Як побудувати успішну команду: поради від профі

Команда співробітників компанії

Не всі люди здатні ефективно працювати в колективі. Кому-то заважають особистісні якості, амбіції або свавілля. Крім того, впровадження будь-яких змін - нових технологій, інформаційних або організаційних систем - неминуче стикається з опором персоналу. Але в ефективній команді вони приживаються швидше. Ось чому так важливо проводити роботу з командоутворення. Які ж нюанси варто врахувати, щоб побудувати успішну команду?

Зміст статті:

  • Олена Стеценко, директор управління корпоративної культури групи будівельних компаній.
  • Єгор Сєдов, директор регіонального відділення оператора стільникового зв'язку
  • Віктор Ульніцкій, керуючий операційним офісом банку
  • Олександр Вакула, директор агентства нерухомості

Олена Стеценко, директор управління корпоративної культури групи будівельних компаній.

Одна з цінностей в організаційній філософії нашої компанії (а всього їх шість) - Команда. Це вже говорить про те, що ми вважаємо злагоджену роботу колективу вирішальним. З чого почати роботу з побудови команди? Перш за все, з того, що необхідно визначитися з поняттям команди на рівні топ-менеджменту. Адже багато хто до цих пір вважають, що командоутворення в компанії - це коли проводяться корпоративні заходи. Звичайно, це не так.

По перше, ми обговорили, що саме вважаємо ефективної командою, виділили її основні елементи (Загальні цілі, Лідерство, Спеціалізація, Взаємодія).

По-друге, прийшли до розуміння, що робота по тімбілдінгу не може бути обмежена якимось проектом або часом. Її потрібно вести постійно і на всіх рівнях управління.

По-третє, ми відбираємо людей, схильних і здатних працювати в команді, для оцінки цієї здатності ми використовуємо поведінковий інтерв'ю.

По-четверте, розробили управлінські технології, що підтримують командну роботу, і використовуємо їх у своїй щоденній діяльності.

І в якості контролю щороку проводимо оцінку корпоративного середовища, частиною якої є і оцінка ефективності нашої діяльності з командоутворення. Це дає нам розуміння, що у нас виходить, а що в нашій управлінській практиці слід скорегувати.

Єгор Сєдов, директор регіонального відділення оператора стільникового зв'язку

Якість виконаної роботи з командоутворення, можна оцінити за кількома складовими:

1. Якщо ваш колектив - це команда, його легко зібрати разом. При цьому важливість приводу особливого значення не має.2. Кожен співробітник має чітке розуміння загальних для команди цілей і окремих завдань, а також про плани та перспективи на майбутнє. При цьому уявлення окремих членів команди кардинально не розходяться між собою.3. Будь-який член колективу особисто зацікавлений в отриманні командою загального результату. А ви самі, як керівник, прекрасно розумієте, на чому тримається ця зацікавленість. В іншому випадку у вас в руках немає інструментів до управління окремими гравцями.4. Між окремими членами команди інформація передається легко, без тимчасових втрат і спотворень.5. Усередині команди діє прийнята всіма система правил і цінностей.6. У колективі є лідер, авторитет якого, безумовно, визнається всіма.7. Для кожного члена команди чітко визначена (а краще прописана) особиста сфера відповідальності. При цьому керівник строго дотримується правил розмежування функціональних обов'язків кожного.Виходячи з мого досвіду, ефективна робота за чотирма напрямками: побудова команди на основі емоційної згуртованості; рольової, проблемно орієнтований і динамічний підходи.

Віктор Ульніцкій, керуючий операційним офісом банку

Ефективну команду створити відразу неможливо, адже ми працюємо в умовах жорсткої конкуренції успішних колективів. На шляху становлення бувають і перемоги, і складності. При співбесіді з кандидатом спільно визначаємося з бажаної сферою діяльності: активні продажі або офісна робота. У команді важливо створити організаційний клімат, в якому працює інститут наставництва і команда розвивається самостійно.

У колективі своя система цінностей, і правила, яких дотримуються абсолютно всі. В такому середовищі пишаються загальним результатом, існують заохочення і визнання внеску кожного. В як в спорті, майстерність відточується роками, і в підсумку перемагають команди з творчим характером, а не за участю одноосібних зірок.

Олександр Вакула, директор агентства нерухомості

Злагодженість і взаємозамінність - це основоположні принципи моєї команди, які, звичайно, не виключають особистісної цінності кожного із співробітників. При прийомі на роботу я використовую кілька «секретних» питань, які допомагають правильно оцінити потенційного здобувача. Але в цілому ми використовуємо типові тести. Багато уваги приділяю дрібниць, тому що в кандидата повинні гармонійно поєднуватися індивідуальність і командні риси, і щоб виявити пропорції цього поєднання, потрібен тонкий інструментарій.

Крім цього робота з командоутворення включає в себе виявлення непродуктивних рис особистості і їх корекцію. Результати тімбілдінга вимірюються двома кінцевими показниками: і прибутком компанії.

Відео по темі: