Як відкрити бізнес з переробки картону

Картонні коробки лежать на підлозі

Серед затребуваних і до того ж вельми перспективних видів бізнесу чільне місце займає переробка картону і паперу. До того ж така компанія стає ще й соціально-відповідальної в силу своєї специфіки. Що ж необхідно для відкриття такої справи, і наскільки цей бізнес рентабельний?

Зміст статті:

  • Приміщення і транспорт
  • Устаткування для переробки картону
  • сировина
  • Витрати і окупність

Приміщення і транспорт

Знайти відповідне приміщення для цеху буде не так вже й просто: по-перше, потрібна чимала площа (від 100 квадратних метрів плюс підсобні приміщення для сировини і готової продукції), по-друге, воно повинно відповідати нормам пожежної безпеки.

Якщо ви будете самі займатися організацією водопостачання і каналізації в приміщенні, це зажадає додаткових витрат (не менше 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян). Рекомендована висота стель в цеху - 4 метри. Обов'язково потрібна витяжна вентиляція.

З огляду на, що сам процес переробки макулатури на увазі велику випаровування вологи, варто подбати про те, щоб всі металеві покриття в цеху були стійкі до корозії. Також необхідно забезпечити технологічний підвід пари (близько 300 кілограмів на годину).

Не забувайте про те, що таке «об'ємне» виробництво, як переробка картону, потребує вантажно-транспортних засобах, щоб переміщати великі маси макулатури і готової продукції.

Устаткування для переробки картону

Зручніше за все буде придбати вже готову, в яку входить все необхідне обладнання.

Особливою популярністю користуються китайські виробники в силу невисоких.

Міні-фабрику з переробки картону китайського виробництва можна придбати приблизно за 25 мільйонів гривень, а її продуктивність - близько 15-20 тонн на добу.Для роботи на такій лінії необхідно 15-20 працівників, які будуть працювати в три зміни. Це потрібно для того, щоб машини працювали без перерви і не простоювали. Таким чином, фонд зарплати буде перебувати в межах 400-600 тисяч гривень.

Чим вище якість кінцевого продукту, тим більше і вартість виробничої лінії. Наприклад, лінія по з картону з продуктивністю 2 тонни на добу буде коштувати 1,5-2 мільйона гривень.

Сировина

Займаючись переробкою картону, важливо подбати про безперебійних поставках сировини. Тому у вашій «команді» необхідно також наявність двох-трьох складальників на вантажному транспорті.

Найбільш вигідно буде домовитися з промисловими підприємствами і вивозити з їх території непотрібний їм паперовий непотріб. Швидше за все, вони самі будуть раді «безболісно» від нього позбутися, а ви отримаєте великого постачальника.

Варто звернути увагу на мережі продуктових магазинів, а також магазини побутової техніки, яким регулярно доводиться вивозити величезну кількість макулатури. Так, за допомогою невеликої фінансової мотивації ви зможете отримати ще одних надійних постачальників сировини.

Витрати і окупність

В середньому, в відкриття заводу з переробки картону необхідно вкласти 26 мільйонів гривень. Вартість паперу на вітчизняному ринку коливається в межах 23-32 тисяч гривень за тонну, а буде виробляти близько 10 тонн на добу.

З урахуванням всіх відрахувань в місяць отримуємо чистий прибуток близько 1,5 мільйонів гривень. Таким чином, окупити витрати на відкриття бізнесу можна вже за півтора року.

Зверніть увагу, що картону - не дуже зайнята бізнес-ніша, тому ваші шанси на успіх підвищуються, а сам проект має можливості для розширення і підвищення якості готового продукту.