Як почати бізнес з оренди та встановлення вендінгових автоматів

Вендинговий кавовий автомат

Оренда вендінгового автомата для багатьох є кришталевою мрією. Ще б пак, цей вид бізнесу здатний при мінімумі витрат приносити відмінний дохід, не вимагаючи особливих зусиль з боку власника. Однак такі пропорції тільки на перший погляд, при поглибленні в цю вельми цікаву тему може відкритися зовсім інша картина.

Зміст статті:

  • Який вендінговий автомат вибрати
  • Вартість оренди вендінгового автомата
  • Місце під вендінговий автомат
  • Вартість установки вендінгових автоматів
  • Витратні матеріали
  • окупність

Який вендінговий автомат вибрати

Існує чимало моделей автоматів, через які можна придбати жуйки, чіпси, засоби особистої гігієни та навіть техніку. Але найпопулярнішими залишаються кавові автомати. До того ж, робота з ними вимагає мінімум документів. Наприклад, якщо ви вирішите продавати ті ж контактні лінзи або медикаменти (а існують і такі варіанти), вас чекає довгий збір пакету документів у всіх можливих епідемстанциі. Орендуючи вендингові автомати під кави, ви лише повинні мати статус індивідуального підприємця. Отже, яких витрат вимагає бізнес?

Вартість оренди вендінгового автомата

Залежно від моделі сума оренди становить 4-6 тисяч гривень на місяць. З причини є автомат середньої надійності і з асортиментом до 20 напоїв. До речі, не кидайтеся на пропозиції безкоштовної оренди з умовою покупки витратних матеріалів у орендодавця. Згадайте про безкоштовний сир, який буває тільки в мишоловці і задумайтеся: у інших постачальників, скоріше за все, ті ж самі порошки / цукру / стаканчики і т.д. стоять в рази дешевше. Безкоштовної оренди не буває, її вартість включена в обов'язковий обсяг товару, який ви повинні придбати за місяць. Ну а його, на жаль, за місяць продавати вдасться навряд чи. А ось якщо вам пропонують суборенду, пропозиція варто розглянути.

Місце під вендінговий автомат

Прибуток вашого бізнесу буде прямо залежати від того, скільки чоловік будуть в день проходити повз вашого автомата. Там, де людський потік вкрай малий, вартість місця на місяць становитиме близько 500 р. У торгових центрах і будь-яких установах вона виросте до 2-х тисяч гривень. Не намагайтеся зайняти місце в найбільшому торговому центрі, там напевно і ціни вище, і конкуренція величезна, та й кафе якесь є. Вибирайте ті місця, де кавових автоматів ще немає, але їх присутність бажано.

Вартість установки вендінгових автоматів

За просто так кавовий автомат ніхто вам не встановить. Вартість послуги з установки в середньому становить 1,5 тисячі гривень за автомат. Але це разова витрата, на відміну від обслуговування.

Якщо у вашому розпорядженні всього 1 автомат, немає сенсу наймати фахівця за заробітну плату. Заправку автомата, виїмку виручки можна виконувати самостійно. Ну а 2000 гривень на місяць дозволять обзавестися тех. підтримкою у вигляді найманого робітника.

Витратні матеріали

Говорити про якість кави і цукру сенсу немає, все і так зрозуміло. Фахівці рекомендують вибирати продукцію середньої цінової категорії. За їх підрахунками витрати на місяць будуть виглядати так:

  • Кава / цукор / вершки в суміші - 20 кг по 200 гривень за 1 кг.
  • Вода - приблизно 30 літрів для кулера - близько 500 гривень
  • Стаканчики / помешівателі - 300 гривень

Окупність

При оренді 4000 гривень на місяць автомат, що виробляє каву, буде обходитися приблизно в 12 тисяч гривень. Якщо в день ви будете продавати по 50 чашок кави вартістю 25 гривень, то прибуток становитиме близько 37 тисяч гривень на місяць. Цього вистачить, щоб покрити витрати на оренду, закупити всі необхідні інгредієнти і отримати прибуток зверху.

Природно, може статися й так, що оренда вендінгових автоматів прибутку буде приносити менше, ніж ми розрахували. Наприклад, кава буде продаватися по 30 чашок в день: 30 * 25 * 30 днів = 22,5 тисячі гривень. Але хто заважає вам створити цілу мережу? 10 автоматів здатні забезпечити солідний дохід. Тому з упевненістю можна сказати: у вендінгового бізнесу майбутнє є!