Як знайти інвесторів для малого бізнесу

Росток дерева і напис інвест

Незважаючи на те, що малий бізнес має на увазі і невеликі вкладення, для того, щоб він швидко розвивався, все одно, потрібна чимала сума. Можливо, тому вас цікавить питання як знайти інвесторів для бізнесу.

На відміну від банківських кредитів, інвестори готові вкладати кошти не лише в розвиток, а й в безпосередньо відкриття бізнесу.

Зміст статті:

  • Перший крок
  • Знайомі та родичі
  • бізнесмени
  • фонди
  • венчурне інвестування
  • Технопарки і бізнес-інкубатори

Перший крок

Перш ніж шукати кошти, потрібно підготуватися детально і переконливо описати свій бізнес. Для цього потрібно скласти грамотний бізнес-план, найкраще залучити для цього економістів. технологію виробництва, конкурентоспроможність бізнесу, організаційну структуру підприємства, маркетинговий план, спосіб реалізації товарів або послуг.

Дуже важлива фінансовий кошторис, де буде прописана очікуваний прибуток і терміни окупності бізнесу. Добре буде скласти презентацію свого проекту.

Знайомі та родичі

Шукати інвестора в малий бізнес непросто. І якщо у вас є можливість зробити це за допомогою своїх друзів або родичів - це стане найкращим варіантом, при якому ви ризикуєте найменше. Якщо для відкриття бізнесу з нуля вам не потрібно захмарна сума, то найкраще пошукати інвестора серед знайомих, запропонувавши їм певний відсоток.

Бізнесмени

Напевно, у вашому місті є успішні бізнесмени, які добре розуміють, що гроші «повинні робити гроші». Це можуть бути власники середнього або навіть великого бізнесу, зацікавлені в більшого прибутку. В цьому випадку можна спробувати отримати довгостроковий кредит з вигідними відсотками, або ж бізнесмен інвестує в ваш бізнес в обмін на частку в підприємстві, що може обмежити свободу ваших дій. Знайдіть відповідну кандидатуру, призначте зустріч і дерзайте!

Фонди

Зверніться в інвестиційні фонди і фонди сприяння малому бізнесу. Вони можуть бути як приватними, так і державними.

Варто зазначити, що для того, щоб потрапити в інвестиційний портфель такого фонду, вам доведеться довести життєздатність свого бізнесу, добре, якщо ви самі маєте в своєму розпорядженні певною сумою, яку вкладіть у відкриття бізнесу. А якщо бізнес уже почав працювати, це буде найкраще. Спробуйте провести аналіз роботи компанії, скласти прогнози щодо розвитку, щоб зацікавити інвесторів.

Періодично державні фонди влаштовують конкурси або тендери, вибираючи таким чином найбільш перспективні бізнес-проекти. Слідкуйте за новинами.

Венчурне інвестування

На Заході це вже дуже поширений спосіб фінансування, у нас же він тільки набирає обертів. Особливість цього інвестування в тому, що венчурні інвестори готові вкладати кошти в досить ризиковані проекти. Однак найчастіше це проекти в сфері IT, інновацій, науки. Хоча іноді можна отримати таке фінансування і в сфері торгівлі або послуг.

Шукати венчурних інвесторів або венчурні фонди найкраще за допомогою Інтернету. Як правило, такі інвестори розраховують на певну частку вашого бізнесу і постійний прибуток. Фінансування зазвичай розраховане на кілька років, потім інвестор виходить з бізнесу.

Технопарки і бізнес-інкубатори

Це своєрідне середовище для організації розвитку бізнесу або бізнес-майданчик. Щоб туди потрапити, в пошуку інвесторів, потрібно надати чіткий бізнес-план або пройти конкурсний відбір.

може тривати місяцями, так що запасіться терпінням і оптимізмом і ретельно розглядайте кандидатури, не зведений будь-ліпшій, враховуйте всі можливості і ризики.