Якості, властиві успішним підприємцям

Чоловік в дорогому костюмі, який став успішним підприємцем завдяки своїй завзятості

Якщо шукати секрет успіху бізнесменів, то потрібно дивитися не на вирішення, а на способи, які були використані для їх досягнення. Так одного разу в своїй промові прокоментував питання про успішність підприємців і великих менеджерів Джастін Менкес, всесвітньо визнаний бізнес-експерт.

Дійсно, що ж необхідно для того, щоб досягти багатьма бажаного успіху у підприємницькій діяльності?

Зміст статті:

  • Досвід успішних підприємців
  • самостійність
  • Прагматичний підхід і наполегливість
  • готовність ризикувати
  • Уміння розташовувати обставинами
  • амбіційність
  • цілеспрямованість

Досвід успішних підприємців

У пошуках відповідей незайвим буде поглянути на досвід уже відомих бізнесменів, яким вдалося з нічого величезну купу грошей і стати успішними людьми.

Виходячи з їх практики і рад, можна виділити якийсь «рецепт успіху», де при правильному поєднанні інгредієнтів можна не просто кардинально змінити своє життя, але і бути прикладом для наслідування і надихати інших до досягнення своїх власних цілей.

Отже, які ж вони - якості успішних людей?

Самостійність

Першою і необхідною рисою характеру є саме самостійність, іншими словами, бажання самостійно вибирати свій життєвий шлях, цілі та засоби до їх досягнення.

Підприємцями в першу чергу стають ті, кого не влаштовує просто працювати на когось, хто хоче йти далі і не зупиняється на досягнутому. Саме прагнення до самостійності підштовхує їх до цього.

Згідно концепції А. Маслоу, можна сказати, що успішні підприємці - це люди з особливим бажанням до самореалізації.

Прагматичний підхід і наполегливість

Гранично точно прораховують всі свої ходи і можливі варіанти. Будьте максимально уважними та розважливими в своїх планах і діях.

І, незалежно від того, що про вас думають інші, просто йдіть до своєї наміченої мети.

Однозначно, будуть якісь помилки, неправильні рішення, але ж якщо боятися невдач, то мимоволі цим ви обмежуєте свою діяльність і відбираєте в себе можливість почати все спочатку, з більш правильним підходом.

Іншими словами, можливі невдачі і самоаналіз зможуть підвести вас до правильних рішень, які, в свою чергу, призведуть до фактичного успіху.

адже успішна людина і відрізняється від невдахи тим, що після низки невдач він робить ще одну спробу в прагненні дійти до кінця, чого б це не коштувало. Однозначно, наполегливість дасть свій результат.

Готовність ризикувати

За словами Пітера Друкера, одного з провідних теоретиків менеджменту, людина, яка змогла організувати успішний, як мінімум один раз дуже по-крупному ризикнув.

Вкладення грошей в більшій чи меншій мірі завжди супроводжується імовірністю ризику їх втрати. Це закон бізнесу.

З цієї причини багато людей відмовляється від своїх мрій і планів, так і не подолавши своїх страхів.

Але, як відомо, удача є результатом обґрунтованого і розрахованого ризику, забезпечує шанс на успіх, і ваше завдання - не упустити його.

Уміння розташовувати обставинами

У низці подій, що відбуваються необхідно заздалегідь розпізнати і, що найголовніше, вчасно скористатися зручними обставинами.

Успіхом користується той, хто вміє діяти. Як то кажуть, вовка боятися - в ліс не ходити. Чим більше часу не діяти, тим більше грошей втрачається.

Вираз «час - гроші» в цьому випадку потрібно сприймати буквально.

Амбіційність

Саме ця риса характеру додає сил і енергії боротися далі за. Віра в себе і готовність досягати поставлених цілей допомагає рухатися вперед.

Потрібно пам'ятати, що одним з найважливіших чинників в будь-якому з проектів є віра в себе і свій успіх. «Без віри успіху досягти неможливо», - таким визначенням пояснює відомий психолог Вільям Джеймс важливість впевненості в тому напрямку, який було вибрано вами.

Але разом з тим не потрібно забувати про необхідність реальної об'єктивної оцінки себе і своїх можливостей.

Успішна людина вміє дати правильну об'єктивну оцінку того, що відбувається без всяких перебільшень і зайвих фантазій. Іншими словами, необхідно розвинути якість амбітного реаліста.

Цілеспрямованість

Як показує світова практика, успіху досягають лише ті люди, які чітко знають, чого вони хочуть, намічають конкретні цілі і йдуть до них.

завжди знає, чого він хоче добитися в житті, ніколи не зупиняється, і у нього завжди є план подальшого розвитку.

Також важливо бути готовим до модернізації, постійному удосконаленню і коригування своїх стратегій відповідно до нових тенденцій. Будьте гнучкими у прийнятті спонтанних рішень.

Звичайно ж, цей список має продовження, і зупинятися тільки на цих якостях було б неправильним.

Розвивайтеся, вивчайте і прислухайтеся до свого внутрішнього голосу, і він неодмінно підкаже, що вам необхідно робити далі. Не будьте як усі, і у вас все вийде!