Як відкрити кафе-кальянную з нуля

Приміщення маленької кальянної з красивим оформленням

Незважаючи на закон про заборону куріння в громадських місцях, який добре «вдарив по кишені» багатьох закладів, які пропонували у себе куріння тютюну, кальянний бізнес від цього не постраждав. Відповідно до закону, куріння дозволено, але тільки в спеціально обладнаних місцях, що і викликало популярність так званих кальяну.

Про те, як відкрити кальянную з нуля, що потрібно для цього, скільки коштує запуск бізнесу, чи вигідно і наскільки читайте нижче в нашій статті.

Зміст статті:

  • Де краще розмістити кафе-кальянную
  • Як зареєструвати кальянную
  • Яке потрібно приміщення під кальянную
  • Устаткування для кальянної, дизайн
  • Прибутковість кальянного бізнесу, рентабельність

Де краще розмістити кафе-кальянную

Справа в тому, що багато кафе і ресторани вже пропонують кальян і мають спеціально обладнане для цього місце. Або, принаймні, зацікавлені в цьому. А, значить, можна розташувати свою кальянную на території вже існуючого кафе. Це знизить витрати на рекламу (так як у заклади вже є своя клієнтура, яка прийде і до вас) і на оренду і облаштування приміщення.

Крім того, у ваших відвідувачів завжди буде поруч кафе, де вони зможуть ще й перекусити. Така зручність їм, без сумніву, сподобається.

Якщо ж ви будете працювати самостійно, то, швидше за все, кальянний бізнес доведеться трохи розширити: організувати невелике кафе на додаток до кальянної, в якому ваші відвідувачі зможуть замовити каву, чай, інші напої і хоча б легкі закуски.

Як зареєструвати кальянную

Найкраще для подібної діяльності підійде реєстрація товариства з обмеженою відповідальністю. Вам знадобиться місяць часу і приблизно 20 тисяч гривень.

Якщо ви будете відкривати кафе-кальянную, то для чіткого дотримання законодавства найкраще зареєструвати відразу два суб'єкти підприємницької діяльності. Один з них - це безпосередньо кальянная, а другий - кафе, звідки в кальянную будуть доставлятися напої і їжа, тому як готувати їх доведеться в іншому місці.

Яке потрібно приміщення під кальянную

Вимоги до приміщення для кальянної майже нічим не відрізняються від (вентиляція, каналізація, наявність підсобних приміщень), але підвищена увага приділена пожежної безпеки, тому варто подбати про надійну систему вентиляції.

У кальянної повинна бути хороша витяжка, система димовидалення, і перед відкриттям закладу вас чекає ретельна перевірка пожежної інспекції.

Проектування і монтаж всіх комунікацій обходиться приблизно в 150 тисяч гривень.

Зазвичай кальянні - це невеликі за площею закладу. Кальянний орієнтований, перш за все, на постійну клієнтуру, тому найкраще створити затишну, комфортну обстановку.

При цьому зал для відвідувачів найкраще розділити на обгороджені зони для кожного клієнта, практично окремі кімнатки. По-перше, це створює особливу атмосферу для відвідувачів, а по-друге, як не можна краще відповідає вимогам законодавства щодо місць для куріння.

Розмір однієї зони - близько 10 квадратних метрів, але не забудьте зробити і кілька кімнат просторіше - для великих компаній. В принципі, для невеликої кальянної вистачить 100 квадратних метрів.

Устаткування для кальянної, дизайн

Якщо ви самі не володієте чудовим почуттям смаку і великими знаннями в галузі інтер'єру, то краще за все звернутися до професійного дізайнеру.Дізайн-проект для кафе-кальянної на 100 квадратних метрів буде коштувати від 90 тисяч гривень.

Неодмінно вам знадобиться якісна аудіосистема, столики, касовий апарат, безпосередньо кальяни і все, що для них необхідно, а також інші дрібниці. Ці витрати складуть від 500-600 тисяч гривень.

Прибутковість кальянного бізнесу, рентабельність

Скільки потрібно грошей, щоб кальянную?

Вкласти у відкриття такого закладу необхідно приблизно близько мільйона гривень (за умови, що приміщення береться в оренду), в залежності від вартості обладнання, дизайну приміщення і т. д.

В місяць чистий прибуток від невеликої кальянної досягає 100-150 т. р., а то і двісті тисяч при хорошому потоці клієнтів.

З огляду на, що кальянний бізнес тільки набирає обертів, стати його учасником подвійно заманливо для починаючого підприємця!

Рекомендуємо також ознайомитися з нашим матеріалом -.

HD відео:

1. Кальянная Інспекція. Частина 1.

2. Кальянная Інспекція. Частина 2.

3. Кальянная Інспекція. Частина 3.