Як зробити хорошу кар'єру : способи, поради психолога, як стати успішним на роботі

Дівчина на роботі в офісі

Для тих, хто хоче реалізувати себе в професійному плані, ми зібрали всі найкращі рекомендації, як зробити кар'єру. Потреба в хорошій посаді і заробіток є у багатьох чоловіків і жінок - так відкинемо перепони, і попрямуємо до своєї мети!

Зміст статті:

  • постановка мети
  • Освіта
  • впровадження звичок
  • Зовнішній вигляд
  • Особисті якості
  • Відносини на роботі
  • Уміння розставляти пріоритети

Постановка мети

Конкретні способи побудови кар'єри залежать від професійної галузі, специфіки роботи, від самого початку займаної посади і взаємин з керівником. В цілому, для того щоб побудувати хорошу кар'єру, необхідно поставити чітку мету.

Мета формується виходячи з бажаної посади. Наприклад, якщо ви хочете стати керівником відділу, необхідно розробити поетапну стратегію, Як це можна зробити. Точність в постановці мети - це найважливіший фактор успіху.

Освіта

Що б не говорилося про те, що освіта в побудові кар'єри неважливо, професійне зростання без знань неможливий. Володіння англійською мовою, спеціальними робочими програмами, юридичною інформацією та іншими знаннями, які залежать від специфіки роботи - це завжди безсумнівний бонус на шляху до кар'єрного росту.

Необов'язково здобувати другу вищу, необхідні навички і знання можна отримати на хороших курсах. Необхідно постійно займатися самоосвітою: читати професійну літературу, відвідувати тренінги та семінари.

Впровадження звичок

Навіть якщо ви багато знаєте і вмієте, успішна кар'єра неможлива без деяких правил і звичок, які можна в собі культивувати.

Уміння брати на себе відповідальність і прояв ініціативи - запорука швидкого просування. Прищепити собі звичку брати відповідальність за більш складні проекти супроводжується виходом із зони комфорту. Не потрібно цього боятися, адже виходячи з неї, ми ростемо.

Ні в якому разі не можна спізнюватися на роботу, наради. Обов'язковою умовою просування по кар'єрних сходах є репутація відповідального і пунктуального працівника.

Зовнішній вигляд

Якщо хочеш стати успішною людиною, то навчися виглядати як успішна людина. У цьому правилі немає виключень. Красива постава, чиста і випрасувана одяг, акуратний макіяж (якщо ви жінка) повинні стати вашими постійними супутниками.

Якщо людина виглядає доглянуто і в міру стильно, до нього підсвідомо починають притягатися такі ж люди, а довірити ведення нарад краще людині в ідеально вигладженому акуратному костюмі, ніж талановитому, але неохайності фахівця в поношених джинсах.

Дотримуватися дрес код в компаніях, де це не прийнято? Необов'язково, але стежити за чистотою свого одягу необхідно завжди.

Особисті якості

Поставлена ​​мова, впевненість в собі, внутрішній спокій і вміння правильно викладати свої думки - то, без чого просунутися навряд чи вдасться. Якщо ви не володієте цими навиками, спеціальні тренінги ( «ораторське мистецтво», «вміння вести переговори», «тренінг впевненості в собі») допоможуть наблизитися до своєї мрії про прекрасну кар'єру.

Відносини на роботі

Зарекомендувати себе як відповідального, розумного і перспективного співробітника неможливо без створення хороших відносин в колективі. Ввічливість, здатність прийти на допомогу (Навіть якщо це не входить у ваші обов'язки), неконфліктність і чесність - базові якості для досягнення гарної репутації в колективі організації.

Це зовсім не означає, що необхідно намагатися сподобатися всім. При відсутності особистісних кордонів складно домогтися поваги. Грубість, перекладання справ на вас з боку інших фахівців - то, терпіти ні в якому разі не можна.

Для того, щоб викликати довіру в колективі, не варто уникати корпоративних і інших заходів, які влаштовуються в компанії. У неробочий атмосфері простіше обзавестися корисними зв'язками.

Уміння розставляти пріоритети

Нерідко виникає ситуація, коли займане в компанії місце є стелею в кар'єрних сходах. Якщо ні розвиток навичок, ні прояв лідерських якостей не здатні вплинути на просування, необхідно зробити вибір.

Навіть якщо, але розвиватися ви хочете більше, не замислюючись, міняйте фірму. Володіючи досвідом, знаннями і бажанням розвиватися, ви зможете досягти поставленої мети в іншому місці.

Таким чином, успішна кар'єра - це велика праця. Але немає нічого неможливого, особливо при великому бажанні. Дотримуйтесь вищеперелічені правила і кар'єрний ріст не за горами!

Відео по темі: