Як правильно просити підвищення зарплати у начальства

Співробітник просить підвищення зарплати

Сьогодні, в нашому матеріалі, поради психолога про те, як просити підвищення зарплати у начальства. Для того, щоб попросити підвищення, бажано добре до цього підготуватися. По-перше, прохання повинна підкріплюватися демонстрацією вашої цінності для керівника, по-друге, себе необхідно презентувати в найкращому світлі.

Ваше побажання не повинно звучати, як вимога або загроза.

Пам'ятайте, що шантажисту платять тільки до тих пір, поки не знайдуть спосіб його позбутися.

Зміст статті:

  • 1. Підготуйте аргументи
  • 2. Демонструйте лояльність
  • 3. Щорічна атестація і підведення підсумків
  • 4. Яких моментів слід уникати

1. Підготуйте аргументи

Розглядайте ваше прохання про підвищення оплати праці, як ключовий крок у процесі продажу. Охопите всі ключові моменти і максимально ефективно презентуйте ваш продукт, яким в даному випадку є ви самі. Складіть список ваших досягнень і вдалих дій на даній посаді, а також покажіть, як ці дії безпосередньо вплинули на збільшення прибутку організації та підвищення її продуктивності. Ідея полягає в тому, щоб продемонструвати те, як ваша робота допомагає фірмі заробити більше грошей, а вона допомагає вам зростати і розвиватися.

Надайте порівняльний аналіз зарплат інших людей на аналогічній посаді у конкурентів. Якщо ваш заробіток нижче середнього показника, то є надія, що директор це зрозуміє. Як тільки ви почнете свою презентацію про себе, нагадайте керівнику, з чого ви починали і чого ви домоглися. Якщо ви будете досить об'єктивні, то.

2. Демонструйте лояльність

Справжній професіонал залишається вірним своїй компанії навіть під час переговорів про підвищення заробітної плати. Необхідно відразу дати зрозуміти своєму роботодавцю, що ви вважаєте себе цінним працівником, що приносить неоціненну користь організації і бажаючим будувати і розвивати цей успішний бізнес і далі. Коли ваш керівник зрозуміє, що ви не шантажуєте своїм можливим відходом, він напевно більш прихильно поставиться прохання, оскільки не відчує з вашого боку ні тиску, ні обурення.

3. Щорічна атестація і підведення підсумків

Багато фірм щорічно проводять оцінку і огляд діяльності своїх співробітників. Це може бути дуже доречним часом, щоб озвучити своє питання про підвищення окладу і скористатися своїм позитивним авторитетом і хорошими відгуками. Фактично у вас на руках відмінна оцінка вашої роботи, що наочно демонструє прогрес і говорить про те, що ви заслуговуєте заохочення, тому босові буде складніше відмовити вам.

Крім таких щорічних оцінок можна вибрати час вдалого завершення великого проекту і покращити доречний момент, щоб підняти своє питання. До речі, заздалегідь продумайте, на яку суму ви б хотіли збільшити зарплату, і будьте готові до можливого опору, якщо таке підвищення поки не передбачено бюджетом. Повідомте роботодавцю, що ви повернетеся до цієї теми в наступному кварталі і знову продемонструєте йому позитивне зростання і.

4. Яких моментів слід уникати

Коли ви, нарешті, вирішили спробувати щастя і попросити побільше грошей, уникайте деяких моментів, які протипоказано зачіпати в розмові, якщо ви хочете, щоб ваша спроба була успішною. Ніколи не обговорюйте причину, по якій вам необхідна грошова надбавка, і ніколи не ведіть себе так, як ніби вам заборгували це підвищення зарплати.

Обидва підходи можуть показати те, що ви перебуваєте в скрутному становищі, і явно зіпсують ваш статус найманого працівника. Мабуть, самим непрофесійним підходом буде зайва емоційність і порівняння себе з колегами, які отримують більше вас. Загрозливий або істеричний тон також може все зіпсувати, оскільки така поведінка змусить вашого боса взагалі задуматися про вашому відповідність посаді.

Відео по темі: