Психологія успіху

Хлопець тягне руки до небес

Сьогодні ми розповімо про те, що таке психологія успіху і як стати успішним. Так уже влаштована людина, що протягом усього свого життя він перебуває в пошуку якихось благ і задоволень.

У кожного без винятку є певні цілі і мрії, досягнення яких породжує в уявленні людини поняття про сенс життя. Якщо для когось пріоритетним є навчання або кар'єра, то для іншого немає нічого дорожчого сім'ї або друзів. Всі ми різні, але існують речі, які дуже схожі у всіх. Зокрема, це прагнення знайти гармонію між тілесними і духовними потребами. За інших умов людина просто відчуває дискомфорт, будь-то він внутрішнім або фізичним - неважливо.

Однак, іноді пошук здається безрезультатним, незважаючи на все наше відчай. Що це: фрустрація або невміння людини досягати бажаного? Насправді, відповідь на це питання досить простий, але, ймовірно, не настільки очевидний, який його можна уявити. Як сказав хтось із великих: «Хочеш щось заховати - поклади на видне місце». А Гете вустами свого ліричного героя Рафаеля помічав, що істина знаходиться в душі самої людини, а не там, де її, як правило, шукають. Будь-яке досягнення залежить тільки від нас самих, від бажань і здібностей.

Якщо зазирнути за допомогою уявного мікроскопа в душу людини, що знаходиться в стані пошуку, то десь на її дні, можна знайти реалізацію цього бажання. Потрібна квартира? Знайди в собі сили створити її. Хочеш бути щасливим в любові? Спробуй повірити в існування цього поняття і полюбити самому. Не подобається поганий настрій? Банально з'їси улюблену шоколадку. Адже будь-яке благо залежить в першу чергу від того, як ми його хочемо і відтворюємо. Тут діє психологічний закон установки і поняття про матеріалізації думки.

Реалізація будь-якого поставленого мети починається з психологічної підготовки до її здійснення і особистої установки на результат. Мова йде не про подання подальшого розвитку подій після отримання бажаного, адже це всього лише мрія. Людина повинна глибоко осмислити значення власної мети, потреба в реалізації і усвідомити власну роль в отриманні результату.

Кожен з нас визначає потреби відповідно до свого зі світоглядом. Зрештою, абсолютно всі ми живемо за рахунок прагнень і пошуку досконалості. І сенс має не сама досконалість, якого ми хочемо досягти, а сам процес його досягнення. Дискомфорт викликає не відсутність гармонії, а неможливість знайти шляхи її пошуку. Однак у свідомості людини закладено бажання розвиватися і здобувати успіх. Для цього існують певні неформальні психологічні правила, виконання яких сприяють досягненню поставленої мети.

Зміст статті:

  • 1. Чітко формулюйте свої цілі.
  • 2. Аналізуйте свої бажання і можливості.
  • 3. Ставте перед собою завдання.
  • 4. Визуализируйте бажання.
  • 5. Вчіться на помилках.
  • 6. Стимулюйте і хваліть себе.
  • 7. Піклуйтеся про себе.

1. Чітко формулюйте свої цілі.

Високооплачувана робота, хороший будинок, щаслива сім'я - це всього лише мрія. Банальне уявлення про зміни не дає бажаного результату. Якщо існує конкретне прагнення і бажаний результат, Ви повинні сформулювати його якісно. Це дає уявлення про те, чого Ви хочете насправді, а, отже, саме з нього виходять подальші завдання, які передують успіху. Іноді словесну формулювання насправді створити досить складно, якщо досягнуту мету ви не уявляєте візуально. У такому випадку можна скористатися так званою картою бажань, на якій Ви можете помістити і відобразити свою мету у вигляді зображення, схеми, фотографії.

2. Аналізуйте свої бажання і можливості.

Ставлячи перед собою будь-яку мету, Ви повинні чітко усвідомлювати, що ніхто не гарантує позитивний результат краще вас самих. Тому так важливо, щоб поставлена ​​мета відповідала можливостям. Необхідно з'ясувати, чи дійсно Ви хочете результат. Адже, перш за все, не тільки мета, але і процес її досягнення повинен бути цікавим для Вас.

3. Ставте перед собою завдання.

Успіх не з'являється з нічого. Важливо продумати досягнення мети поетапно і поставити перед собою такі завдання, які наближали б Вас до результату кожного разу на крок. Найпершим завданням повинна бути та ж психологічна установка, про яку вже йшлося в статті. Пізніше - всі можливі дії і виправдані методи, які можна застосувати в процесі досягнення мети.

4. Визуализируйте бажання.

Не бійтеся представляти свою мету, а тим більше її результат. Без певних дій це тільки фрустрація, однак візуальні доповнення до практичної спрямованості на досягнення мети - це ще один стимул до виконання поставлених Вами завдань.

5. Вчіться на помилках.

Навіть якщо Ви продумали все до деталей, не бійтеся помилятися, адже кожен промах може стати хорошим уроком. Навпаки - аналізуйте кожне ваше дію, намагаючись зрозуміти, що ви зробили правильно, а де помилилися. Кожна помилка - свого роду успіх, адже вона дарує безцінний досвід, яким не варто нехтувати.

6. Стимулюйте і хваліть себе.

Не бійтеся зайвий раз нагодувати себе тістечком за успішно пройдений Вами один з етапів на шляху до мети. Адже те, що Ви поставили перед собою мету - вже чималий успіх. Залишилося тільки досягти його. А для цього можна придумати невеликий, але приємний стимул у вигляді навіть маленького подарунка для себе.

7. Піклуйтеся про себе.

Важливо бути сконцентрованим на своїй цілі, проте ніколи не можна нехтувати відпочинком, якісним харчуванням, сном і найпростішими задоволеннями. Інакше у Вас просто не вистачить сил на те, до чого Ви йдете. Виділяйте на себе достатньо часу, а ще краще - навчитеся планувати свій день, щоб встигнути зробити те, до чого так прагнете.

Будьте готові до будь-якого результату. Чи не вдалося цього разу - вдасться в наступний. Ми не можемо завжди перемагати когось. Але те, що ви пройшли певний шлях, вже перемога над самим собою. Тому не впадайте у відчай, якщо ваша мета не реалізувалася. Проаналізуйте ще раз ваші дії, зрозумійте, що пішло не за планом, і не смійте зупинятися.

Відео по темі: