Як організувати ефективну роботу віддаленої команди

Хлопець працює за ноутбуком

Віртуальне співробітництво продовжує зростати як в великих, так і в маленьких компаніях. Але мова йде вже далеко не про те, щоб просто працювати з дому і не їздити в офіс. Все більш актуальним стає ведення проектів, над якими працюють команди, що складаються з віддалених працівників з різних континентів.

У багатьох галузях така організація діяльності вже в порядку речей. Завдяки глобалізації та технічному прогресу можливості для такої роботи практично безмежні. Але як ефективно організувати роботу віддаленої команди? Як змусити її працювати злагоджено? Ми розповімо вам, як це зробити.

Зміст статті:

  • Складнощі, що виникають при організації роботи віддалених співробітників
  • 1. Зверніть увагу на підбір співробітників
  • 2. Використовуйте спеціальні програми
  • 3. Структуруйте роботу
  • 4. Встановлюйте чітко сформульовані цілі

Складнощі, що виникають при організації роботи віддалених співробітників

У команди віддалених працівників дійсно є багато переваг. Прекрасно, що більшість підприємств дають своїм співробітникам таку можливість. Перш за все, той факт, що тепер для досягнення найкращих результатів не потрібно збирати всіх учасників в одному приміщенні, відкриває безліч нових вигідних можливостей, як для самих працівників, так і.

Але для отримання більш достовірної оцінки поряд з перевагами слід розглянути і можливі складнощі, з якими доведеться зіткнутися при організації віддаленої роботи.

Величезні відстані, що відокремлюють працівників один від одного, можуть значно ускладнити процес. Справа тут не в технічних умовах, наприклад, таких як високошвидкісний доступ в інтернет, телефонні або відеоконференції і інші онлайн-рішення для організації віддаленої роботи.

Велику проблематичність можуть створити інші фактори, які вимагають своєчасного вирішення, для того щоб вдалося створити умови для продуктивної роботи:

  • Проблеми з різницею в часі. Якщо ділові партнери або працівники з міжнародного філії компанії розташовуються в Азії та Америці, то виникнуть складнощі з організацією спільних онлайн-конференцій і зборів. У одних робочий день буде підходити до кінця, в той час як інші будуть тільки збиратися на роботу. І, тим не менше, при цьому потрібно буде спільно досягти позитивного результату.
  • Складнощі організаторського характеру. У віддалених командах панує величезна потреба в комунікації. Важливо, щоб всі члени були в курсі актуального стану справ, знали про нові розробки і могли швидко зреагувати. При відсутності грамотної організації, коли відсутні чіткі установки і розуміння цілей, робота йде абсолютно розладнане, що негативно позначається на результаті.

Якщо ж вдалося впоратися з основними труднощами, то варто задатися наступним питанням: як організувати командну роботу віддалених співробітників таким чином, щоб вона вийшла, дійсно, злагодженої? Розглянемо 4 важливих правила:

1. Зверніть увагу на підбір співробітників

Не важливо, чи знаходяться співробітники в одному офісі або розкидані по різних країнах і континентах, команда тільки в тому випадку, коли співробітники підходять один одному і діють спільними зусиллями.

Велика помилка - вважати, що кадровий склад не так важливий, якщо співробітники працюють на відстані один від одного. Членам віддаленої команди якраз потрібно перебувати в постійному контакті один з одним та об'єднувати зусилля для досягнення найкращого результату. Одинаки і уперті швидше будуть заважати, ніж приносити користь.

2. Використовуйте спеціальні програми

Поряд з електронною поштою і телефонними дзвінками існує досить велика кількість корисних програм, які полегшують віддалену роботу над спільним проектом.Напрімер, можна зберегти дані в хмарі і відкрити доступ всім співробітникам.

Широко поширені і зручні документи гугл (Google Docs), можуть працювати одночасно і кожен може вносити зміни, незалежно від того, де він знаходиться.

3. Структуруйте роботу

При організації віддаленої роботи завжди є небезпека того, що кожен член команди буде сфокусований лише на своїй частині роботи без розуміння загальної цілісності проекту. Вам вдасться уникнути цього, якщо ви додасте командній роботі чітку структуру.

Для цього можна організовувати спільне обговорення різних питань і проблем, де кожен міг би порадіти за успіхи колег.

Встановіть правильний час дня для загального онлайн-збору команди для обговорення ходу справ. Кожному повинна бути надана можливість поділитися своїми успіхами і отримати загальне бачення спільної роботи.

4. Встановлюйте чітко сформульовані цілі

команди з віддалених співробітників необхідно чітко ставити цілі, на які варто орієнтуватися.

Їх потрібно повторювати регулярно. Поряд із загальною метою, кожен повинен розуміти, який внесок в загальний проект потрібно саме від нього.

HD відео по темі: