Як відкрити виробництво зошитів з нуля

Зошити з різними мультяшними героями на обкладинках

Серед безлічі видів бізнесу, які є актуальними в будь-який час року і мають масу споживачів, варто звернути увагу на виробництво зошитів. Цей стандартний шкільний атрибут насправді потрібен всім: і студентам, і офісним працівникам, і домогосподаркам.

І більшу частину асортименту будь-якого магазину канцтоварів становлять саме вони - зошити.

Зміст статті:

  • Які зошити вигідно виробляти
  • Особливості споживчого попиту
  • Обкладинки та ліцензії
  • Витрати на відкриття бізнесу, і його окупність

Які зошити вигідно виробляти

Новій, а особливо невеликій фірмі буде досить складно конкурувати з великими виробництвами, адже націнка на зошити невелика, а великі підприємства ще й постійно знижують ціни. Особливо «конкурентні» невеликі зошити обсягом до 48 аркушів.

Тому вигідніше виробляти загальні зошити з яскравими обкладинками саме даного формату: купують їх на довгий термін і готові заплатити більше.

Ще один вигідний варіант - це, на яку можна зробити націнку побільше. Сюди можна віднести конверти, блокноти, офісний папір, а не тільки виробництво зошитів.

Особливості споживчого попиту

Щоб правильно організувати виробництво і збут товару, потрібно враховувати деякі нюанси. Наприклад, загальні зошити однаково затребувані в будь-який час року, а ось шкільні, більш тонкі, найкраще продаються в липні-вересні, перед початком навчання. Тому в цей період варто орієнтуватися саме на їх випуск.

Ще один момент - як правило, відносно зошитів покупці не звертають уваги на бренд, а керуються зовсім іншими цінностями. В основному, важлива ціна і дизайн виробу.

Саме тому всі виробники так багато уваги приділяють обкладинках зошитів, різним цікавим «фішками» (на кшталт таблиці множення або різних формул на внутрішній стороні зошити), і все це - з прагненням максимально знизити вартість товару.

Обкладинки та ліцензії

Можливість розмістити на обкладинці зошита героя з мультфільму або серіалу вимагає ліцензії, зате і ціна такої продукції дещо вищий. Розрахований такий хід насамперед на дітей, які неодмінно захочуть зошит з відомим героєм.

Так що якщо ви вирішили скористатися таким прийомом при виробництві зошитів, випуск потрібно або до прем'єри фільму, або на піку його популярності.

Ліцензію потрібно купувати у кінокомпанії, що виробляє фільм, картинку з якого ви хочете розмістити на обкладинці. Причому досить часто є можливість «взяти ліцензію в заставу» і щомісяця відраховувати правовласнику певний відсоток прибутку.

Хоч ліцензії і розраховані на кілька років, на ділі інтерес до тих чи інших героям пропадає набагато швидше. Тому маленькі компанії прагнуть використовувати чужі картинки нелегально, сподіваючись на удачу, адже ліцензія коштує недешево - близько 15 тисяч доларів. Але це може спричинити за собою великі проблеми з податковою службою.

Витрати на відкриття бізнесу, і його окупність

Щоб, необхідний цех площею від 1000 квадратних метрів, а також кілька підсобних приміщень, де будуть зберігатися сировину, обладнання, готова продукція.

Щоб виготовляти зошити, потрібно таке обладнання: спеціальні верстати, прес, фальцювальний апарат, поліграфічні машини і т. Д. Можна купити і готову лінію з виробництва зошитів, але це обійдеться дорожче.

Все необхідне обійдеться вам приблизно в 5 мільйонів гривень.

Додаємо сюди витрати на реєстрацію бізнесу, оренду та облаштування цеху, зарплатний фонд (для роботи потрібно 70-80 чоловік) і отримуємо початкову суму приблизно в 10 мільйонів гривень. В середньому, таке виробництво окупається за три роки.

Як бачимо, створити виробництво зошитів з нуля досить складно і це не найпростіший вид бізнесу, але дуже актуальний. Зумівши впоратися з конкурентами, ви отримаєте , приносить стабільно високий прибуток.