Як зробити виробництво вигідним: як оптимізувати виробництво для отримання максимального прибутку

гонки чоловічків

Більшість підприємців, що займаються не тільки продажем, а й виготовленням товару, одного разу замислюються над тим, як зробити виробництво вигідним і оптимізувати свої витрати. І хоча самі прості поради лежать на поверхні, далеко не кожен про них згадує.

Зміст статті:

  • Постійний пошук постачальників
  • Закупівля б / у обладнання
  • Налаштування виробничої лінії
  • оптимізація персоналу
  • позмінна робота
  • Мотиваційна система оплати
  • Мінімізація витрат сировини і продукції, що зберігається
  • Місцезнаходження виробництва

Постійний пошук постачальників

У вас є перевірений, надійний і досить дешевий постачальник? Відмінно. Але це зовсім не означає, що цим питанням не потрібно більше займатися. На ринку щодня з'являються нові постачальники, яким для завоювання своєї частки ринку потрібно запропонувати більш вигідні умови. Часом їм доводиться навіть демпінгувати, ніж можна дуже вигідно скористатися.

А ще не можуть дозволити собі постачати товар неналежної якості, адже таким чином постачальник точно не зможе завоювати ринок. Якщо ви шукаєте шляхи, як зробити виробництво вигідним, постійно відстежуйте поява нових постачальників і користуйтеся їхніми послугами, так ви можете завжди отримувати товар за мінімальною ціною.

Закупівля б / у обладнання

Таке обладнання в будь-якому випадку обійдеться вам дешевше, ніж покупка нового, навіть на вітчизняному ринку. Навіть з огляду на вартість доставки, витрати все одно будуть нижче. А оскільки більшість зарубіжних виробничників стежить за правильною експлуатацією устаткування, то його стан може бути практично ідентичним заводському. А зекономлені 30-50% можна вкласти в розвиток бізнесу. Полегшити пошук такого обладнання можна, скориставшись спеціальними майданчиками в Інтернеті.

Налаштування виробничої лінії

Багато підприємців, що купили іноземне обладнання, не вникають в усі тонкощі його використання, які насправді можуть допомогти значно скоротити витрати. Якщо у вас не вистачає для цього кваліфікації, то можна найняти для цієї мети фахівця, який все налаштує, а також проведе лікнеп по його правильного використання.

Причому вигідніше найняти його для одноразового виконання настройки, ніж на постійній основі. Один раз витрачена сума може окупитися за рахунок збільшеної на кілька десятків відсотків прибутку.

Оптимізація персоналу

Один з найпростіших шляхів скоротити витрати і зробити виробництво вигідним - провести оптимізацію персоналу. Звичайно, якщо у вас, то, можливо, простіше буде скористатися послугами спеціалізованих компаній (аутсорсинг). Але якщо на вас працює всього кілька людей, при цьому займаються простими, рутинними завданнями, то вигідніше для такої роботи буде найняти студентів, чия праця оплачується відсотків на 20-50 дешевше.

Позмінна робота

Багато починаючі підприємці, які мають невелике виробництво, вважають за краще працювати на ньому самостійно. При цьому цілком природно, що працюють вони одну, максимум півтори зміни, а весь інший час обладнання просто-напросто простоює.Рішення напрошується само собою - найняти робітників, завдяки яким вийде організувати безперервне виробництво в кілька змін. Звичайно, доведеться витрачати кошти на їх зарплату, але зросла в кілька разів прибуток не тільки компенсує ці витрати, але і дозволить швидше розширити виробництво.

Мотиваційна система оплати

Класичний прийом по збільшенню ефективності виробництва - введення мотиваційної системи оплати, коли робітникові ставиться мінімальна ставка і певний виробничий. Перевиконавши план, робітник отримує відповідну премію. При цьому норма повинна бути цілком реальною і досяжною, щоб у робітника завжди було бажання працювати якомога ефективніше, а це, в свою чергу, зробить виробництво вигідним.

Мінімізація витрат сировини і продукції, що зберігається

Чим менше сировини витрачається на, тим вигідніше виробництво. Отже, потрібно максимально скоротити можливі втрати сировини, яке, наприклад, може зіпсуватися. Слід підібрати таке рівновагу між мінімальним обсягом що зберігається на складі сировини і вартістю його доставки, яке буде максимально вигідно підприємцю. Виготовлена ​​продукція не повинна залежуватися на складах. Для цього потрібно провести аналіз обсягів реалізації товару.

Місцезнаходження виробництва

розташувавши виробництво в безпосередній близькості від того місця, звідки ведеться постачання сировини, можна заощадити на транспортних витратах, звівши їх до мінімуму.

Таким чином, існує цілий комплекс заходів, що дозволяє всім, хто шукає, як вигідним, знизити свої витрати і збільшити доходи. Причому ці способи однаково ефективні для виробництва будь-яких розмірів і напрямків.

Відео по темі: