Як можна стати лідером на роботі

Лідер веде за собою колектив

Багатьох людей хвилює питання, як стати лідером на роботі. Лідери завжди успішні на службі і користуються повагою колег. Це прямий шлях до кар'єрного росту. Ми зібрали найефективніші поради, як стати «душею» будь-якого колективу.

Необхідно усвідомити, що зробити лідера з людини, абсолютно не володіє такими задатками, складно. Скромний, сором'язливий, невпевнений працівник не зможе повести за собою решту колектив.

Починати слід з розвитку в собі певних якостей характеру.

Зміст статті:

 • Відповідальність за прийняття рішень
 • Стресостійкість та оптимізм
 • Впевненість в собі і ініціативність
 • Підприємливість і винахідливість
 • комунікабельність
 • Наполегливість і цілеспрямованість
 • самодисципліна
 • Саморозвиток і професіоналізм
 • Перші кроки

Відповідальність за прийняття рішень

Хороший керівник тримає обіцянки і готовий нести відповідальність за прийняті рішення. Він уважно вивчає ситуацію і робить найбільш правильний висновок. Часто доводиться приймати швидкі і непрості рішення. Цього боїться більшість людей, і вам з радістю віддадуть цю роль.

Неправильно думку, що лідер не помиляється. Свої помилки потрібно визнавати. Так ви заробите репутацію справедливого і впевненого в собі людини.

Стресостійкість та оптимізм

Це вміння не здаватися і знаходити вихід в найскладніших ситуаціях. підбадьорити колектив і працює, коли всі опустили руки. Нерви, депресія, дратівливість - то, від чого слід позбавлятися. Спокій і холоднокровність - ось що викликає повагу.

Впевненість в собі і ініціативність

Впевненість потрібно виховувати все життя. Ставте нові завдання і цілі. Кожна перемога робить вас впевненіше. Керівник сповнений ідей, розробляє кілька векторів розвитку, готовий першим взятися за новий проект і не боїться пробувати.

Підприємливість і винахідливість

Нестандартний погляд на речі, креативність, вміння отримати користь з будь-якої ситуації, енергійність - те, що відрізняє і підносить лідера. Розвивайте фантазію, вирішуйте логічні задачки, у вільний час займайтеся творчістю.

Комунікабельність

Тільки товариська людина, що вміє говорити і слухати, завоює авторитет. Важливо вміти визнавати гідності інших членів колективу, а не бути винятковою «зіркою». Кожному хочеться відчувати свою важливість і корисність. Вчіться говорити справедливі компліменти.Авторитетної людини відрізняє правильна і чітка мова. Говорити потрібно розбірливо і досить твердо (без «напевно» і «начебто»). Лідер каже «я впевнений», «я вважаю». Ніяких довгих і пишних зворотів мови і зайвої філософії. Повинно бути зрозуміло, про що йде мова.

Наполегливість і цілеспрямованість

Лідер вміє поставити мету і досягти її. Потрібно намагатися ставити реальні цілі, формувати стратегію, досягати проміжних цілей, які приведуть до успіху. Лідер не боїться бути наполегливим, пробувати ще і ще, не звертаючи уваги на невдачі.

Самодисципліна

Ви повинні стати прикладом для наслідування. Ідеальними людьми захоплюються і готові їх слухати. Наприклад, ви не спізнюєтеся, робите все вчасно, завжди маєте запасний план. Головне - не підносити все звисока, це, навпаки, може дратувати. Працюйте невимушено і легко.

Саморозвиток і професіоналізм

Широкий кругозір, професійні знання і постійний саморозвиток - то, що принесе вам успіх. Будьте на крок попереду, відвідуйте семінари, багато читайте і вчіться - це вірний спосіб завоювати авторитет.

Перші кроки

і поради психолога про те, як стати лідером в колективі.

 • Не полінуйтеся вивчити колег: Захоплення, характери, прагнення. Всім подобається увага, плюс ви зможете знайти підхід до кожного. Шукайте прихильників. Коли навколо вас згрупує кілька людей, «підтягнуться» і інші. Не забувайте радитися з іншими, щоб бути впевненим в тому, що ви все робите правильно.
 • Навчіться говорити «ні». Робіть те, що вважаєте за потрібне, не переборщіть з «а що подумають інші». У гонитві за «народною любов'ю» можна втратити себе і повагу колективу.
 • Слідкуйте за новинами. Обізнана людина завжди цікавий і викликає довіру.
 • харизма. Недостатньо багато знати. Потрібно притягати до себе людей. Створіть собі неповторний образ, родзинку. Це може бути цікава манера спілкування, незвичайна звичка, оригінальне хобі і т. Д.
 • Уважно стежте за тим, що цінується в колективі, чим захоплюються інші люди. Станьте в цьому найкращим.

Це лише кілька порад, як виховати в собі лідера. На ділі вам знадобиться чимало потрудитися, побороти свої страхи і знайти твердість характеру. - відступати не можна!

Відео по темі: