Історії успіху в бізнесі з нуля

Євген Чичваркін

Немає нічого більш надихаючого для починаючого підприємця, ніж історії успіху в бізнесі з нуля. У цій статті ми розповімо про декілька відомих російських бізнесменів, які поставили собі за мету і досягли її, і про те, який був їхній.

Зміст статті:

  • Євген Чичваркін
  • Сергій Галицький
  • Павло Дуров
  • Костянтин Калинів
  • Як стати успішним самому

Євген Чичваркін

Євген Чичваркін - великий бізнесмен, один з зі засновників і екс-співвласник найбільшої в Україні мережі салонів мобільного зв'язку «Евросеть». Комерцією майбутній підприємець зайнявся ще в школі, купуючи сигарети, і потім перепродуючи їх своїм однокласникам майже в півтора рази дорожче. Пізніше, в роки перебудови, на які припадала юність бізнесмена, і природна гнучкість здорово йому допомогли.

Будучи студентом, Чичваркін брався за все, що можна було купити дешевше, а потім продати дорожче: шоколадні батончики, леза для гоління, одяг і взуття. Відповідно до цієї роботою будувався весь його день: він вставав о п'ятій ранку, щоб відвезти товар в Лужники і встигнути продати його якомога швидше, щоб встигнути на навчання.

Після закінчення ВНЗ Євген одружився і відправився у весільну подорож, а після повернення з'ясував, що його місце на ринку давно вже зайнято кимось іншим, тому йому довелося піти на роботу до свого товариша Тимуру Артем'єву, що відкрив на пару з ще одним бізнесменом салон мобільного зв'язку. З партнером Артем'єв не зійшовся в поглядах і швидко розлучився. А новий запустив вже спільно з Чичваркіним. Так на початку квітня 1997 року в Москві було відкрито перший магазин «Евросеть».

На сьогоднішній день в мережі «Евросеть» налічується вже більше п'яти тисяч салонів, а бізнес компанії давно вийшов за межі звичайної торгівлі мобільними телефонами. Сам же Чичваркін в даний час проживає у Великобританії, де в партнерстві все з тим же Артем'євим займається винним бізнесом.

Сергій Галицький

Сергій Галицький - засновник і власник торгової мережі «Магніт» і футбольного клубу «Краснодар». Після закінчення школи Галицький надходить на економічний факультет КубГУ, і вже будучи студентом проявляє здатності до фінансів і бізнесу. Написана ним для видання «Фінанси і кредит» стаття під заголовком «До питання про фінансову ліквідності», як пізніше зізнавався сам підприємець, багато в чому визначила розвиток його кар'єри і.

Завдяки цій роботі Галицький отримав невелику посаду в одному з краснодарських комерційних банків, але вже через рік покинув фінансову організацію, займаючи на той момент пост заступника керуючого.

Ще через рік Галицький відкриває компанію «Трансазія», що спеціалізувалася на поставках косметики, парфумерії та. Цей крок був досить великим ризиком для Сергія, оскільки для запуску бізнесу йому довелося взяти кредит в розмірі 30-ти тис. Доларів, а компанія спочатку існувала буквально на межі банкрутства.

У 1998-му році підприємець вирішує змінити напрямок діяльності і відкриває перший магазин самообслуговування в місті Краснодарі. Так зароджується мережу «Магніт», яка на даний момент є основним бізнесом Галицького. На сьогоднішній день в мережі налічується вже близько 8,5 тисяч магазинів і більше 300 гіпермаркетів, а особистий статок самого Галицького становить близько 2,7 мільярда доларів.

Павло Дуров

Всього десять років тому був нікому невідомий і нецікавий, тоді як сьогодні весь світ знає його як творця однієї з найбільших соціальних мереж - «ВКонтактє». Ще під час навчання в школі, і пізніше в університеті Дуров багато займався програмуванням. Створені ним невеликі, але корисні проекти, як правило, не виходили за межі навчальних закладів, проте, вони були помічені професійним співтовариством - за час навчання Павло повчив величезна кількість різних нагород.

У 2006-му році Павло починає працювати над черговим проектом - закритим соціальним сайтом для студентів свого ВНЗ. Але вже через кілька місяців проект переріс у щось більше, і в рунеті з'явилася перша повноцінна соціальна мережа - сайт «Вконтакте», який на сьогоднішній день є найбільш відвідуваним ресурсом в російському сегменті інтернету.

Дуров активно розвиває своє дітище, вважаючи за краще, як заявив сам бізнесмен, творення споживання, але, врешті-решт, виявляється змушеним залишити проект. В кінці грудня 2013 року року підприємець продає залишилися у нього акції заснованої ним соціальної мережі і залишає Росію.

Проте, відмовлятися від Павло не поспішає: його остання розробка - захищений месенджер Telegram, - також користується великою популярністю, як стверджує сам Дуров, сьогодні активна аудиторія цього проекту становить близько 100 мільйонів чоловік, а вартість сервісу - близько трьох мільярдів доларів.

Костянтин Калинів

Костянтин Калинів починав в інтернеті з невеликого сайту з розважальним контентом, який потім переріс в компанію UPL Telecom, що пропонувала послуги хостингу.

У 2007-му році Калинів створює особистий блог, присвячений подорожам, де акумулювалися спеціальні пропозиції авіакомпаній, а в подальшому, відчувши потенціал свого дітища, додає на ресурс спеціальний пошуковий алгоритм, і вже в 2008-му році через новий сервіс продаються перші авіаквитки.

Втім, спочатку Aviasales був для підприємця не більше ніж, але коли користувачі проявили до сервісу інтерес, Калинів взявся за його розвиток всерйоз. В даний час сервіс приваблює великі інвестиції і працює не тільки в Україні, але і за кордоном (локалізована для 16-ти країн).

Сам же Калинів, будучи доларовим мультимільйонером, продовжує працювати над подальшим розвитком Aviasales, і, незважаючи на економічну кризу і впали в зв'язку з цим показники компанії, сподівається на краще.

Як стати успішним самому

Напевно, прочитавши ці історії, ви задумалися,. Відповідь проста - працювати і не боятися ризикувати. Зверніть увагу, що кожен з представлених в статті бізнесменів багато працював і завжди шукав щось нове, незвичайне. І якщо ви станете таким же заповзятливим, як Чичваркін, що не боїтеся ризикувати як Галицький, і будете працювати так само завзято, як Дуров,.

Відео по темі: