лише у тих новачків, які легковажно ставляться до інтернет-трейдингу і не вникають в основні принципи торгівлі цінними паперами. Що ж слід знати починаючому трейдеру?

Зміст статті:

 • На якій біржі влаштуватися?
 • Навіщо потрібні брокери, і як їх вибирати?
  • При виборі посередника потрібно дотримуватися наступних принципів:
 • біржові стратегії
 • Як приступити до торгівлі?
 • Секрети біржової торгівлі - чи є вони?

На якій біржі влаштуватися?

Вибір російських бірж для акційною торгівлі досить скромний - всього два майданчики: ММВБ і ФОРТС. Торгівля акціями, в основному, проходить на ММВБ, там і варто влаштуватися для початку.

Принцип роботи бірж досить простий: продавці і покупці оформляють заявки на покупку і продаж акцій в електронному вигляді і відправляють їх в комп'ютерну систему біржі. Система в автоматичному режимі зіставляє і аналізує заявки, а потім закриває угоди зі схожими умовами. Після здійснення операції, акції стають власністю покупця.

Навіщо потрібні брокери, і як їх вибирати?

За законодавством РФ приватна особа не може самостійно торгувати цінними паперами на біржі. Купівлю-продаж акцій може виробляти лише юридично оформлене особа, яка має спеціальну ліцензію. Такими юридичними особами і є брокери - посередники між клієнтом і фондовою біржею. За свої послуги брокерські контори беруть певний відсоток.

При виборі посередника потрібно дотримуватися наступних принципів:

 • Віддавайте перевагу відомим компаніям з позитивною репутацією і хорошими відгуками від клієнтів (відгуки про роботу можна пошукати на тематичних форумах).
 • Перевірте наявність ліцензії на право роботи з фондовими біржами.
 • Вибирайте брокера, який надає можливість працювати через інтернет. Вивчіть програму доступу до біржі, зручність її використання і вартість.
 • Уточніть розмір комісій з кожної угоди, суму за обслуговування та ведення рахунків, а також гарантії надійності роботи системи.
 • З'ясуйте, яким чином можна поповнювати рахунок і виводити з нього гроші.

Відповідальні брокери надають клієнтові навчальну програму для роботи на біржі, і можливість потренуватися на віртуальному рахунку.

Біржові стратегії

Торгівля на біржовому ринку без стратегії - прямий шлях до збитків і розчарувань, однак і 100% виграшних стратегій не існує. Аналіз ринку, інтуїція і досвід з часом дозволять виробити свою систему торгівлі, а на початку шляху можна скористатися одним з класичних способів:

1. Слідувати тренду - купувати акції в період зростання і продавати їх на піку активності по більшій вартості.2. Інвестувати - провести економічний аналіз ринку і купувати акції компаній, які будуть стабільно зростати в майбутньому, для отримання з них дивідендів.3. Використовувати систему патернів - орієнтуватися на закономірності біржової торгівлі та зміни цін, здійснюючи операції на основі їх аналізу.4. Контрольно-трендова система - полягає в покупці акцій під час зниження їх ціни, в розрахунку на подальше зростання. Ця система одна з найризикованіших, тому застосовувати її слід з особливою обережністю.5. Торгівля на основі новин - при покупці враховуються основні економічні зміни в країні і всередині компаній, розраховується реакція на ці зміни ринку цінних паперів.

Як приступити до торгівлі?

Для того щоб приступити до торгівлі акціями, необхідно вибрати надійний дилінгового центру і пройти там реєстрацію. Через програму центру відкрити рахунок на біржі і внести гроші. На комп'ютер завантажити торговий термінал, що надається дилінгових центром, і навчальну програму. Після проходження навчання можна відразу приступати до торгівлі або продовжити навчання з віртуальним рахунком.

Секрети біржової торгівлі - чи є вони?

Чарівних рецептів, які гарантують успіх трейдера на біржі, не існує. Однак є кілька важливих правил, виконання яких істотно підвищити шанси на стабільну успішну торгівлю:

 • Не поспішайте і уникайте спонтанних дій - краще пропустити одну-дві, успішні угоди, ніж витратити всі гроші даремно.
 • Намагайтеся не використовувати позикові кошти брокера (кредитне плече) в пропорції більшою ніж 1:50.
 • Виберіть просту стратегію і вивчайте її можливості в різних ситуаціях.

Ми описали лише основні моменти того як почати торгувати акціями. Будьте готові до того, що доведеться багато вчитися, бо незнання якихось нюансів може серйозно зашкодити вашому успіху на цій ниві.

Відео по темі: