Як створити виробництво склопакетів

Склопакети укладені на піддонах в виробничому приміщенні

У наш час скло різних типів стало воістину багатофункціональним матеріалом. Скло, а також скляні конструкції застосовуються на об'єктах будівництва, в сільському господарстві, автомобілебудуванні, медицині і т. Д. Саме тому виробництво склопакетів в даний момент є надзвичайно затребуваним.

Зміст статті:

  • З чого почати?
  • вибір сировини
  • Вибір печі / тиглі
  • вибір напрямку
  • Простота виробничого процесу
  • Розрахунок витрат на придбання обладнання і рентабельність
    • HD відео - як робляться пластикові вікна:

З чого почати?

Широкий попит на скло відкриває можливості реалізації бізнес-амбіцій, запропонувавши ринку свою продукцію. Серйозні гравці ринку, як правило, пропонують клієнтського сегменту широкий асортимент виробів - від стекол для галузі автомобілебудування до стекол для лабораторій.

Бізнесмену рекомендується починати випуск скляних виробів зі скромних масштабів - з звичайного побутового віконного і листового багетного скла.

Вибір сировини

Перед створенням свого бізнес-проекту необхідно визначитися, яке сировину ви будете використовувати у виробництві.

Існує 2 типу сировини, перше з яких являє собою звичайний кварцовий пісок з особливими добавками, другий же являє собою вторсировину - бите скло.

Особливих відмінностей в обладнанні (печі, тиглі) для переробки звичайного і вторсировини - немає.

Вибір печі / тиглі

Підбір постачальника обладнання безпосередньо залежить від вашого бюджету.

Виробництво склопакетів необхідно налагоджувати на високоякісному обладнанні: імпортні верстати (чеського та італійського виробництва) є більш дорогими і якісними; вітчизняні ж зразки (обладнання ВАТ «Стекломаш» і ЗАТ «Напруження») стоять на порядок дешевше, що, однак, позначається на якості їх виконання.

В цілому, на обладнання прийнятної якості вам доведеться витратити не менше 10 млн. Руб.

Вибір напрямку

Для підприємців-початківців важливо розуміти вигоду від проекту - виготовлення готових скловиробів є набагато вигіднішим, ніж випуск звичайного листового скла. По суті, ринок виробників листового скла перенасичений - на території Україні працює не менше 10 великих фабрік.Намного більш вигідним рішенням в даний момент є орієнтація на випуск готових склопакетів для фірм, що випускають металопластикові вікна.

Простота виробничого процесу

зі скла є процесом чітко структурованим, але не складним: скляна заготовка ріжеться на листи певного розміру, а потім очищається; випускається особлива рамка, яка дозволяє скріпити між собою 2 і більше листа склопакета; на заключному етапі зібраний склопакет необхідно загерметизувати за допомогою спеціального герметика.

Розрахунок витрат на придбання обладнання і рентабельність

У виробництві склопакетів ми б радили зробити упор на придбання високоякісного імпортного обладнання. Ціна на імпортний верстат для різання скла становить близько 25-30 тис. Євро, для обслуговування якого необхідно 1 оператор.

Миття і перенесення заготовок виконують двоє робітників. Апарат для миття заготовок коштує близько 25 тис. Євро, фільтр для очищення води - до 3,5 тис. Євро.

Герметизація готового склопакета виконується в 2 етапи, за допомогою двох різних верстатів. Оціночна вартість верстата для першого етапу становить близько 2,5-5 тис. Євро, для другого - 8,5-25 тис. Євро. Розкид вартості верстатів обумовлений різним ступенем їх універсальності.

Сумарні витрати на обладнання становлять близько 65-107 тис. Євро. Зарплата операторів верстатів становить близько 25-30 тис. Руб., Підсобних робітників - 15-20 тис. Руб.

З огляду на всі адміністративні витрати і витрати на придбання матеріалів, оціночна чистий прибуток буде дорівнює 5 тис. Євро в місяць (за умови випуску 300 склопакетів в місяць).

Треба визнати, що склопакетів має чималий час окупності, проте згодом здатне приносити хороший прибуток.

HD відео - як робляться пластикові вікна: