Як відкрити виробництво пластикових пляшок

Виробництво пластикових пляшок

Виробництво пластикових пляшок, як вельми популярною нині тари, незважаючи на гадану дешевизну продукції, залишається дуже прибутковою нішею для відкриття свого, нехай поки невеликого, бізнесу.

Перш за все, ця ідея хороша тим, що далеко не всі підприємства і магазини мають можливість закуповувати тару в своєму місті, так що проблем з пошуком клієнтів у вашому регіоні у вас не буде. До того ж досить недорогий товар, який вигідно замовляти оптом. Великий плюс для малого підприємництва в тому, що обладнання дозволяє виробляти за низькою собівартістю навіть малі партії товарів. Якщо для скляної тари немає сенсу запускати верстат для менше мільйона одиниць продукції, то пластикову тару можна виробляти і по кілька тисяч. Отже, що потрібно зробити для відкриття такого бізнесу?

Виробництво пластикових пляшок - реєстрація бізнесу і оренда приміщення

Звичайно, спочатку необхідно зареєструвати своє підприємство. Для малого підприємництва досить реєстрації як ІП (індивідуальний підприємець) або ТОВ (товариство з обмеженою громадськістю).

Що з приміщенням? Для того щоб робити пластикові пляшки в невеликих обсягах, тридцяти квадратних метрів вам цілком вистачить, проте приміщення обов'язково повинно бути з високими стелями - метра чотири, а обробка стін повинна бути виконана з негорючого матеріалу. Обов'язкова хороша вентиляція. Приміщення має бути підключений до трифазної електромережі.

Устаткування для виробництва пластикових пляшок

Варто зазначити, що обладнання для такого виробництва може досить сильно відрізнятися по комплектації. Однак серед обов'язкової техніки потрібно виділити піч, в якій ви будете розігрівати преформу, подвійну прес-форму і компресор, що створює тиск. Необхідна преформа, своєрідна заготовка, завдяки якій і отримують пластикову тару по методу видувного формування. Витрати на обладнання будуть найбільшими, в районі 500 тисяч гривень. Але важливо пам'ятати ще й про те, що апарат для видування пластикової тари споживає дуже багато енергії (невеликий автомат споживає близько 25 кВт на годину), так що будьте готові і до таких постійних витрат.

Виробництво пластикових пляшок - персонал

В принципі, на початковому етапі буде достатньо двох-трьох чоловік, які працюють на виробництві.

рентабельність бізнесу

Виробництво пластикових пляшок автоматично знижує витрати бізнесу на транспортування як сировини, так і готової продукції, адже пластикова тара не тільки мало важить, але ще й не б'ється, тому ніяких додаткових запобіжних заходів і особливих умов зберігання для неї не потрібно. Щоб змінити колір або форму пляшки в разі необхідності, також не потрібно ламати голову і витрачати зайві гроші. Для цього досить замінити саму прес-форму. У порівнянні зі скляною тарою цей процес набагато простіше і дешевше.

Завдяки тому, що для виробництва пластикових пляшок не потрібні великі площі, то можна розташувати свій міні-завод в безпосередній близькості від потенційних замовників: наприклад, біля точок розливу соку, пива, інших напоїв.

Відкриваючи бізнес по виробництву пластикових пляшок, обов'язково заздалегідь подбайте про замовлення на продукцію. Спробуйте також пошукати невеликі заводи, що виробляють напої у вашій місцевості. Бізнес цей є досить рентабельним, практично на сто відсотків, а окупити його можна, при наявності постійних замовлень, за півроку.

Виробництво пластикових пляшок. Відео: