Як відкрити виробництво кольорового щебеню

Декоративний щебінь пофарбований в різні кольори

Щебінь належить до числа найбільш часто вживаних в будівництві матеріалів. Зазвичай він використовується в якості наповнювача для цементобетонних і асфальтобетонних сумішей, у виробництві залізобетонних конструкцій і в якості одного їх стелили при будівництві автомобільних доріг.

В останні два-три десятиліття з'явилися новий вид спеціально приготованого будівельного щебеню, який виконує швидше декоративну, ніж будівельну функцію.

Зміст статті:

 • Кольоровий щебінь: короткий опис
 • Ціна кольорового щебеню
 • Як зробити (виготовити) кольоровий щебінь
  • Чим фарбують декоративний щебінь
 • Устаткування для виробництва кольорового щебеню, інструмент і матеріали
 • Технологія виробництва кольорового щебеню
  • 1. Сортування щебеню з метою відокремлення сміття і поділу фракцій
  • 2. Завантаження окремих фракцій щебеню в бункер бетономішалки і додавання фарби
  • 3. Перемішування щебеню з фарбою
  • 4. Вивантаження щебеню з бетономішалки
  • 5. Сушка пофарбованого щебеню
  • 6. Фасовка пофарбованого щебеню
 • Реєстрація діяльності
 • Рентабельність виробництва кольорового щебеню

Кольоровий щебінь: короткий опис

Кольоровий щебінь - це спеціально пофарбований натуральний камінь (граніт, мармур) дрібної фракції. Після забарвлення поверхню щебеню стає гладкою. Барвник не втрачає своїх властивостей від перепадів температури, вологості, сонячного світла та інших впливів.

Інші назви кольорового (пофарбованого) щебеню - фарбована галька, кольоровий гравій, декоративний фарбований камінь. Продають його, як правило, в мішках. Використовують в ландшафтному дизайні, для оздоблення інтер'єрів, прикраси акваріумів і т. Д.

Ціна кольорового щебеню

Розглянемо доцільність виробництва кольорового щебеню з точки зору комерційної вигоди. Вартість однієї тонни звичайного щебеню становить 2 000 гривень, а вартість мішка кольорового щебеню - 300 гривень, т. е. тільки фасуванням можна пристойно заробити. Вартість кольорового щебеню набагато вище, тому його буде прибутковим.

Як зробити (виготовити) кольоровий щебінь

Звичайний гранітний (мармуровий) щебінь забарвлюється спеціальними барвниками, сушиться, фасується і відправляється в торгівлю або споживачеві. Упаковка фарбованого щебеню зазвичай вміщує 20-25 кг.

Чим фарбують декоративний щебінь

Виробники такого щебеню одноголосно заявляють, що найкраще для фарбування підходить акриловий барвник. Однак, за відсутності такого, можна запропонувати кілька варіантів використання інших барвників.

Почнемо з необхідного обладнання та інструментів для фарбування щебеню.

Устаткування для виробництва кольорового щебеню, інструмент і матеріали

Отже, для виготовлення кольорового щебеню знадобляться:

 • Щебінь - 2-3 тонни;
 • Фарба - 100 кг;
 • Установка або приміщення для сушки матеріалу з хорошою вентиляцією;
 • Вібраційний гуркіт ВГ-1 або його аналоги - 1 од. (Від 89 000 руб.);
 • Бетономішалка (бункер для фарбування) - 1 од. (Від 8 000 руб.)

Якщо є проблеми з фінансуванням, то на перших порах можна обійтися без гуркоту. Просіяти щебінь в цьому випадку доведеться вручну з використанням сіток зовнішнього розміру. Сушильну камеру теж можна поки не купувати, а сушити щебінь прямо на відкритому повітрі.

Таким чином, з обладнання знадобиться тільки бетономішалка.

Вже по набору видно, що виробництво це відноситься до маловитратних бізнесу. Можна обійтися витратами не більше 100 тис. гривень, щоб повністю укомплектувати виробництво. Якщо ж і такої можливості немає, досить купити бетономішалку, сита для просіювання, фарби і власне щебінь.

Ще однією перевагою можна вважати те, що для ведення робіт достатньо двох осіб без будь-якої кваліфікації і досвіду роботи. Дуже зручно, що при наборі персоналу не існує ніяких обмежень.

Технологія виробництва кольорового щебеню

Найменування і послідовність технологічних процесів:

1. Сортування щебеню з метою відокремлення сміття і поділу фракцій

За допомогою гуркоту або сітки щебінь сортується на фракції необхідного розміру. Як правило, використовується щебінь понад 10 мм, оскільки його зручніше фарбувати. Сортування потрібна також для видалення з щебеню забруднень.

2. Завантаження окремих фракцій щебеню в бункер бетономішалки і додавання фарби

Фарба необхідного кольору додається в обсязі 20% від обсягу завантаженого щебеню.

3. Перемішування щебеню з фарбою

Перемішувати слід 40-60 хвилин для повного покриття матеріалу плівкою.

4. Вивантаження щебеню з бетономішалки

Витягувати щебінь слід через сітку над прийомним бункером так, щоб надлишки фарби стікали в бункер і використовувались наступного разу фарбування.

5. Сушка пофарбованого щебеню

При великих обсягах виробництва бажано використовувати сушильну камеру. Якщо на початковому етапі такої камери немає, то можна сушити на відкритому повітрі.

6. Фасовка пофарбованого щебеню

Реєстрація діяльності

найкращою формою реєстрації бізнесу буде ІП - індивідуальний підприємець. Процедура реєстрації проста і не вимагає великих витрат.

Системою оподаткування краще вибрати ССО (Спрощену систему оподаткування) з податком в 15% від прибутку. Щоб зареєструватися на цій системі, необхідно протягом 3-х днів після реєстрації ІП подати заяву про перехід із загальної системи оподаткування на ССО.

Рентабельність виробництва кольорового щебеню

Витрата матеріалів на виробництво 1 тонни щебеню кольорового:

 • Щебінь з граніту (мармуру). Вартість 1 тонни щебеню - 2 000 руб.
 • Фарба водна витратою 20 кг на тонну щебеню. Вартість фарби 200 руб. / Кг. Для виробництва 1 тонни щебеню потрібно купити фарби на 4 000 руб.

Разом: витрати на виробництво 1 тонни щебеню кольорового - 6 000 руб.

Роздрібна ціна щебеню кольорового 22 500 гривень за тонну. Прибуток з тонни складе у своїй 16 500 гривень.

Неврахованими залишилися заробітна плата, податки, витрати на рекламу і транспорт, вартість фасування, орендна плата та ін. Однак по наведених цифр видно, що чистий прибуток складе, як мінімум, 50% від вкладень. Для малозатратного бізнесу це дуже хороший показник.

Як у всякому виробництві, головне для успішного бізнесу - забезпечити постійний збут виробленого. Ще до слід провести маркетингові дослідження про використання та потреби в вашої продукції.

Дослідження слід проводити серед компаній, що займаються ландшафтним дизайном, інтер'єром приміщень і т. Д. Частина продукції можна віддавати на реалізацію в будівельні супермаркети, магазини, на ринки тощо. Фасовка щебеню в паперові або поліетиленові мішки по 20-25 кг зручна для передачі в роздріб.

в місцевих ЗМІ, в інтернеті, на паперових носіях і т. д. Сезон реалізації кольорового щебеню - типовий будівельний (з березня по жовтень).