Як побудувати кафе своїми руками

Затишне кафе з видом на трасу, гори і ліс

Придбання готового бізнесу або оренда вже обладнаних комерційних приміщень - досить поширений варіант для відкриття кафе, але досить недешевий. А тому так актуальне питання про те, як побудувати кафе своїми руками. Адже це власний бізнес з «нуля», причому досить прибутковий. Але щоб не прогоріти в перший же рік, потрібно добре розібратися у всіх нюансах.

Зміст статті:

  • Купівля землі
  • Оренда ділянки
  • Документація і дозволу
  • Витрати на будівництво (ціна)
    • Скільки коштує побудувати приміщення під кафе?
  • Альтернативні варіанти будівництва (вартість)
  • проектування приміщень
  • «На перспективу»
  • Скільки це займе часу

Купівля землі

Якщо ви не маєте в своєму розпорядженні власним земельною ділянкою (до того ж відповідного цільового призначення), у вас є два варіанти: купити або орендувати землю. З огляду на, що площа кафе - 50 квадратних метрів (при меншій - ліцензію на продаж алкоголю не отримати), Майте на увазі, що ділянка вам знадобиться трохи більше - близько 70-100 квадратних метрів, в ідеалі - повинно вистачати місця для невеликої парковки. Середня вартість ділянки під комерційне будівництво - 300-500 тисяч гривень за сотку.

Оренда ділянки

Орендувати землю під будівництво часом буває навіть складніше, ніж купити. Чи не кожен власник погодиться на довгостроковий проект, до того ж договір оренди завжди може бути розірваний. Цікавлячись тим, як побудувати приміщення під кафе на орендованій землі, не забувайте про те, що мінімальний термін оренди в вашому випадку повинен бути 4-5 років, щоб потім ви могли цю ділянку викупити.

Якщо орендувати землю у держави, то в рік вартість оренди може становити 20-40 т. р., але на ділі набагато простіше отримати землю від приватника, в цьому випадку оренда складе близько 5-10 тисяч гривень на місяць.

Документація і дозволу

Будівництво вимагає величезного кількість документації. По-перше, необхідно отримати дозвіл на будівництво в органах місцевого самоврядування. Потім вам знадобиться докладний технологічний проект кафе, тех. висновок щодо зводиться приміщення, проекти водопостачання, каналізації, вентиляції і кондиціонування, опалення та електропостачання. Дуже добре, якщо буде продумана ще й система очищення води.

Витрати на будівництво (ціна)

Скільки коштує побудувати приміщення під кафе?

Безсумнівно, кафе своїми руками - задоволення не з дешевих, і обійдеться воно вам приблизно в 1,5-2,5 мільйона гривень (Це 24 000 - 40 000 доларів), з них при цьому 40% піде на самі матеріали, а решта 60% - на зарплату робітникам. Вартість обладнання - від мільйона гривень, а водно-експлуатаційних заходів - ще близько мільйона.

Альтернативні варіанти будівництва (вартість)

Якщо ваше кафе облаштувати по типу пабу без особливих зручностей, то можна скористатися технологією швидкомонтованих модульних будівель. Побудувати таке можна всього за 30 днів, а вартість зведення - близько 8 тисяч гривень за квадратний метр. Правда, з комунікаціями доведеться повозитися, так і на престижність закладу розраховувати не варто.

Будівництво ж з дерев'яного зрубу обійдеться вам в 25 тисяч гривень за квадратний метр.

Проектування приміщень

Зал для відвідувачів неодмінно повинен бути більше за площею підсобних приміщень і кухні. Правильна система вентиляції повинна забезпечити ізоляцію запахів, що йдуть з кухні.Крім того, бажано, щоб потрапити в основний зал безпосередньо з кухні було неможливо, і вона сама не повинна бути видна відвідувачам. Приміщення, в яких будуть зберігатися продукти, найкраще ізолювати, але розташовуватися вони повинні в безпосередній близькості від завантажувального.

Персоналу кафе потрібно забезпечити можливість пересуватися по підсобних приміщень, не виходячи в зал, це теж потрібно продумати при проектуванні входів і виходів у будівлі. В ідеалі два запасні виходи. Біля підсобних приміщень розмістіть вогнегасники.

«На перспективу»

Будівництво кафе власними силами дає вам масу можливостей для майбутнього розширення.

наприклад, ви можете вдіяти не капітальну дах, щоб згодом добудувати другий поверх кафе, а, може, розташувати там більярдну або інший розважальний заклад.

А придбання або оренда земельної ділянки «з запасом» ви отримаєте набагато ширший кафе або збільшити число підсобних приміщень так би мовити «вшир».

Скільки це займе часу

Всі формальності за погодженням різного роду документації можуть затягнутися на термін до року, тому краще відразу ж звернутися за допомогою до юристів-професіоналів, щоб скоротити цей час хоча б удвічі.

Саме та облаштування кафе також займе близько року. А в цей час ви можете зайнятися отриманням найнеобхідніших патентів і дозволів.

Зокрема, вам знадобиться патент, що дозволяє вести торговельну діяльність, ліцензія, яка дає право виробляти і продавати продукти харчування в сфері громадського харчування, а також ліцензія на роздрібний продаж спиртних напоїв, якщо такі передбачені в вашому закладі.

Існує чимало складнощів в тому, як побудувати, але правильна організація роботи і чітка стратегія дій можуть істотно прискорити і спростити цей захоплюючий процес.