5 секретів успіху від Тревіса Бредбері

Якщо щоранку ви будете прокидатися з думкою про те, що сьогодні обов'язково станеться щось хороше, так і буде - Вілл Сміт

Наш сьогоднішній матеріал грунтується на радах відомого психолога мільйонера Тревіса Бредбері. Він поділиться з нашими читачами своїм досвідом, а точніше секретами успіху, і про те, як правильно налаштувати себе психологічно для досягнення успіху.

Зміст статті:

  • Краще - ворог хорошого, або чому не варто прагнути до ідеалу.
  • Не роби цього!
  • Залишай минуле - в минулому.
  • Головне не проблема, а рішення.
  • Немає в світі досконалості.
  • Геть песимізм.
  • Почніть говорити «ні».

Краще - ворог хорошого, або чому не варто прагнути до ідеалу.

, у кого є лідерські якості, дар переконання, здатність прислухатися до іншої думки. Все це давно відомо. Але є і ще один не менш значимий аспект, про який мало хто замислюється.

За словами Тревіса Бредбері, це здатність з честю витримувати стресові ситуації і не піддаватися емоціям. Йому можна вірити, адже він не тільки президент компанії «TalentSmart», а й у співавторстві з Джин Грівс написав книгу «Емоційний інтелект 2.0». Оцінюючи професіоналізм людини, ми звикли орієнтуватися на його IQ, розумовий потенціал. Однак поняття емоційного інтелекту перевертає наші уявлення. Іноді для ефективної роботи виявляється важливіше розуміти мотивацію і емоції як інших людей, так і свої власні. В цьому випадку секрет криється в більш продуктивному взаємодії з людьми.

Не роби цього!

Як ні парадоксально, основним принципом при цьому стає не діяльність, а навпаки, вміння уникати деяких речей. Чого ж не потрібно робити, якщо ви хочете бути успішним?

Проаналізувавши дані більш ніж мільйона тестів, Тревіс Бредбері сформулював наступні принципи.

Залишай минуле - в минулому.

Мудра мавпа з мультфільму «Король-Лев» була абсолютно права: не варто раз по раз переживати свої помилки, засмучуватися і втрачати віру в себе. Куди цінніше буде витягти з них урок і забути. Адже яку б справу ви не починали, завжди доведеться піти на певний ризик, щоб дійти до кінця. І те, що колись ви зазнали невдачі, не повинно вас зупиняти.

Головне не проблема, а рішення.

Зіткнувшись з проблемами, легко втратити самовладання і засмутитися, але - тільки якщо зосередити всю свою увагу на самих труднощі. Що б не трапилося - воно вже відбулося, воно вже в минулому, так що тепер важливіше подумати про те, як з гідністю вийти з положення і обернути обставини в свою користь. Сконцентрувавшись на вирішенні, ви відразу відчуєте себе впевненіше. Будь-які складності можна розв'язати, отже, треба лише відшукати спосіб!

До речі, з тієї ж самої причини краще відразу забувати всі образи, чого б це не коштувало. Воскрешая в пам'яті всі ті невдалі розмови і події, коли вам було погано, ви повертаєтеся в стресовий стан. Це небезпечно і для психіки, і для вашого тіла, і може навіть призвести до серйозних хвороб в майбутньому. А це зовсім не те, чого б вам хотілося, вірно?

Немає в світі досконалості.

У спробах досягти ідеального результату, можна зовсім втратити свій шанс. Адже ідеалу не існує, а, значить, ви заздалегідь приречені на провал. Як би добре ви не зробили свою частину роботи, вам все одно буде здаватися, що вона недосконала. І так воно і буде. Можна до безкінечності перебирати варіанти, намагатися знайти ідеальне рішення, виправити всі помилки ... і нічого в результаті не зробити. Тоді як можна було б насолоджуватися тим, що вже вийшло. Згадайте про приказці «Роби, що можеш, і будь що буде» і не прагніть до неможливого.

Геть песимізм.

Ми всі живемо в суспільстві, і інші люди впливають на нас так чи інакше. І далеко не завжди це добре. Ви напевно зустрічали людей, у яких завжди все погано. Вони нескінченно скаржаться на начальство, на уряд, на погоду, прискіпливо перераховують свої пригоди і чекають від вас співчуття. Якщо ви не хочете перетворитися в такого ж - уникайте їх. Жалість до себе затягує, позбавляє волі до дії і так, вона заразна.

Звичайно, вважається хорошим тоном вислуховувати чужі проблеми, адже інакше можна опинитися черствим і безсердечним. Але між підтримкою і постійним перемелюванням негативу є велика різниця.

Погодьтеся, якби мова йшла про куріння, ви б не стали перебувати поруч з курцем, невпинно вивергає дим. Оцінивши шкоди своєму здоров'ю, ви постаралися б триматися подалі. Так само слід чинити і з любителями поскаржитися, шкоди вони завдають не меншої.

Почніть говорити «ні».

Відповідати згодою на всі прохання - зовсім не ознака вашої доброти і працьовитості, швидше вже це свідчить про те, що вам дуже важко відмовляти. А це - вже тривожний симптом. Можливо, ви відчуваєте затяжний стрес, і не за горами депресія. Погоджуючись на нові і нові завдання, ви просто не зможете виконувати старі, і з великою ймовірністю вас чекає провал.

Ось чому необхідно навчитися відмовляти. Не ходіть навкруги, чи не юліте. Чи не висловлюйтесь невизначено: «Я, напевно, не зможу ...», говорите чітко і ясно: «ні». Не бійтеся використовувати це слово.

Ось побачите, це змусить інших поважати вас, а ви самі зможете ефективніше виконувати вже наявну роботу!

Як показують дослідження, ті, хто дотримувався цих правил, не тільки в кар'єрі, але і в цілому в житті. Адже успішна людина успішний у всьому.